Roubený dům z Jičínska / ABC / R.Vyškovský / 1:?

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC / R.Vyškovský / 1:?

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Podložka je 2mm tlustá strojní lepenka. Horní plocha natřena nezředěným herkulesem, aby šlo aplikovat modelovací hmotu a lepenka se tolik nekroutila. Vyvýšený terének je potom nanesená modelovací hmota. Sice to vše vlivem vlhkosti z herkulesu a následně i modelovací hmoty, pracovalo - mělo to snahu se prohýbat, tak se vše po proschnutí tak nějak srovnalo. Hranu jsem natřel hnědou vodovkou a vytvořil tak opticky vjem rámečku.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC / R.Vyškovský / 1:?

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jakožto jeden z moderátorů tohoto DF-ka disponuji možností zasahovat i zde v domečkách. Nemám ale potřebu promazávat tuto diskusi - pozbylo by to návaznosti mezi reakcemi a odpovědmi.....

Pokud ale bude chtít moderátor sekce architektury, do jehož kompetencí tohle spadá, jaksi zasáhnout a protřídit tohle téma......ať tak učiní. Osobně jej o to žádat nepotřebuji.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC / R.Vyškovský / 1:?

Příspěvek od Aki »

zatím nevidím důvod tady něco mazat. narozdíl od předchozího moderátora si myslím, že diskuse u prezentace není vůbec na závadu, pokud nepřekročí nějaký meze slušnosti. každej máme jiný vyjadřovací schopnosti, ne každej umíme stejně lepit i fotit... na prezentaci tady máme ale nárok všichni stejnej (pokud to teda není fakt úplná tragédie). stejně, jako groupa, i mě trkla do oka ta čistota trávníčku, i když ta u mistrových kousků není zase nijak na škodu. já se s terénama moc neprdím, prostě sesypu na jednu kupičku cca 3-4 různý posypy, který odpovídaj měřítku, přisypu trochu přesátý hlíny, nebo usušenýho logru z turka, pořádně to prohňácám a posypu tím všechno najednou. pomačkám, nechám zaschnout a ono to pak úplně samo udělá celkem přirozenou strakatost. samozřejmě, že pokud chci někde vyšlapanou hlínu, udělám ji ještě před setím trávníku :) jak znám groupa, neměl vůbec v úmyslu TEOvo dílo nijak hanět a věcný připomínky přece nejsou vůbec na škodu...
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC / R.Vyškovský / 1:?

Příspěvek od silverman »

Ta otázka na sakury byla opravdu jen z čiré zvědavosti. Líbí se mi, když má model nějaký příběh, takže mně zajímalo, jestli to tak je i tady. Rozhodně jsem to nemyslel jako kritiku vkusu a už vůbec ne modelařiny.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“