Valašské Fojství/Erkotyp/1:120/ HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Valašské Fojství/Erkotyp/1:120/ HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím...
Už je to nejaký ten čas čo som naposledy lepil klasickú architektúru od majstra Výškovského no a tak som sa rozhodol, že si niečo zlepím... O tomto modely som už dlhšie uvažoval lebo sa mi páči no a tak som sa do neho aj pustil.
Samostatný model pozostáva z troch častí(a, b, c) a teda obytná budova, hospodárske budovy, sýpka a ploty... Tieto časti je možne postaviť osobitne alebo ako komplex.. ja to budem robiť ako celok... Model je v mierke 1:120 a obsahuje 6 strán dielov
Zatiaľ som iba začal par prvých dielov( hlavné steny z oknami... ) zatiaľ som na žiadny problém nenarazil...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne pon 12.1.2015 12:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Prajem príjemný premikulassky vecer.:) :victory:
Tí z vás ktorí poslúchali tak si ráno možno niečo nájdu v gumákoch a keby náhodou nie tak si môžete mrknúť pokrok v mojej stavbe.. :bad smile:
pokročil som tak, že som spracoval balkón...rozhodol som sa prerezať zabradlie.:D stálo ma to 3 špičky na čepeli a trochu nervov... najviac ma zarazilo, keď pri najdlhšom zábradlí bolo zábradlie vlastne o milimeter pod hranu balkona... v praxi to znamená, že pri vyrezávaní ( rezal som zvonku) som rezal aj 1 mm z podlahy... trochu ma to naštvalo no nič sa neudialo kedze tam šiel rubový diel ktorý to zakryl... v celkovom pohľade to ale vyzerá dobre, ja som spokojný.. :wink: No a ešte som spracoval trámy pod balkonom okolo budovy... 13kusov.no a tu už mate fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od maja »

Ahoj, předmikulášský večer jsem taky strávil lepořezoprací, nebyl jsi sám ;) . Zábradlí jsi zvládl super (přišlo teda draho s těmi třemi špičkami :shock: :lol: ) i s tou zradou s podlahou. Modýlek vypadá fakt hezky, tak bojuj ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Ďakujem za reakciu..;)
Opäť som trochu pokročil, dokončil som prístavbu, pridal "terenne rohy" , dvoje schody a cokeľ( podezdívku)...
foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím... mám tu menší pokrok.. :P Tento týžden som veľa casu nemal a nelepil veľmi no pokročil som vyšie.. urobil podhlad pod strechou no a dalsie trámy..Tu su fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím vospolok v túto pokročilú večernú hodinu...
Dnes sa mi podarilo osadiť trámy a strechu na celok a teda tým pádom mám obytnú budovu hotovú...(v návode označená ako časť "a") Je to celé také jednofarebné a možno sa zdá, že sa to zlieva dokopy no v skutočnosti to nevyzerá vôbec zle.. 8-) :)
čo sa presnosti týka tak klasická Výškovánka... na ďalšie nepresnosti okrem zábradlia spomenutého vyššie som na nič nenarazil... Akurát snáď, že sa nepočíta s hrúbkou papiera... Ako príklad uvediem hranolový diel komína( lepené cez chlopem a už sa nevytvorí presný štvorec... Dúfam, že pochopíte ako som to myslel... No a už dosť písania pridávam fotky finálnej prvej časti modelu.. :P ;) ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od maja »

ahoj, sleduju tě ;)
máš to hezký, celý model vypadá strašně roztomile (holt vyškovánka) - zvlášť ty papírové trámky, ale mně se teď už víc líbí Čockinovy (Mistr jr.) "opravdovské" lidové stavby (ať jsem proklet za takové rouhání :twisted: :lol: )
to s těmi nepřesnostmi, co popisuješ, možná souvisí s tím, že Mistr to projektoval na tenčí papír, než to v Erku pak vyšlo.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Maja: no to je jasne .. Neda sa porovnavat nieco co bolo kreslene pred X rokmi a to co vychadza teraz..:) je to rovnake ako v technike nemozno porovnavat RV a RW ;) ;) :P
Zdravím aj v architektúre... Po dokončení tatry som sa vrátil k tomuto projektu a dnes som natom robil... podarilo sa mi urobiť časť B teda hospodárske budovy... medzi blokmi A a B je kusok plotu z bránou ale to pridám až ked to budem komletovať v jeden celok... :still dreaming: Zatiaľ mám dosku no nechcem to tam dávať pokiaľ nebudem mat istotu ze to tam vojde.. teda najprv dorobím poslednú časť a potom budem dumať čo dalej... Tu sú fotky čo som dnes vytvoril :P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.. dorobil som sýpku a pridal diel dvora... Nakoniec mi to na pôvodnú podložku vyšlo a tak som to tam prilepil..:) pridal som prvú bránku medzi častami A a B. Ostáva dorobiť ploty a par drobností.:) Potom ešte posyp a bude hotovo.. :victory: :victory: Som rad ze sa mi hlavne budovi podarili tak ako sa podarili a nenakopil som tam nejake chyby.:)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120

Příspěvek od Daniel »

Pěkně ti to stavení roste - přeji zdárné dokončení a těším se na fotky hotového modelu ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120/ HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím

Tak som zase tu a čo by čert nechcel včera vo večerných hodinách sa mi podarilo model dokončiť... :lol: Od mojho posledného príspevku som pracoval hlavne na teréne... Potom čo som model prilepil na podložku ( 30x30cm) som uvažoval čo ďalej a spomenul som si, že už na Koziom hrádku niekedy davnejšie som urobil kamennú dlažbu pomocou herkulesu...( nápad prezentoval niekedy dávnejšie Michal Traj. :P .. Tak som si načrtol kde by mohla byť dlažba a začal som robiť kamene... Po vyschnutí som bol príjemne prekvapený nejde o nič zložité a efekt je celkom pekný.. Po preschnutí som dlažbu nafarbil na sivo a neskor este prešiel sivo čierným pastelom.. Kamene tak viac vynikli... ďalej som spracoval studňu a prilepil na mnou zvolené miesto... Ostávalo dorobiť ploty a bránu... tak som tiež na žiadny problém nenatrafil no a na rad prišiel posyp... Ten som robil včera a dalo to celkom zabrať ale z výsledkom som veľmi spokojný...:) Použil som posyp a potom aj hlinu( znázornenie cesty, rozbrodene miesta na dvoore po vozoch a tak . ;) .. Nakoniec som dorobil vozy, kde som vyzeral vzduch z kolies no taktiež tam nebol žiaden problém . Vozy osadené na terén a máme tu tento celok...

Ako celok na mňa model pôsobí veľmi pekným dojmom...Model to nieje zložitý no úpravou nejakých drobností sa z toho vykľuje model ktory vyzerá ozaj fajn... Stavbu som si užil a bol to príjemný relax od zložitejšich modelov.. Takže to by bolo asi tak stručne zhodnotené a posúďte sami, pridávam fotky hotového modelu... :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120/ HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Vypadá to pěkně - gratuluji k dokončení modelu i zvládnutí terénních úprav. 8-) Tohle měřítko už umožňuje jít víc do detailů, ale myslím že způsob a rozsah, který jsi si vybral ty je dostačující. Zaujalo mne "...som urobil kamennú dlažbu pomocou herkulesu ..." . Můžeš mi prosím poslat nějaký odkaz, kde je to detailněji popsané?
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Valašské Fojství/Erkotyp/1:120/ HOTOVO

Příspěvek od maja »

Ahoj, moc gratuluju, máš to strašně pěkný, šikula!! :) ;)
Je to fakt hezký modýlek a tys ho super slepil a dvorek parádně oživil.
Maj sa ;)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“