Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Už při dokončování své zříceniny jsem se pustil do této šmikajdy. Soukromě mi bylo řečeno že za celé 2 roky u mě není vidět téměř žádný postup a že tedy lepím pořád stejně. Proto se chci u tohoto modelu vynasnažit jak to půjde. A doufám že se bude jednat o sice snadný, ale přesto nejlépe slepený model, jaký jsem zatím dělal.

:arrow: Zpracování všech dílků, popořadě.
Stavbu jsem začal tím, že jsem si model narýhoval. Poté nastalo zkompletování všech dvířek a okének k dílu 1.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Zkompletovaný díl:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: K tomuto dílu jsem připojil stejně tak rozpracovaný díl. Dveře jsou přilepeny natupo a to tak že jsem si nechal nanesené lepidlo trochu zaschnout, lepé se tak dílek přilepí.

Obrázek Obrázek Obrázek
:arrow: Zkompletovaný díl:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Současný stav:

Obrázek

:)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

mno špatný to není, ale rezervy tam určitě ještě jsou :) viz třeba první fotka na předposledním řádku... vpravo se ti lehce splašily nůžky, sklapelem podle pravítka bys to fiknul líp... nebo je to nepříliš dokonale ohnutá chlopeň?
a ten ohyb uprostřed by šel určitě taky spáchat o chlup líp :)
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Ano ten ohyb, to je právě to co mě na modelu zatím štve nejvíce. Naříznutý byl přesně na čáře jenže na hraně byla překvapivě čerchovaná čára, takže jsem to i tak ohnul. Až po chvíli jsem zjistil že se mistr spletl a hrana má být zahnutá obráceně. Tím se poškodil tisk, protože hrana byla ohnuta jednou ven a po druhé dovnitř.

Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Dnes Odjíždím, nevím kdy se vrátím, proto na rychlo přidám fotky hotového modelu a postup přidám až někdy časem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

;)
Knox

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Knox »

no Michale. Tohle se mi ovšem hodně líbí. jediné co mě tam nesed, je stylizace vody, protože vím, že to umíš líp,ale jinak nemam co vytknout.
Právě si mě i sebe překonal chlope :) Velká gratulace :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

čistota slepení sice není úplně sto pro (chtělo by to minimálně zaretušovat bílý místa v podhledech střech), ale terén je fakt parádní, tohle je už přesně moje kafe (i když to sám takhle neumím) :)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Niraj »

Nádhera, taky gratulace. Já to chcíííí taky takhle umět !!! :P
Zeptám se - dost často tu vidím právě takovýhle rámy kolem celého výjevu. Děláte si je samodomo z latiček na míru, nebo kupujete už komplet hotový (třeba rámeček na obrázky) = s předem daným rozměrem?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

nějaký podložky pod modela se nechaj koupit na netu, někdo si je dělá sám, já mám zase kamaráda truhláře...
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Konkrétně tohle je rámeček na obrázky od ťamanů za 45,-Kč
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

Michal: a co používáš dospod?
znovu slintám nad tím terénem, fakt hodně povedený... jenom jedna poznámečka - ten Mistrův jednoduše kreslenej chodník je proti zbytku terénu dost kontrastní. bylo by fajn ho vytvořit buď z nějakých kamínků, nebo nakreslit na počítači nějakej realističtější.

jináč až teď jsem si všimnul tý kombinace doškovo-šindelových střech. to se tenkrát takhle opravdu dělalo?
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Niraj »

Právě že mě napadly taky rámečky z fotoobchodů, různých velikosti, ale rozměry by byly limitovány rozměry fotografií (9x13, 10x15, 13x18, 18x24, ....). Sololitová zadní deska by se třeba hodila jako podklad pro model. Pak je ale nutné okolí udělat rozsáhlé dle vymezeného prostoru.

Udělat si rámeček sám doma by taky šlo, byl by přesně na míru zamýšlenému okolí, ale myslím si, že práce by s tím byla neúměrná.

Já mám doma spoustu foto rámečků, ale nemají tak okrasné okraje, bud jen zakulacené, nebo ploché - což neva. No nic,u mě je to předčasné - než budou ty moje modely na úrovni hodné k orámování, .....
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

U zříceniny hradu jsem použil starý rámeček od dědy někde z půdy, přebrousil, vyleštil, nabarvil a nalakoval.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

myslím, že až zas tak pracný by to doma nebylo... jenom uříznout kus toho sololitu, přefiknout kus lišty z baumaxu a slepit to k sobě... nejspíš teď jeden takovej rámeček budu taky zkoušet vyrábět
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

já na tenhle model použil tu desku co je na rámečku, akorát jsem vyndal sklo a ulomil tu "nožičku" u desky, co rámeček nastojato podepírá.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

a není to moc tenký? bych se bál, že se mi to lepidlem zvlní... mám zkušenosti, že mi herkules zkroutil i dost silnou podložku z plastu
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“