Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací model

Odpovědět
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací model

Příspěvek od jozkin »

Pred časom mal opslovl kolega z Čiech a oznámil miže som sa dobrovoľne prihlásil na testovanie pripravovaného modelu od Mariána Hlaváča. Považoval som to za česť a pustil som sa do stavby. Prvým krokom bolo vysrihnutie všetkých dielov:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračoval som zlepením obvodových stien:

Obrázek Obrázek

A nasledovala strecha:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K dokončeniu chýbal už len terén a drevenne trámky. Terén som spravil pomerne rýchlo:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Horšie to už bolo s trámkami, do ktorých a mi nechcelo tak intenzívne, až bolo neskoro a model musel ísť na nafotenie do Prahy... Takže trámky nakoniec dorábal Standa F., za čo mu ešte raz veľmi pekne ďakujem... Fotky hotového modelu dodám až ich nájdem v maile...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Standa F. »

Jožkina mám rád, někdy STRAŠNĚ, a on to ví! :twisted: - nechcelo sa mu intenzívne! Ňa sa intenzívně chcelo a tu sú tie trámiky (... možná chtěly přibrousit na tenčí, vypadají trochu fest):

Obrázek
Obrázek

Jožko, fotky nehledej, beztak Ti spadly do spamu 8-) - zde jsou. Několik dalších fotek je na webu Papírové archeologie.

Obrázek

Citlivější povahy možná pozvednou obočí nad neretušovanými bílými hranami na stěnách či na komínu - tak zněl požadavek zadavatelů. Doprovodné snímky na výtisku měly ukazovat slepený model v surovějším stavu, ať je zjevnější pro stavitele - čili bez výrazné retuše a bez podložky.

Obrázek

Dodělány i drobné nové doplňky, které nejsou u prvního vydání chalupy v Zenitu - lavička, žebřiňák a žibř:

Obrázek
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Jirka »

Nic proti novým doplňkům, ale ta lavička je asi pro pořádného obra - vždyť opěradlo sahá až do 3/4 výšky dveří ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Aki »

domeček jsem sobě zakoupil, ale radostí neskáču... kadyž už se některý věci předělávaly, mohla se aspoň ta brutální čerchovaná čára přetavit na plnou... a ta lavička je fakt krapet mimo měřítko :) nu což, fotošop to spraví :)
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od jozkin »

No, modely mali byť ladené v pôvodnom duchu, takže bodkočiarkovaná čiara ostala tak, ako bola v pôvodnom vydaní. Samozrejme by išlo upraviť veľa vecí, ale zámer bol nechať všetko pôvodné akurát opraviť prípadné konštrukčné chybičky.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Medium »

Přesně jak píše Jozkin. Čerchovaná čára by mohla být plná, oni by tam ty černé čáry vlastně být ani nemusely, dřevěné ozdoby kolem oken by mohli být symetričtější...no, vlastně se to celé mohlo překreslit na PC. Model je to jednoduchý, snahou je oslovit i méně zkušené - lavička je proto větší, aby si s ní poradily všichni a nemusely se trápit s pididílky. Tak věříme, že si poradí i modeláři-profíci ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Aki »

nene, žádný překreslování... to jsem pochopil, že to mělo bejt v původním stylu... ale ty čerchovaný čáry mě štvaly vždycky :D
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od bh69 »

Mne zase na tehle starých modelech docela štvou ty "nárožni kameny" .. Ale dřív se to tak dělalo (nejspis s tim přišel p.Vyškovský ?), takze je to jeden ze znaku "retro" modelů.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Chalupa zo Španej Doliny/Marián Hlaváč/1:150 Testovací m

Příspěvek od Majo71 »

A to je taký problém vyretušovať prerušovanú čiaru pentelkou? 1-2 ťahy za pomoci pravítka a je to. Ja som takto retušoval prerušované čiary na Stutzovi a celkom sa to dalo zakryť.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“