poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

tak si s jednou stavbou hraju trochu víc, bude trochu plastičtější, okna zasklená ...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
okno se trochu netrefilo, ale drželo fest že nešlo odtrhnout, tak nakonec zůstalo nakřivo :(

no jen asi kamenná podezdívka nebude až tak moc plastidká :(alespoň zatím nevím jak ji udělat a nemuset vystřihovat jednotlivé kameny ...
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od maja »

Ahoj, jsi machr, tvé domečky by fakt stály za vydání!! Takových modelů není nikdy dost!! Jsem 3. zájemce? Anebo už to jde do desítek? Jinak se připojuji k tomu, že je hrozně fajn, že to aspoň převedeš do modelů, protože je smutný a šílený zároveň, že ještě v dnešní době stále takové domy mizí bez ochrany památkářů...
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

maja píše:Ahoj, jsi machr, tvé domečky by fakt stály za vydání!! Takových modelů není nikdy dost!! Jsem 3. zájemce? Anebo už to jde do desítek? Jinak se připojuji k tomu, že je hrozně fajn, že to aspoň převedeš do modelů, protože je smutný a šílený zároveň, že ještě v dnešní době stále takové domy mizí bez ochrany památkářů...
děkuji ;)
o vydání se trochu uvažuje, ale z mého pohledu by na to museli být trochu líp zpracované ... ale možná to jen přílišnou sebekritikou :oops:
zájemců je zatím jen do desítky, víc v SZ
tak aspoň po nás zbudou modely když už předlohy zmizí :) problém je že s tím ochrana památkářů taky vždy nepomůže, ne vždy je takový dům památkově chráněný, třeba i z důvodu že o to nikdo nestojí protože podobných v lepším stavu je zatím víc i mezi památkově chráněnými ... u tohoto je problém další, stojí asi metr od silnice, dnes po několikátým asfaltování je už spodek domu pod úrovní povrchu silnice, takže se to na něm podepisuje, a i z toho důvodu není mezi památkami ... a někdy nepomůže ani to že dům je oficiální památkou, stačí neodborný zásah při jeho opravě a je v troskách, někdy bohužel i úmyslně, stejně jako to že jindy úmyslně chátrá, třeba i proto že majitel prostě nemá na to aby zaplatil potřebné opravy požadované památkovým úřadem, a možné dotace nepokryjí nikdy celou cenu ... takže to je někdy sporadické proč a za jakých okolností takové stavby mizí
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

tak se zase malinko pokročilo, slepili se k sobě obvodové zdi, některé se trochu vyztužili, hlavně nalé odskoky na zděné části od roubení, okýnka od černé kuchyně a chléva nejsou vlepené, jen vyřízlé skrz katron a nabarvené, trochu jsem naznačil i vnitřní prostor kartonovými přepážkami, aby nebylo vidět úplně veskrz a kdybych tam zabudoval osvětlení aby to svítilo tam kde má ...
Obrázek
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

tak a zase se kousek přidělalo, střecha už je nalepená :) "šeří se, ale už jsou asi doma, pokud jen nezapoměli svítit"
Obrázek
zatím jen tak zkušební osvětlení, taky se už pomalu tvoří trámoví v rohu roubení a pod střechou (prodloužené trámy na nichž je střecha uložena), které je viditelné
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od maja »

Ahoj, je to fakt super. Osvětlení roztomilý (to by chtělo sníh v okolí domečku a na střeše:-)) - výzva ? ;-) ) a okýnko nakřivo zas vypadá docela věrohodně, oni se s tím někdy ti naši předkové tak moc nemazali (a měli recht).
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

i na "vánoční" zasněženou variantu jsem trochu kdysi pomýšlel, i o nábytečku (spíš jen náznaku), když už je vidět okny dovnitř a svítí se tam ... zatím jsou na vnitřních stěnách nalepené jen dveře ...
tak nedělali si drív nějak moc velké vrásky kvůli mírám a něčemu trochu nakřivo, ale natolik křivé okno jsem zatím snad neviděl :D
jinak jsem udělal i nějaké foto dolepených trámů, které ve vystřihovánce nejsou ani zmíněny (snažil jsem se ji zjednodušit, ale třeba dojde i na návod k dalším možným vylepšením dle reáu)
Obrázek
a taky jsem udělal podezdívku trochu víc podle reálu, nebo toho co z ní ješte zbylo, je na ní vidět spíš jen to kamení, ale je tam i kus zbytků po něčem co mohla být omítka, takže jsem udělal omítnutý sokl ... na zbytku ani moc nevím co tam bylo, nebylo to i v době focení, kdy ani nerostla tráva, vidět přes vše co kolem bylo narovnáno, takže to je zatím nechané jak to je na vystřihovánce, a ze strany od silnice je dnes sokl už pod terénem ... ale nejspíš to mohlo být taky omítnuté
Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od maja »

nábytecek :D :D

To omítnutí vypadá docela realisticky, nechal bych to tam. Líbí se mi, že sebemenší trocha plasticity tomu modelu dodává na opravdovosti. A taky to "opotřebení" domu. je to o moc lepší, alespoň podle mého názoru, než takový ten stav "novostavby". Poslední foto je na první pohled fakt jak model ze dřeva. Moc fajn ;)
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

nábyteček to je vážná věc :!: přeci nebudou v holobytě, a v mrazu když to bude náhodou pod sněhem :)
Obrázek
no je pravda že tenhle byl trochu větší (karton. balsa a špejle), ten jsem dělal pro kamaráda do rozbitého domu na válečné diorama v měřítku 1:35 proto je trochu pošroumaný, v 1:100 to bude asi větší pakárna udělat, ale zas nemusí být tak moc do detailů, jen aby bylo vidět okny ža tam něco je :) a když starému bláznovi nikdo nedokáže že to nejde udělat ... :D a navíc s ohledem na to co tu jsou někteří schopni vyrtvořit :)

to omítnutí soklu je udělané na katronu přilepeném na vystřihovánku, nejdřív reliéfní akrylovou pastou (tak trochu se to dá přirivnat ke tmelu), pak nabarvené akrylovými barvami, takže to je i trochu plastické :) nejspíš tím samým způsobem dodělám podezdívku po celém obvodu, s tím že jinde bude přímo na papíře, ne před něj dolepené, a terén nebude asi od vystřihovánky, ale spíš udělaný z polystyrenu do nějakého dioramatu, kde by bylo vidět i kus cesty kolem domu
jinak to je dělané trochu jako inspirace železničním modelářům, jak se dostat k modelu roubenky která by nevypadala jen jako vystřihovánka, ale byla trochu plastičtější, protože modely našich roubenek k vláčkům na trhu téměř nejsou, sem tam se sice objeví, ale taky jen jako něčí podobný vyjímečný výtvor, někdy i ze špejlí či balsy, a za nehorázný peníz ... je trochu v plánu (ne přímo u této roubenky, ale u jiné co se zatím rýsuje jen na papíře), že se udělá jako laserovaná stavebnice, takže pak budou mít železniční modeláři i něco navíc ke spokojenosti
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od maja »

Ty jsi démon! Na to nejde nic jinýho říct :D
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

démon asi né , jen starý blázen, který se tady na fóru jen přesvědčuje o tom, že se mám ještě hodně co učit a co zdokonalovat ;) jen nejsem čistokrevný papírový modelář, ale jsem víc nakažený železničním modelářstvím, a tam holt vystřihovánka tak jak ji známe několik desetiletí už není to co bývyla, tak se tamnímu pokroku v nárocích snažím aspoň trochu přiblížit :)
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

nábyteček do té levé plastické ještě není (tam se dostalo jen na natření podezdívky kolem celého obvodu), zatím ho předběhla další zmenšená chaloupka, vytištěná na trochu slabší papír odhadem kolem 100-120g/m, a na poloviční formát, neboli na A5, takže je zhruba tak v měřítku 1:140
Obrázek
jinak se projevila i výměna tiskové hlavy v tiskárně, takže barevně vylezla zase trochu odlišná (je nalakovaná, ale to barvy neovlivnilo), ale ve výsledku se asi nesejdou aby byli všechny vedle sebe
rkempny
Příspěvky: 4
Registrován: pát 3.8.2012 22:10
Bydliště: Beskydy

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od rkempny »

Ahoj,
Jakým způsobem lze získat temto model ke slepení?

Díky,

Rosťa
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od jafobe »

rkempny píše:Ahoj,
Jakým způsobem lze získat temto model ke slepení?
Díky,
Rosťa
ahoj ,nějak jsem sem poslední dobou moc nezavítal, tak se omlouvám za pozdní reakci, víc máš v SZ

ostatním se omlouvám za skoro nulovou aktivitu, nějak s novým zaměstnáním ubylo času i nálady na tvoření, ale snad se to časem zase trochu srovná :)
rkempny
Příspěvky: 4
Registrován: pát 3.8.2012 22:10
Bydliště: Beskydy

Re: poloroubený dům z Jizerských hor, vlastní stavba

Příspěvek od rkempny »

Ahoj,

Můžeš mi poslat info ještě jenou na rkempny@seznam.cz, nemám přístup do SZ

Díky,
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“