Hřebečský lidový statek /projekt Tady jsme doma / 1:87

Odpovědět
krishniczka
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25.2.2012 19:13

Hřebečský lidový statek /projekt Tady jsme doma / 1:87

Příspěvek od krishniczka »

Po dlouhé době jsem si něco slípnul, jednoduchý model hřebečského lidového statku z 18. a 19. století, který jsem objevil volně ke stažení na internetu před loňskými Vánocemi.

Protože jsem byl spíš zvědavý, jak bude model vypadat, tak jsem ho jen tak vymaloval pastelkami - ke stažení je totiž v nebarevné verzi.

Model sestává z několika málo dílů, které slepíte i bez návodu, víceméně intuitivně, v podstatě až na pavlač nejsou na stěnách žádné plastické prvky, takže je to případně odrazový můstek pro nějakého tunera.

Statek se lepil v pohodě, téměř bez problémů, jediný nastal u dílů tvořících "vstupní trakt statku", tam jsem přes snahu o maximální přesnost zvolil variantu "otevřená vrata", jinak by se přední díl zkroutil jak paragraf, zkrátka se tam celý nevešel, akorát nedokážu říct, jestli šlo o moji chybu, nebo autorovu. Za co může určitě autor, je kresba u těchto dílů vstupního traktu - když člověk přilepí k přední části stěnu "dvorní" a zeď průjezdu, vyjde tato příčka už do kresby vrat - bohužel jsem ale nefotil při stavbě, takže nemůžu ukázat, a asi i slovně ten popis není dokonalý :-)

No a sestavený model vypadá takto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“