Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

v Neratkách jsem načerpal novou inspiraci a hned po návratu se vrhnul na jeden krásnej úlovek :)

Obrázek Obrázek Obrázek

okýnka se daj udělat dvojitý, tož jsem si zahrál na sklenáře. Milan každým modelem posouvá hranice o kousek dál a modeláři, ty se s tím nějak poper :)
u jedněch dveří na verandě je nakreslená protislepičí (nebo má nějakej jinej účel?) branka. když už jsem zasklil ty okna, řek jsem si, že by byla škoda, nechat ji jen nakreslenou a krapet jsem potunil, rozměry branky jsou 6,5 x 7,5mm...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

stěrače stírají, Bělidlo se bělí :) pomalu se blížíme do finiše... všechno sedí, jak má, kromě jednoho maličkýho detailu - pokud budete prořezávat pidiokýnka na štítech (moc se mi to nepovedlo, páč jsem chtěl štít plastičtější, podlepil jsem ho čtvrtkou a vyřezat to potom byl trochu porod :(), nesedlo mi to přesně proti obrázkům na spodní vrstvě štítu. bylo třeba vzít temperu a trošku obrázek zvětšit, aby neprosvítala bílá - prkotina...
ta bouda není špatnej nápad :) mrknu na nějaký figurky od Nocha a zkusím vymyslet i babičku s Barunkou, kterážto přes plot skákati by mohla :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od chuan »

Úplně pohádková chaloupka, a když si k tomu přimyslím nějaký tvůj terének, bude to paráda největší. Ještě když tam bude Sultán a Tyrl a Barunka a babička bude to krásný pohádkový diorámko.
Já bych se přimlouval i za Viktorku, přeci jen je to taková opomíjená smolařská postavička s né úplně ideálním životem, tak aby alespoň tady měla své místo na slunci ;) .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

tak dobojováno... všechno sedí na chlup, lepí se to skoro samo :) tunil jsem akorát ploty, ty jsou vlastní výroby, laseru nebylo třeba :)
jestli někdy seženu figurky, tak bude i Sultán s Tyrlem, ale zatím to nechávám tak...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tedy, vypadá to parádně, jen ta střecha na mě působí strašně sterilně. Decentní stínování a omšení by tomu prospělo.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

ono to trochu flekatý je, na fotce se to krapet ztrácí. ale pravdou je, že mohlo bejt asi i víc. jenže do úprav ala Brzdič se pouštět moc nechi, anžto to neumím a bojím se, že bych to zprasil :)
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Evadra »

Můžu se jen zeptat kolik milimetrů má ta tráva? :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

Evadra: to netuším, zdá se ti to moc dlouhý? já jsem kdysi pořídil několik různých posypů a smíchal to dohromady. tohle je mix cca 5-6 různých posypů + trocha přesátý hlíny, občas trocha logru z kafe, nastrouhaný kůry... namíchám z toho vždycky směsku a zaseju... co z toho pak vznikne, nechávám na náhodě :)
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Evadra »

Aha, ne přijde mi to super, ale nemám s tímhle zkušenosti, tak vyzvídám. A chci si koupit už něco pořádného a nedělat terén z něčeho jako obarvené chlupaté hadry posypané moukou, pilinami atd... :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

náhodou tvůj terén u Vlčí vypadá super :) já se s nima většinou moc neprdím. nahňácám podložku lepidlem, posypu to namíchanou směsí a po uschnutí opráším štětečkem. pokud chci někde vyšlapaný místa, nasypu tam těsně před zasetím hlínu, vyjetej logr z kafe nebo nastrouhanou kůru ze stromu. všechno přesátý podle potřeby... na terény jsou tu větší machři, já je dělám většinou jednoduchý a rychlý. čistě aby ty domečky nestály na podložce jako holátka :)
Uživatelský avatar
Evadra
Příspěvky: 48
Registrován: sob 28.6.2014 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Evadra »

:D děkuji za informace. Mně se ty tvoje terény líbí. A na té dřevěné podložce vypadají fakt úplně špičkově. Já jsem tam zboku naplácala nějaký štěrk. Abych zamaskovala zvlněný papír. A vypadalo to tak ušmudlaně.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od rybak »

Moc pěkný. Ten plot sis vyráběl sám nebo je kupovaný?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

rybak: díky :) plot jsem si dělal sám. není to nic těžkýho, navíc jsem na to vymyslel fígl, díky kterýmu to jde i dost rychle. až budu zase nějakej dělat, nafotím postup :)
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od maja »

Joo, to by bylo bezva, kdybys to někde popsal!! Doufám, že žena brzo bude chtít něco s plotem!!! ;) ;), bo je to fakt super. Já jsem na tomhle modelu pár věcí zvrzal, nejvíc přechod stříšky nad vstupem a to zapatlání fólie oken, ale nakonec mě ze všeho nejvíc irituje ten vzduch v plotech. Takže tenhle tuning tomu modelu doopravdy hrozně pomohl, navíc to máš fakt pěkně slepený. Když jsem to mastil vloni, vůbec jsem Tvůj popis stavby nezaregistroval, musel jsem to hrubě přehlídnout, škoda. Jinak s tím štítem jsem měl podobný problém, pokud jsem Tvůj popis pochopil správně, takže možná, že je tam malinká chyba v návrhu. Ale jak píšeš, nic co se nedá lehce opravit.
Mohl bych se zeptat, jakou fólii používáš na okna a čím to lepíš (normál Herkulesem?)? Moje byla ve výsledku neprůhledná (takže zbytečné drbkání s vnitřními okny... :evil: ) a pak jsem to přilepením těch vyřezaných oken zaprasil, ačkoliv jsem myslel, že jsem opatrný. Ale možná jsem jen nešikovný, nebo moc lepidla?
Dík, ahoj.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré bělidlo / Milan Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

maja: na fólie do oken používám, co mám zrovna po ruce a co je co nejmíň poškrábaný :) lepím vteřiňákem, ale je potřeba hodně opatrně a šetřit s lepidlem :)
vzduch na plotech nevyřezávám, ploty stavím ze silnějšího papíru z jednotlivých planěk, ty nakreslený ploty vyhazuju :)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“