Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

:arrow: Ahoj, dlouho jsem se tady neobjevil ani nijak nevyjadřoval. Minulou sobotu jsem si chtěl slepit tuhle chaloupku
a nakonec jsem u toho trčel týden. Účelem bylo odpočinout si od nějakých jiných povinností který tady
zveřejňovat nebudu, s modelářstvím to ale souvisí.

:arrow: Stavbu jsem začal výrobou oken a dveří, asi tradičně nejsložitější část.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Další postup byl sestavit části do celku, papír celkem měkkej takže jsem radši všechno podlepil kartonem a zajistil
do úhlů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na jedné z fotek už je vidět podstavec, je vyroben z dubového dřeva na zakázku, zároveň bude sloužit jako podstavec
pro 19 Tater pro pana Lopraise.
viewtopic.php?f=54&t=2624

:arrow: Jako další jsem vyrobil střechu a spoustu doplňků k modelu, nakonec nastal problém, když jsem chtěl sesadit
části k sobě, poslední část stodoly se kvůli dílům interiéru zkroutila a střecha šla zešikma dolů. Díky tomuhle problému
jsem měl odpoledne zabraný rozkladem a slepením všech dílů zase zpátky ale podlepených.

Obrázek

Obrázek Obrázek

:arrow: Po opravě jsem všechno sestavil dohromady, přilepil na podstavec, vyznačil krajinu, zatřel základ podloží a šlo
se na posypy.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: V reakcích na FB jsem narazil na problém s dlažbou, kamínky jsou neměřítkové, uznávám bez výmluv, že se mi
nechtělo kamínky nijak velikostně upravovat. Vyřezal jsem je z vystřihovánky, kámen po kameni zaretušoval a na závěr
zapatinoval celek dlažby.

:arrow: Fotky dokončeného modelu

Detaily:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Celek:

Obrázek

Obrázek

Tak za týden v Rychnově ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Aki »

pěkný to máš, jenom s tou plastičností by bylo dobrý bejt trochu rozvážnější. páč kamenný chodníčky se dělaj proto, aby se po nich dalo chodit pohodlně, kdežto na tom tvým hrozí při každým kroku fraktura kotníku :)
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Kluci v akci »

Vítej zpět Michale. Přesně to jsem měl včera na mysli, co tu píše Aki. To jsou děsně velké spáry mezi těmi kameny. Řekl bych až přímo výmoly... A okolí, je oproti tomu silně zaneřáděné. Jestli můžeš a máš ještě chuť, zvaž to a zkus to upravit... Jinak paráda kluku jeden ušatej.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Nojo, kluk ušatej umí, o tom žádná, jenom neví kdy přestat :D
A ujíždí mu měřítko na všechny strany. Kromě megaplacáků vypadaj taky zajímavě ty rámy oken (jak že jsou tlusté? Tak na tloušťku prkna, ne? A pak je tam ten kontrast toho vypiplanýho terénu a těch namalovaných oken a placatých žebříků...
Ale zase se na ten pohádkovej styling dívá hrozně dobře...
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Výmoly na chodníku jsem vyspároval ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Aki »

hned to vypadá líp :) ale pro příště bych je udělal ještě nižší. spáry u těchhle chodníčků bejvaj prakticky zároveň se šutrem. můj názor je tak akorát 1 vrstva 140g papíru, ale na tohle už se koukat nechá, je dobře, že jsi s tím něco proved :)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od rybak »

Tak tohle je opravdu nááááádherná chaloupka.
Obdivuji vyřezání kola. Všemožné různé detaily. Díky za inspiraci, jelikož já mám tuhle chaloupku již slepenou, ale bez terénu.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“