Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

Šandík: myslím, že u vesnice tohohle typu (pár baráčků) není nějaká náves nezbytná. já sám se budu za pár dní do jedný takový stěhovat - pár baráčků poházených po kopci bez jakýkoliv koncepce... totéž vesnice, ze který pocházím (čm vrchovina) - prostě jen baráčky poházený různě po krajině (pravda, u silnice jich je nejvíc), největší placka je tam točna u zastávky autobusu...
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Tomáš 10 »

Výrobu ne moc drahých stromků máš tady -
http://www.litomysky.cz/stromy/st.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Abys rozbil ten golfový trávník,to zas tady -
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=2218" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Luisa »

Parádní návod na stromy!!!
Konečně jsem to pochopila ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

a tady je super návod na smrčky: http://www.mkzdar.cz/standa-zverina-2" onclick="window.open(this.href);return false;

tady je k tomu ještě psanej postup: http://www.mkzdar.cz/budovy-a-zelen" onclick="window.open(this.href);return false;
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Beny »

Ja bych se Sandika zastal. Je asi potreba si rict, jestli to je skanzen -> v postate chaoticky shluk budov ktere nejsou funkcni, nebo jestli to je vesnice. Potom bych si asi trochu s usporadanim a orientaci domu vyhral. Ona i ta vase vesnice Aki nejaky rad, byt podmineny terenem, mit bude. Ten travnik na dvore je opravdu velmi nerealny, za statkem byval casto sad -> to by byl dobry typ na oziveni terenu, za tim pole. Popremyslet nad vedenim cest, do mlyna asi pytle vozili na vozech ... Ja vim ze to neni jednoduche vse namyslet aby to fungovalo jak v celku tak kdyz mam jen jednu cast. Mas nejaky plan, nacrt toho jak by to melo vypadat?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

já jsem měl na mysli hlavně tu náves, jako že není nezbytně nutná... nějaká logika v umístění domků a druhů terénu by samozřejmě bejt měla, o tom žádná...
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Šandík »

Aki: Jasně, že záleží na typu vesnice. V Česku najdeme všechno, od pravidelných okrouhlic a ulicovek na jedné straně až po rozvolněné horské obce prakticky bez jasně identifikovatelného centra. V případě "skanzenu ABC" je navíc potíž s tím, že téměř každý domeček pochází odjinud, takže se nedá určit, jaký typ je ten správný. Ale řekněme, že na většině území našeho státu převládají vesnice s relativně uzavřenými návsemi...
Ale chci k tomu napsat něco jiného. Ať se každý rozhodne podle svého. Jen jsem chtěl trochu poradit ;o)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Všem děkuji za rady a pečlivě to projdu !, nicméně by to mnělo být jako skanzen s ukázkou lidské tvořivosti něco jako ,, Jak se žilo ,, - prostě shluk domků na co nejmenším prostoru :D Přítelkyni se to takhle zamlouvá, já stím nemám problém, až časem přibudou další a další tak to bude hukot :))

Dělám to tak jak ona ,,diriguje,, prostě jak se to líbí jí:) a oto jde :) btw byl to vlastně celý její nápad :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od chuan »

Ty ses teda rozjel jako lokomotiva, přiznej se, že ty nejsi začátečník ale zkušený modelář :P
Máš to moc pěkný, jak psali kluci jako skanzen je to super, jen nějaký ty stromečky a keříky, a budeš soutěžit o ceny.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Začátečník jsem, ale myslím že jse zlepšuju, tohle forum je super. Ikdyž mi to třeba někde nevyjde, dá se to docela dobře maskovat :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Tomáš S. »

Melchior píše:I když mi to třeba někde nevyjde, dá se to docela dobře maskovat
Třeba strom uprostřed bagru... 8-) :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Nejlepší maskování :D bagr křovák :D
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Melchior »

ČÁST 4. - Malované srubové stavby z Čičman

Autor: R.Vyškovský
Měřítko: 1:150


Tak jako obvykle jsem přišel z práce a toto na mně čekalo:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Standa F. »

Tady narážíme na určitý etický problém - modelář využívá jakéhosi automatického robota či jinou otrockou práci asijského typu a provádí až kompletaci neboli česky asambláž - takže za trest musíš vyvěsit foto té své otrokyně! 8-)

Čičmany jsou jistě půvabné, ale váhal bych je připlácnout naproti severo- či západočeské usedlosti - tady hrozí opravdu skanzenovitý Drsneyland určený devizovým kosmonautům z Japonska ... no, nechme se překvapit ;). Hlavní je radost z práce a díla 8-).
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Bohužel foto mé druhé polovičky nebude :D nerada se fotí 8-)

Stím uspořádáním to musím promyslet aby z toho nevzniklo to co jsi napsal, superultra sranda :!: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“