Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Trošku jsem upravil toto vlákno. Má drahá polovička vymyslela, že bychom si mohli postavit vesnici, protože máme málo místa tak jsme se domluvily, že uděláme vesnici po jednotlivých modelech a uzpůsobíme okolí aby se po přiloženi k sobě cosi vzniklo :D

ČÁST 1. - Větrný mlýn

Autor: R.Vyškovský
Měřítko: 1:150


Model jsem vyšulil na Aukru, je bez návodu pouze s návodem na sestavení,
když jsem přišel z práce domů ležel už rozstříhaný od mé milé polovičky, takže jsem se do něj pustil, narýhoval, zaretušoval a za 2 dny bylo hotovo, hrozně se mi ten mlýn líbí a POZOR ! Je funkční :)) (ne že by mlel mouku ale kolo se otáčí)

Přikládám foto hotového modelu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Další prací bude terén
Vzal jsem polystyrenovou desku tl. 3 cm a ořezal do tvaru, jaký by se mi líbil, nabarvil temperou, šedá-skály, žlutá-cesta, zelená-zatravněná plocha, ale nevím co teď dál, jestli to ještě potahovat směsí lepidlo+voda a toaletní papír jak jsem to viděl u někoho na DF, nebo rovnou koupit nějaký ten posyp.

Ohledně posypu bych rád radu, jaký mám koupit, protože vážně netuším co použít.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jsem smíchal vodu + lepidlo a potáhl terén ubrousky a dostalo to krásný nepravidelný vlnkování, a znovu sem to namaloval, co nato říkate ?....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jsem tu s fotečkou jak vypadá nasypaná cestička :))

Od kamaráda jsem pořídil pytlík písku, mněl to dost hrubý tak jsem si musel půjčit z kuchyně sítko :D a už to jelo :)

Obrázek


a pak jsem to podle návodu Štefínka nanesl na povrch, zelení přebarvovala moje drahá polovička

a tu výsledek :

Obrázek

Čauko tak jsem malinko pokročil... dostal jsem nápad na vylepšení a udělal jsi 3 pytle s moukou :D

Obrázek Obrázek


Tak, jelikož mi přišel baliček trávy, tak bych docela ocenil radu jakou použít při měřítku 1:150 ...jestli tu trávu jako by fousatou, nebo jen ten posyp...postup bude asi stejný jako s piskem, napatlám voda+lepidlo podklad a posypu a odsypu co přebývá ???

Davám foto matroše co mam:

Obrázek Obrázek

Mám zatravněno tak mrkněte :D. Ještě vymyslet nebo sehnat nějaké to křovíčko :))

Obrázek Obrázek Obrázek

Ahoj, tak první část (větrný mlýn je hotov) ! viz můj upravený první příspěvek.

:arrow: doplnil jsem keříky, a zábradlíčko.

a tady už hotovka:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Melchior dne čtv 21.6.2012 7:52, celkem upraveno 1 x.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Melchior »

ČÁST 2. - Statek ze severozápadních Čech

Autor: R.Vyškovský
Měřítko: 1:150



Další stavbyčkou byl tento statek, bohužel jsem ho lepil o vánocích a tak byl foťák mimo domov a přicházím tak s už hotovým modelem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Troška detailů:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Kompletace s ČÁSTÍ A

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: zatím jěště chybí stromky a předělat keříky, ale k tomu se dostanu až seženu adekvátní a cenově dostupné.
Uživatelský avatar
hovadak
Příspěvky: 64
Registrován: ned 22.1.2012 23:32
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od hovadak »

Zajímavá skládačka, ještě pár a můžeš s tím hrát Carcassone :-) Určitě by to chtělo u toho statku trošku (víc) sešlapat ten trávník na dvorku.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Ten trávník je obyčejný posyp, nedá se tam více sešlapat :D
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Šandík »

Zdravím. Máš to pěkné, ale pokud jde o ten dvůr, rozhodně tam nemá trávník co dělat. Zahrádka s květinami bývala většinou vně statku, před okny světnice. Do dvora patří bláto rozježděné od obručí vozů, hnojiště, humus od slepic a dalších domácích zvířat. Travička maximálně někde po okrajích, kde nějakým zázrakem unikla spasení sešlapání nebo dalším podobným aktivitám. Netřeba si ten život na vesnici příliš idealizovat ;o)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Aki »

náhodou... kamarád koupil podobnou roubenku, dvorek ještě menší a travičku tam měl krásnou... než jsme mu přijeli pomoct se dřevem, vožrali se jak dobytci a na trávníku uspořádali v jednu v noci rockotéku... naštěstí jsme stihli odjet dřív, než se vrátila jeho ženská z práce, schytal to za nás všechny sám :D

ale jinak má Šandík pravdu, pokud by to nemělo představovat skanzen, ale statek v provozu, tak ve dvoře by tý travky určitě moc nebylo, tam neměla moc šanci přežít...
Knox

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Knox »

Šandík píše:Zdravím. Máš to pěkné, ale pokud jde o ten dvůr, rozhodně tam nemá trávník co dělat.
Asi Skanzen. Já to taky rád s trávníčkem :mrgreen:
Aki píše:náhodou... kamarád koupil podobnou roubenku, dvorek ještě menší a travičku tam měl krásnou... než jsme mu přijeli pomoct se dřevem, vožrali se jak dobytci a na trávníku uspořádali v jednu v noci rockotéku... naštěstí jsme stihli odjet dřív..... :D
..... a z chaloupky zbyla vlastně jen kůlnička na dříví... možná jen ta hromádka dříví. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

hovadak píše:Zajímavá skládačka, ještě pár a můžeš s tím hrát Carcassone :-) ...
To je geniální nápad - 3D Carcassone by byl nářez (ale lepit těch 72 dílků docela peklo :D)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Melchior »

Díky za rady možná to zkusím ještě nějak ,,zašpinit,,
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Melchior »

ČÁST 3. - Usedlost ze severních Čech

Autor: R.Vyškovský
Měřítko: 1:150



Tak jako obvykle, jsem řišel z práce domů, a čekala na mne tahle vyšmikaná chaloupka.
Obrázek Obrázek

Vyřezáno a podlepeno !
Obrázek Obrázek

A tady už jse kompletovalo
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

:arrow: zaretušováno, tuning komínu

Tak a tesaři jse dali do díla :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tady už nastoupila banda zahradníků :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A kompletace s celky 1 a 2
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: ještě chybí doplňky, keříky a stromečky, ale zatím jsem nesehnal :( , a taky bohužel nelepím tak rychle jak moje přízelkyně stříhá :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tomáš S. »

Zajímavý nápad... :) Jen by to chtělo nějaké ty stromy a rozbít ten terén nějak... :idea:
Ale že to říkám zrovna já který krajinku v životě nedělal... :oops:
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Vesnice / ABC, R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Melchior »

No snažim se ty stromky sehnat, ale upřímně jsou drahý jak pes..., rozbít tu zeleň bych chtěl ale zatím chybí nápad :roll:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Pavel Pejša »

Stromečky pokud nechcete kupovat, tak jdou udělat. Dají se docela pěkně vymodelovat z tenkých měděných drátků, které se pak oblepí páskem papírového ubrousku. Celé se to natře hnědě a na větve se nalepí kousky zeleného molitanu, který je dostupný. Vypadají hezky, jen je potřeba je udělat v měřítku. Jinak je zajímavé sem tam udělat na tý trávě třeba nějaké keříčky také z toho barevného molitanu a tak podobně. Určitě to oživí. Jinak vaše vesnička vypadá moc hezky. Je to takové pohádkové.
Naposledy upravil(a) Pavel Pejša dne úte 31.1.2012 8:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Aki »

teda to vůbec nevypadá špatně :) taková vesnická památková rezervace... já o tom kdysi přemejšlel taky, ale říkal jsem si, že by to bylo náročný na převoz a manipulaci... a tys to chytře vyřešil :) třeba se do něčeho podobnýho pustím jednou taky... a nebo rovnou s vláčkama, malej synoveček se do vlaků zbláznil, tak mi bude třeba pomáhat :)
Uživatelský avatar
Šandík
Příspěvky: 46
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesnice / R. Vyškovský, ABC / 1:150

Příspěvek od Šandík »

Na ty stromy z drátků se dá místo molitanu skvěle použít taky Naturex od Poláka. Je trochu dražší, ale stromů se z toho dá udělat docela hodně. Jukni na mou sušárnu ovoce na starém fóru, tam takový strom je.

Jinak k té "Usedlosti ze severních Čech" malou poznámku. Chybí tam stodola, kterou mistr už nezpracoval. A taky by to chtělo nějaké ohrazení s bránou, možná i kolna atp. Teoreticky by to možná šlo vzít z nějakého jiného modelu, nebo to udělat jako samo-domo.

Taky, pouvažuj o logice umístění budov, zatím to vypadá dost náhodně a chaoticky. Chtělo by to nějakou jasně vymezenou náves a statky s čelní stranou (s vjezdem) kolem ní. Uprostřed nějaký kostelík, třeba od Ondry Hejla nebo Milana Bartoše.

Tak držím palce a "patlu zdar" ;o)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“