Kestřanské tvrze

Odpovědět
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Kestřanské tvrze

Příspěvek od ymjr »

Ahoj

Jsem tu registrovaný poměrně dlouho, původně kvůli tomu, že jsem nějaké "modýlky" v mladické nerozvážnosti spáchal z té druhé stany - konstrukční. Ale nikdy jsem tu neprezentoval žádný můj čistě lepící pokus. Částečně proto, že přímo lepení modelů jsem se vždycky věnoval spíš méně než více a částečně z nedostatku času. (To máme - baskytara, RC letadla, milenka.....)
Takže bych to mohl konečně napravit a protože jsem se vždycky zabýval spíš MDT, tak zafušuji do MA (nebo VA?).
Ještě jsem nestřihl, ale řezací podložku jsem si pořídil, takže zatím jen prezentaci modelu, do kterého se hodlám pustit.

Kestřanské tvrze, pan Richard Vyškovský, Erkotyp.

Obrázek Obrázek

No a doufám, že mě prezentace tady donutí i k tomu prvnímu střihu. Pak už by to jít mělo... :-)
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od JaKR »

Ahoj,

dobrá volba modelu, mám momentálně rozestavěno, stavba zatím bez problému.

Přeji ať se dílo daří.

Honza K.
ivoiro
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22.1.2012 10:34

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od ivoiro »

Ahoj, momentalně stavím Dolní tvrz. Horní již mám. Vše sedí bez problémů. Držím palce.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od JanO »

To bych se do nich mohl taky pustit 8-) .
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od ymjr »

Děkuji za psychickou podporu.
No tak jsem si myslel, že už tu touhle dobou budu mít nějaký postup. Jenže jsem zjistil, že se mi nějak zkrátily ruce.... Po podrobnější diagnostice jsem usoudil, že problém není v rukách, ale v tom, že mě dohání trochu věk a já na to nějak nevidím. Tedy určitě ne tak dobře, jako dřív.
Takže jsem do přípravných prací musel zahrnout i vyšetření na očním (nebyl jsem tam pětadvacet let) a upgrade pro dalekozrakost. Není to nic hrozného, ale přece jen bych se k tomu potřeboval dostat trochu blíž.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od Pavlik99 »

No nevím jak u vás, ale v našich končinách se na očaře čeká týdny až měsíce. Jednodušší je zajít do optiky, nechat si změřit oči a koupit brýle. Řešili jsme takto začátkem roku u manželky to, že jí několik let staré jedničky brýle přestávaly stačit a silnější brýle co se dají za pár korun koupit v obchodě zase nebylo to pravé ořechové. Takže změření na počkání (po objednání) u optika a za dva dny měla nové.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od ymjr »

Jo, já vím, u nás to bude podobné, to si nedělám iluze. Optika zřejmě navštívím taky, ale na normální vyšetření asi skáknu taky, věk na to mám...
Zatím používám Krytonův zoom, ono to není tak strašné.
No a jinak jsem se pustil do Dolní tvrze (má míň stránek) a když jsem u toho, budu hnidopíchat - přenesení pomocných úseček. J-J se asi nepřenáší na díl 25 (jak je uvedeno v návodu), ale na díl 15. K-K nejspíš nemá být na dílu 92 (schodiště), ale na dílu 82 (předpokládám z logiky stavby), ale tam není vůbec vyznačena. Ale jsou to drobnosti.
ivoiro
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22.1.2012 10:34

Re: Kestřanské tvrze

Příspěvek od ivoiro »

ymjr píše:Jo, já vím, u nás to bude podobné, to si nedělám iluze. Optika zřejmě navštívím taky, ale na normální vyšetření asi skáknu taky, věk na to mám...
Zatím používám Krytonův zoom, ono to není tak strašné.
No a jinak jsem se pustil do Dolní tvrze (má míň stránek) a když jsem u toho, budu hnidopíchat - přenesení pomocných úseček. J-J se asi nepřenáší na díl 25 (jak je uvedeno v návodu), ale na díl 15. K-K nejspíš nemá být na dílu 92 (schodiště), ale na dílu 82 (předpokládám z logiky stavby), ale tam není vůbec vyznačena. Ale jsou to drobnosti.
Jo, jo, tak nějak to je. Již mám Dolní tvrz hotovou a vím, že mě to na začátku stavby taky překvapilo.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“