Strážní bašta Žibritov / vTOM / 1:120 ... zimní úprava

Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Strážní bašta Žibritov / vTOM / 1:120 ... zimní úprava

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj všem,
dřív než nasypu tunu sněhu na Karlštejn, je potřeba to někde trochu natrénovat , aby člověk věděl jak se to chová a co s čím musí počítat.
Rozhodl jsem se proto pro něco malého a novinky od vydavateství TOM mi přijdou pro tento účel jako dělané.
Zvolil jsem tedy strážní baštu a to proto, že bych rád udělal i realističtější zdi a drobné terénní úpravy.

Tak tedy jdem na to.
Krom oken a dveří jsem vyřezal i oprýskané zdivo abych je nahradil plastickou variantou, na které bude výrazněji vynikat navátý sníh.

Obrázek Obrázek
Připravena zapuštěná zeď a ručně okamínkováno
Obrázek Obrázek Obrázek

Pro porovnání s druhým výtiskem:
Obrázek

a smotaný tubus bašty
Obrázek Obrázek Obrázek

No další postup z dokumetovaný nemám, ale při nepodlepil jsem konstrukci vyhlídky a dost se mi pokroutila. Musel jsem proto vyztužit sloupky slabším párátkem aby střeha držela na pevných základech.
Teď jsem v této fázi.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

No ješte dodělám plastické kamení na valy a zbytky zdí a vrhnem se na vlastní aplikaci sněhu.
Obrázek

Odhaduju že do konce týdne bych mohl mít okamínkováno a tak pak dáme další report z aplikace povrhů a sněhu.

Štefan
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od bigpetr »

Hezky si s tím hraješ. Stěmi plastickými kameny to vypadá moc dobře.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
krátký večerní report.
Probíhá kaminkovani zbytků zdí. Na fotce je vidět levá zeď bez úprav, prostřední uz skoro hotová. Zbývá jen lehce poťukat bílou barvou na zvyrazneni hran kamení.
Pravá opěrná zeď je čerstvě okamenvaná a začal jsem tupovat světlou hnědou vodovku.

Obrázek

Tak zatím.
Štefan
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od David S. »

Hezky si s tím hraješ. Neuvažovals i o úpravě té střechy?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Aki »

To bude velká paráda. :) Jenom - kameny by asi měly bejt i "ohnutý přes hrany" jako rohový. Ale přijde na to poprašek sněhu, tak se to ztratí. Tohle musím někdy zkusit taky. :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
Aki máš pravdu ,ty kameny by to chtělo přes hranu. To už ke ale další level. Nechám si ho k příští aplikaci. Přiznám se že ač se to nezdá, ta aplikace kamínků je docela na nervy .
Mam obloženo a na řadu přichází předposlední fáze. Aplikace toho co podzimní zahrada dala.

Obrázek

Obrázek

Večer snad pokračování.
Přeju fajn neděli.
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od PeGo »

Krása ;) , neviem si predstaviť toto robiť u rozsiahlejšieho modelu. Ozaj super práca.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Shagrath »

Tohle vypadá parádně. Jsem zvědav na zimní úpravu. A jestli toto budeš aplikovat na celém Karlštejně, tak klobouk dolů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Aki »

Ty zídky jsou naprosto luxusní, těším se na pokračování :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
tak hlásím na 99,9 procent dobojováno.

Fotky jsou zde, povídání až pak:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek

Doufám že se líbí, mě zatím ano :-).
Nejřív musím poděkovat autorům za skvělou vystřihovánku. Je poměrně jednoduchá staví se dobře a vše sedí jak má.
Já si ji zvolil právě proto že se mi zdála jednoduchá a že poslouží jako dobrý základ pro otestování sněhové pokrývky. A to posloužila.
Nanášení sněhu je zajímavá disciplina. doporučuji všem si to aspoň na jednom modelu vyzkoušet. Tohle byl můj první pokus a určitě nebude poslední.
Pokud to budu chtít aplikovat na Klarštejn (a to budu) bude to chtít ještě několik testů a to i v měřítku 1:200. Nedovedu si ale představit, že bych dělal plastické kamenivo v 1:200, už teď v 1:120 to bylo docela na hraně. Ale určitě to zkusím.
Je to piplačka, ale myslím že se pak na modelu vyplatí. Otázkou je ale, jestli u malého měřítka to nebude spíš na škodu.

Musím říct že ačkoliv úplně nevyhledávám malou architekturu, a opravdu to měl být jen test jak se pracuje se sněhem, už pokukuju po nějaké další jednohubce. A myslím že bych mohl ještě něco od vTOM zkusit.

Zbývá už jen doladit podstsavec , štítek a snad se podaří model ukázat na nějaké výstavě.

Přeju fajn zbytek neděle.

Štefan
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Shagrath »

Jak se z celkem jednoduchého modelu dá vytvořit originální a velmi zajímavý kousek. Ten sníh vypadá skvěle. Možná by si v dalším testu mohl nafotit postup prací. Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Každopádně klobouček dolů a gratulace k dokončení.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Aki »

Paráda, ten sníh vypadá hodně dobře :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to luxusně . No ale "" kamínkovat " takhle celý Karlštejn je práce na plný úvazek na mnoho měsíců . Budeš muset vymyslet způsob jak to ošidit . Podle mě to bude i tak vypadat moc dobře . V každém případě je to pro papírový model tak trochu netradiční úprava . O to víc je to zajímavý . Cením SUPER nápad , držím palce a budu sledovat .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
díky všem za pozitivní reakce.
Ano je pravda že dělat detailně plastický Karlštejn by byla cesta do pekel. Ale zkusim to , jak píše kaktusak, drobet ošidit.
Ono je jasné že dělat sníh pro měřítko 1:120 a 1:200 je velký rozdíl.
Zatím jsem pochopil, že pokud jde udělat co nejvíce platických prvků, je i reálněší výsledné nasení pokrývky.
U měřítka 1:200 se například těžko udělá sníh v záhybech tašek, a nebo který kopíruje nerovnosti materiálu.
A pokud je střecha jen rovný neplastivký povrch , bude dobře vypadat pod kompletní pokrývkou. Ale za zkoušku stojí třeba i narýhování.
A to bych taky rád vyzkoušel.
Pro další test jsem si vyhlídnul " Bývalý špitální kostel, Švihov" zase od vTOM. Už je to měřítko 1:160 a bude se to víc podobat aplikaci na karlštejnu.
Zároveň s tím připravuju jednoduchého foto průvodce z aplikace sněhové pokrývky, tak aby bylo vidět jak se to chová a hlavně jaký je rozdíl před a po zaschnutí.
Tak že co nevidět u Karlštejna a u špitálního kostela.

Štefan
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Strážní bašta Žibritov /1:120/ vTOM... zimní úprava

Příspěvek od St. Louis »

Parádní dílko. Nádhera. ;)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“