Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. snad

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od JoskaM »

Taky se přidám -ty detaily moc pomohou nebo to shodí úžasnou práci.
Teo mi kdysi dělal panáčky 1:200 - podívej se bitevní loď Richelieu, dále panáčky prodává např. GPM, nebo třeba promodely.cz - vždy jsem se mohl domluvit, aby mi třeba ženy neposílaly vůbec. ..
Jinak sleduji po očku a na nápad se sněhem jsem velmi zvědavý!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od kaktusak »

Něco mi říká , že tohle bude hodně sledované vlákno . Na tu zimní krajinu jsem hodně zvědavý a hodně ti fandím . SUPER NÁPAD !!!!! Co se týká těch postaviček tak bych naaranžoval nějaký " běžný provoz " na hradě . Aby nikdo nemohl říct , že jich tam při obléhání bylo víc nebo míň :D .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj, díky moc všem za podporu, bude potřeba :-)
BlueShark píše: Co se detailů týče, jedu plnou, mazec :)
Komínek, který se skládá cca z 20 pidi dílků, to je něco a je to jen komínek, na který se vlastně ani člověk pořádně z dálky nepodívá a zabere 2-3 hodiny :D
Pokud bys chtěl vidět můj postup, mrkni, brzy zaktualizuju, chladno přichází, léto je pryč a bude více času zase :)
Mám tvoje vlákno nastudované tam a zpátky a prakticky otevřené furt když stavím. Mám ho jako návod :-). Díky za něj.
Co se detailů týká , tak bych taky rád full ale musím upravovat, třeba ten komín jsem musel zjednodušit. Nedal bychto.
Ale nevadí mi to.
Lasery se mi do teď nepodařilo sehnat, všude jsou vyprodané. Ale možná se obejdu bez nich a seženu jen zábradlí (třeba lodičkářské).
JoskaM píše: Teo mi kdysi dělal panáčky 1:200 - podívej se bitevní loď Richelieu, dále panáčky prodává např. GPM, nebo třeba promodely.cz - vždy jsem se mohl domluvit, aby mi třeba ženy neposílaly vůbec. ..
Vím o nich a tustávájí v záloze, ještě mám objednané z aliexpresu plastové, že bych je poupravoval. ale cěkám přijou. Jinak dcera mi majuje nějaké rytíře na papír, tak ješte otestuju i tuhle variantu.
kaktusak píše: Co se týká těch postaviček tak bych naaranžoval nějaký " běžný provoz " na hradě . Aby nikdo nemohl říct , že jich tam při obléhání bylo víc nebo míň :D .
Třeba to tak dopadne :-), ale kažopádně nějaké hemžení tam musí být.


Štefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
jsem tu zase s drobnou vsuvkou, tentokrát je to pokus o 2D posádku.
Dceruška mi namalovala na ukázku jednoho rytíře a jednoho lučišníka v měřítku 1:200.
Výška postavy je asi 9mm.

Obrázek

Mě osobně se papírová verze zamlouvá víc. Sice jsou to ploché postavičky, ale jsou papírové.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Příští týden ještě čekám zasilku postaviček z Aliexpresu, ale myslím že zůstanu u 2D papírové verze.
Zkusil bych postavičky připravit tak aby šly třeba vypálit laserem ze silnějšího kartonu a nabyly na tloušťce.

Budu rád za každou připomínku.

Díky Štefan
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od míša kulička »

Za mně: papírový model - papírové postavičky, jen bych jim asi nedělal podstavec a přilepil je přímo
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Aki »

Řek bych, že v tomhle měřítku budou papírový postavičky úplně ok. :) Myslím, že by je dcerka mohla namalovat i větší, pak bych je naskenoval a zmenšil. Bodou pak jemnější a detailnější. :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Aki píše:Řek bych, že v tomhle měřítku budou papírový postavičky úplně ok. :) Myslím, že by je dcerka mohla namalovat i větší, pak bych je naskenoval a zmenšil. Bodou pak jemnější a detailnější. :)
Přesně tak to mám v plánu, už jsem vydal pokyn k malování :-).

Jinak když už jsme u těch postaviček, tak prokládám stavbu Karlštejna sem tam ještě jednou stavbou. Není to papír ale ke stavbě to patří, čerpu u toho pozitivní energii na další kolo hradeb :-D.

Obrázek Obrázek

(to focení zbízka dost zkresluje proporce )

Tak a příště už zas o vlastní stavbě.

Štefan
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Aki »

Není to Geralt? :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Trefa! Dík to jsi mě potěšil.
Tak třeba to nakonec dopadne dobře.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“