Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. snad

Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. snad

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj všem,
dlouho jsem už ničím nepřispýval ,tak aby si někdo nemyslel, že jsem toho nechal, tak nenechal ;) .
Ke všem svým rozestavěným modelům (je jich dost, ale na zase tak moc) přidávám Karlštejn.
Svojanov čeká na náhradní výtisk , Santa Maria nedopadla nejlépe (nechal jsem se přemluvit na úpravu, kerá mi vzala úplně chuť to dokončit)...
Já jako autíčkář moc achitekturu nemusím, ale v poslední době mě modely M.Bartoše vyloženě nadchly.
Zakoupil jsem proto na výstavě model Karštejnu a pustil se do něho.
Stavbu bych rád dotáhnul do podoby zimní krajiny, ať je to trochu jiné než originál a taky že letních staveb je tu dost :-).
Třeba takhle

Obrázek

Model jsem začal podle návodu, stavbou Velké věže a postupu se budu dál držet.
Staví se to zatím pohodově a když člověk nespěchá a dobře rýhuje, sedí to jak má.
Některé detaily, jako třeba na komínech jsem ale musel už vynechat. Je to na moje oči a klapavé ruce už moc titěrná práce.
Myslím ale že to výsledku zase tak neubere.
Vše komplet podlepuji chemoprénem (větší plochy) a 1mm lepenkou.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak pokud jste dočetli sem, tak ahoj zase příště :-)

Štefan
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od bigpetr »

Zimní úprava bude vypadat skvěle. Chemoprén na podlepování je parádní, začal jsem ho používat teprve nedávno a to je taková paráda jak to nekrabatí papír :).
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Taky s podlepováním chemoprénem prakticky začínám, okoukal jsem to v reportech Akiho a musím říct že jsem k tomu byl skeptický, ani ne tak k výsledku, jako k práci s chemoprenem, ale musím říct , že teď tenhle způsob podlepování teď napopak vyhledávám.
Jinak jsem přidal schodišťovou věž.

Obrázek Obrázek Obrázek

Za neostrost fotek se omlouvám, vzniká uploadem na server, netuším zatím proč ... jakakoliv uprava rozměru nebo dpi nepomaha. V notebooku je mám ostré, ale já na to přijdu :-)

Štefan
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Aki »

Dobrá práce :) Já mám fotky ostrý...
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od bigpetr »

Za mě ostrost fotek taky v pohodě.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Kuba78 »

a nemas nahodou spis malou hloubku ostrosti? pokud se ti zdaj fotky mistama rozmazany, fot na jinou clonu..
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Horas »

Zimní kamuflážní schéma je výbornej nápad, budu to sledovat. Zatím to máš dobré :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Kuba78 píše:a nemas nahodou spis malou hloubku ostrosti? pokud se ti zdaj fotky mistama rozmazany, fot na jinou clonu..
Jo menší hloubka ostrosti tam je (foceno na malou clonu večer), ale i tak v notasu to mam ostřejší. Ale vypadá to spíš že to dělá browser. Každopádně je to jen detail.
Horas píše:Zimní kamuflážní schéma je výbornej nápad...
Doufam že to klapne , mám spoustu nápadu, ale nízké procento úspěšnosti :-) :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Aki »

Každopádně bych si ten sníh vyzkoušel nejdřív na nějakým menším baráčku. Udělat ho věrohodnej není až taková sranda a byla by velká škoda pokazit tím zrovna takovej náročnej a rozsáhlej kousek. :)
Počítej s tím, že to budeš plácat i na střechy, tak je nezapomeň podlepit, aby se ti nezkroutily.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Už postupně zkoumám jaké jsou možnosti napodobení sněhu. Inspiruju se jak k plasťáků tak i u vláčkařů... . pravděpodobně to bude, jak píšeš, mokrá cesta (pasta) s častečným posypem.
Střechy mám podlepené 0,5mm , další asi podlepím 1mm jako stěny.
No bude to zajímavé, každá rada vítána a testovací domeček bude. Naslepo do toho uřčitě nepůjdu.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj všem,
neflakám se :) , nespím na vavřínech :lol: ... bojuju !
A to doslova a do písmene. Že ty hradby budou výživné jsem tušil, ale až takhle ...
Je vidět že jsem na hranici toho co jsem schopný vytvarovat a slepit.


...tak jsem si trošku postěžoval :-), abych si ulevil ....

Obrázek Obrázek
Obrázek

Pohrávam si s myšlenkou že bych finální zimní podobu hradu usadil do konce obléhání Karlštejna husity (listopad 1422). Rad bych totiž dodělal i nějaké hemžení postaviček. V tu dobu měl sice hrad trochu jinou podobu, ale já myslím že by to zase tak nevadilo. A pak takové ostřelování hradu sudy s fekáliemy, které nechali husiti dovézt až z Prahy :-D, by mohlo být docela zajímavé diorama :-).

Ale než na to dojde, tak zatím budu bojovat já :-).

Štefan
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Aki »

Tak potom se s těma hradbama nemusíš tak prdět. Když budou pobořený, tak se to vsákne... :D
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak tos trefil přesně :-D .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak jsem si včera večer zkusil vyrobit jednoho obránce, abych měl představu jak by to šlo.
material: FIMO

Obrázek Obrázek Obrázek ... a šup s ním do trouby ,

Zkouška velikosti a jednu dvě barvičky ...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

... finalni test ...
Obrázek Obrázek

Tak jako testovací pokus by to šlo, jen by to chtělo ještě kousek menší velikost.
Pro porovnání dnes ještě zkusím ,jak bude vypadat klasická papírová 2D verze figurky.

Mějte se a pátku zdar!

Štefan
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / M. Bartoš / 1:200 - Zimí krajina .. sna

Příspěvek od BlueShark »

Ahoj Štefane, máš to parádní a držím palce, já už stavím Karlštejn 2 roky a musím říct, že letos bude dokončen, už osazuju zdi a půjde terén a pak 3D doplňky.
Je to ale opravdu na dlouho, terén jsem chtěl také, uvidíme kam se posunu, ale koncept si zvolil suprovej.
Jsem zvědav až se dopatláš ke konci, jestli Ti na to zbydou síly :)

Co se detailů týče, jedu plnou, mazec :)
Komínek, který se skládá cca z 20 pidi dílků, to je něco a je to jen komínek, na který se vlastně ani člověk pořádně z dálky nepodívá a zabere 2-3 hodiny :D
Pokud bys chtěl vidět můj postup, mrkni, brzy zaktualizuju, chladno přichází, léto je pryč a bude více času zase :)

PS: Napadlo mě, okna na velké věži co jsi už slepil jsou detailní, zamrzí pak když máš laserem vyřezávané mříže, nalepíš je tam a detaily jsou zakryté a de facto zbytečná práce :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“