Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj všem,
jsem tu s drobným týdenním postupem.
Podařilo se mi připojit nádvoří a první z hradeb. S tím nádvořím jsem docela bojoval , protože
jednotlivé díly jsou podlepené 1mm kartonem a ne úplně dobře se uprostřed spojovaly, ale snad jsem to nějak vybojoval. Nedostatky ve spoji ve finále snad vidět nebudou, plánuju posyp, tak spoléham na to že se spáry schovají.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Na víkend pokud čas dovolí, bude v plánu vstupní brána na nádvoří.

Tak zatím
Štefan
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvek od Guxx »

Zdravim,
s dovolením se vetřu - aktuálně řeším stejný problém - neuvěřitelnou chuť modelu se různě kroutit:-) Po dlouhém bádání jsem zvolil "deskové podlepení" rovných ploch 1 mm kartonem, ale až po sestavení, staveb, nádvoří etc.. Model se jeví hodně přesný a podlep v místě, kde se kombinuje lepení z rubu a ze strany tisku by způsobilo velkou nepřesnost.
Hlavní terény (okolo "starého paláce a nádvoří - díly 1 - 4 ) jsem ale musel taky podlepit plošně - za mne pro kompletaci stačí 0,2 mm - po vyrovnání celku doplním desky 1 mm...

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

pokud bych tu vadil, tak se odstraním:-) na vlastní téma to ale zatím nevidím..:-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvek od Nafe_CZ »

Guxx píše: pokud bych tu vadil, tak se odstraním:-) na vlastní téma to ale zatím nevidím..:-)
Mě určitě ne, ba naopak.
Moc díky za připomínky. Po podlepení ploch je model pevnější a i se sním lépe manipuluje. Nemám moc zkušeností s architekturou, ale zjišťuju že i jednoduché spoje, když má pak model 30x30 cm a kroutí se, je problém. Já jsem plochy nádvoří podlepil předem, skosil hrany lepil na tupo, pak jsem přidal spojovací chlopeň pod spoj na tupo. Nebyl to ale štastný postup, fixovat spoj na tupo, uprostřed modelu, ještě když má tendenci nedržet tvar bylo hodně náročné.
Tvůje postup je lepší. Podlepit to pak kvuli zpevnění.
Určitě to vyzkouším v dalším kole.

Štefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj,
naladěn z Neratovic, jsem si na chvíli sednul ke Svojanovu.
Podle plánu je dnes na řadě studna. Rozhodl jsem se ji malinko vylepšit proti originálu.
Snad to bude dobrá volba. Ve skutečnosti tam ty mříže jsou, ale nejsou až tak velké a kulaté.
Ale já myslím že to nevadí.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Tak zatím.
Štefan
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvek od Guxx »

Tohle se povedlo:-) Skoda, ze mne to taky nenapadlo - alespon dat niz hladinu vody jsem mohl s minmalnim usilim taktez.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“