Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od Pavel Pejša »

No právě ty okna u prevétu jsou jedna z mála dobře dochovaných částí hradu. Nešlo to nakreslit jinak. Takto to opravdu je a stále to drží. Ono ta okna zase nejsou tak veliká. Ty větší okna jsou vysoká lehce přes metr. Takhle pyramidálně seskupená jsou kvůli roubené komoře uvnitř.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak se xbenakkovi omlouvám hluboce. Nedalo mi to a ještě jsem okna ověřoval nad plánem. Okna jsou velikostně správně, ale špatně jsem odečetl rozestupy oken z plánu. Ty velký okna jsou od sebe o tři metry dál a to horní okno je posunuté aby bylo symetricky. Výškově je to tedy dobře. Takže jsem rozmístění opravil. Díky za upozornění.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od Pavel Pejša »

Dokončil jsem model Borotína. Stavba celkem šla od ruky, na nějaký věci jsem narazil, tak je ještě opravím, tu trávu zkusím ještě upravit, ale je možné, že tu barvu vytáhla tiskárna. No tisk je digitální, a proto je model lesklý, takže to vypadá dost divně, ale zase bylo to zadarmo, tak to tolik netrápí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od JanO »

Nádhera :) . Trávu necháš zelenou nebo se ji ještě pokusíš nějak "rozbít"?
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od chuan »

Jsem rád, že se ti povedlo ten hrádek dokončit. Tím, že ho známe od malička k tomu máme takový osobní vztah co? Mě se to moc líbí. co se týká terénů asi bych to nechal na modelářích jak si ho upraví. Skály a trávu naznačenou máš a tak už je pak vyloženě výzva to ztvárnit po modelářsku.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Borotín / Pavel Pejša / 1:160

Příspěvek od Makr »

Ahoj Pavle. Mám velkou radost, že se ti další dílo podařilo dotáhnout do konce. Model nevypadá složitě, přesto je velmi koukatelný. Co se týče "trávy", jak říká Chuan, ať si to každý modelář udělá dle svého. Plně souhlasím.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“