Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ??? / DOKONČENO

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ??? / DOKONČENO

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Pokud Vám to nebude vadit udělám tzv ctrl-c ..... ctrl-v

Hezký den Vám přeji přátelé tvarovaného a slepeného papíru. 29.9.2018 jsem byl na Slovensku - Záhorí na svatbě mojí neteři. Její brácha (synovec) mi říká..strejdo mám doma igelitku Tvých papírových modelů z ABC - chceš je? Moc toho v tašce nebylo, za to jsou to zajímavé kousky. Jat nadšením, jsem neodolal a zastřihl do jednoho díla s mistrova pera (R.Vyškovský). No a jelikož stářím poznamenaný papír mě nechtěl nějak extra poslouchat, udělal jsem si z této historické a vzácné šmikajdy kopii. Jak je vidět na fotce, poctivě podlepuji rovné plochy, abych udržel geometrii modelu a pro jeho zpevnění. Na podlepení používám karton tl.1,5 mm a kontaktní lepidlo chemoprén, které nanáším na předem vyřezaný díl z kartonu.

Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Hrad / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Není to náhodou Sion? :)

Jsem zvědavý jak to v tvém podání bude vypadat!
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od mahdy »

Jasně, že je to Sion.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Dnes byla zase chvilka času popracovat na modelu. S osazením střechy jsem se musel poprat a i něco málo poupravovat a odstříhat.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Dnešní večer ještě neskončil. Při přípravě kanónové bašty jsem zjistil, že jedna ze stěn je krátká. Na fotkách je poté vidět, jak jsem tento nedostatek vyřešil. Když na to tak koukám, mohl jsem to udělat maliko líp.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od Aki »

ideální by asi bylo hodit to do fotošopu a o toho půl cenťáku díl roztáhnout. ale myslím, že jsi to vyřešil dobře, toho si všimne málokdo...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od MatesHK »

To jsem rád, že tě vidím lepit... Myslel jsem, že už jsi na důchodku, když už jsi dal svoje díla do Police n.M. :D

Martin
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Martine....modely z muzea mám už doma. Byly tam jen na určitou dobu a mě to vyhovovalo, měl jsem o starost méně v době rekonstrukce bytu.....nepřekáželi mi a nemusel jsem vymýšlet, jak je někam uložit.

Nelepím tak jako dříve - od rána do večera každý den, ale vždy jen kdy na to mám náladu a chuť. Takže si to tak pomalounku pokračuji. Jak jsem psal výše, doplňuji model a plastické prvky - pár detailních fotek. I nádvoří bude postupně vydlážděno kameny.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC / R.Vyškovský

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

K fotkám doplním ještě jednu, která poukazuje jak se projeví chyba velikosti dílu dělostřelecké bašty. V návaznosti při osazování papírovým terénem se dá zjistit, že i ten nebude pasovat na své místo....

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od Standa F. »

Hmm, Zdendo, a fakt ses někde nehvízdl s tou baštou? Já to tedy nelepil, jen koukám na fotku modelu, který kdysi stavěl Michal Kavalier... mu ta problematická pasáž sedí. Neupravil on nějak vnitřek bašty, aby to sedlo, i na terén?

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Stando....jsem si jistý, nesekl jsem se. To Michal musel nejspíš model upravit, aby mu vše s baštou sedlo a na fotce je vidět, že má vlepený proužek navíc. Na tento nedostatek mě upozornil i jeden kolega na facebooku. Terén na horní části bašty pasuje na "desetinku", i šikmá plocha která přechází na hlavní plochu nádvoří. I ta šablona celkového horního terénu, která byla v návodném textu, pasuje k tomu nedostatku, který tam je.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Takto vypadá terén bašty a jeho návaznost na hlavní nádvoří. A nikde bych chybějících 5mm materiálu na hradbě asi nenahnal.

Obrázek Obrázek Obrázek
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od mára »

Už je to přes 20 let, co jsem ten hrad lepil a už dávno padl pod náporem počasí a křižáckých vojsk. Ale pamatuju si, že jsem tu baštu taky flikoval. Měl jsem tehdy výtisk navíc, tak jsem ho využil jako "zapas koloru". Jak jsem dopasovával terén, to už si nepamatuju.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od Kuba78 »

magnifique.. moje srdecni zalezitost. taky sem ho kdysi lepil, ale to je strasne davno.. 25 let nejmin. Jako darek. Jak moc sem s tim bojoval uz si fakt nepamatuju, vzhledem k tomu jak sem modelaril (a modelarim) tak myslim ze par mm sem a par mm tak sem nejak dobastlil.. kazdopadne ten muj hrad vydrzel. pred par lety se vynoril z temnot zapomneni pri stehovani, prezil oblehani Hynkem Ptackem celkem bez problemu, takze se trochu opravily pomackane strechy, povalene vlajecky a nyni je vystaven na chalupe..
maroskin
Příspěvky: 15
Registrován: pon 22.10.2018 12:06

Re: Hrad Sion / ABC, R.Vyškovský / 1: ???

Příspěvek od maroskin »

Zdravím, kdysi dávno jsem s tou baštou taky bojoval. Nakonec jsem upravil půdorys terénu a dopadlo to takto.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“