Reinbeck (Schleswig-Holstein), Bernhard Donati 1992, 1:100

Odpovědět
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Reinbeck (Schleswig-Holstein), Bernhard Donati 1992, 1:100

Příspěvek od poil532 »

Zdravím.
Při mých pracovních cestách po Německu mne občas něco upoutá a zbyde-li chvilka, tak zkusím taktické přiblížení. Zde mne zaujal zámek trochu zastrčený od hlavních tras. Ačkoli nedaleko Hamburku, patří do spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko. Na první pohled zaujme cihlová architektura, která je typická pro roviny Evropy u Severního a Baltského moře.
Oficiální stránky zde: http://www.schloss-reinbek.org/offizielle-homepage/. Model je s ohledem na velikost trochu větší a také je staršího data..

Obrázek

Tomu odpovídá i netradiční balení. Model poskytují zaměstnanci za 5,- euro(jsou plaší).


Obrázek

Čtyři lesklejší listy velkého formátu v offsetu se šablonami výztuh, povrchy okolních ploch a zámku, detaily plus povídání.

Ta A4 uprostřed má několik listů a obsahuje obecný popis, historii a soupis částí. Neobsahuje ale grafický návod, tak jak jsme zvyklí. Pan RV nás dost zhýčkal. :-). Model také neobsahuje schody do sklepů v západní části a okenice.
Takže ačkoli autorovi měřítko věřím, vzal jsem dálkoměr (dar přítele Lasera) a hlavní rozměry přeměřil v reálu. Měřítko tedy odpovídá a drobné odchylky mohou být způsobení materiálem použitým k tisku.
Nyní zbývá model upravit na pro mne standartních 1:160 ,doplnit pár chybějících detailů a upravit některé textury. Bylo pod mrakem, tak mám asi tak 80 fotek povrchů.

PS: Jednu výtku bych měl. V blízkém okolí zámku je problém zaparkovat 17m dlouhé vozidlo. I autobus by mohl mít problém. Normální diskriminace, kterou znám i od nás z CZ. :-)
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: Reinbeck (Schleswig-Holstein), Bernhard Donati 1992, 1:1

Příspěvek od poil532 »

Zdravím
Tak jsem dokončil hrubý model v měřítku 1:160. Teď už jen textury a detaily.

Obrázek
Zámek Reinbeck v porovnání s Blatenskou zvonicí ve stejném měřítku.
Výřez v podložce vlevo je pro schodiště do suterénu. V originálu není.
Podobně jako schodiště v protilehlém křídle zvenka.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“