Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 - 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu. Jako předloha pro stavbu romantického zámku posloužil projekt vypracovaný anglickým architektem Edwardem Bucktonem Lambem ve stylu tudorské gotiky. Stavební práce vedl mladý rakouský architekt Karl Fischer, který plány upravil a navrhl i výzdobu zámeckých interiérů. Zámek spravuje Národní památkový ústav, z jehož stránek jsem také vytáhnul tento text o historii.

Zámek jsem navštívil v roce 2015 ...
Obrázek

... a teď jsem se rozhodl konečně slepit si model. Od autora jsem si vyptal opravenou návodovku ke složité verzi Bloku A (víte někdo, jak sem dostat PDF?) a podle návodu jsem mohl začít věží Kardinálkou:
Obrázek Obrázek
A pokračovat kompletací centrální částí:
Obrázek Obrázek

Pokračování příště.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od FreeVoj »

Také jej lepím... Co je špatně na návodu? Ničeho jsem si zatím nevšiml...

Do tohoto modelu jsem se pustil, protože jsem ho nikdy neviděl postavený... kdybych věděl, že se do něho někdo chystá, možná bych se do něj nepouštěl... ale co už ;)

Tak držím palce!
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Návodovka ke složité verzi Bloku A (ta nahoře) je zmatená, můžu případně poslat správnou verzi.

Také jsem se do něj pustil proto, že jsem ho postavený neviděl :idea: . Jinak na něm nedělám souvisle, vždy jen tak podle nálady. Můžeme dát paralelku ;)
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Tak to jsi mě naštval právě jsem chtěl vložit první postup bo tu zámek ještě nebyl a ejhle ono už tu je :D

Lepím to podle návodu co byl v modelu a zatím mi připadá v pohodě :-) mohl by jsi mi prosím poslat ten druhý ať to porovnám?
P.S.: budu tě sledovat ostřížím zrakem :D
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Ještě otázka podlepuješ to něčím já nejdřív chtěl kartonem ale pak jsem si řekl že to prdim :-) není to zase tak velká budova aby se to kroutilo doufám :-)
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od FreeVoj »

však mi už paralelku vlastně děláme... ;) já jenom zatím nikde neprezentuji, chystám se až dokončím první blok. Jinak já od jisté doby podlepuju všechnu architekturu... používám chemoprén...
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

že by jsme tu prezentovali tři jeden zámek najednou? to tu snad ještě nebylo ne? Když se to tak hezky sešlo :D
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od David S. »

Tady máte jeden postavený: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... =70#p13303" onclick="window.open(this.href);return false;
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

To je ještě betatest, ne? Píše se o měřítku 1:165, ale vydané to snad je v 1:200?
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od David S. »

Ano, měl by být.
Mám Hrádek taky rozdělaný, ale pouze jsem kdysi vyřízl pár dílů. Není moc čas ani chuť modelařit, třeba mě toto vlákno nakopne. Tak ať se daří.
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Teď jedna blbá otázka všimnul jsem si, že mám model vytištěn na dva různé druhy papíru? jeden je hladký a druhý má jakoby vroubky nevím jestli by to šlo vidět na fotkách. Koukal jsem na všechny strany části A Hlavní budova a je to u dvou z těch pěti stran máte to tak někdo taky? Nebo je to je jen chyba mého modelu že třeba v tiskárně došel papír? je to škoda protože na tom vroubkovaném je občas chyba textury bílé místečko v tisku nic hrozného sice ale škoda.....?
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Minimálně věž Kardinálku mám taky na tom vroubkovaném papíru, ale zdálky to není příliš poznat.
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Tak aspon ze tak myslim ze jo ze se jedna o steny kardinalky na tech arsich zrovna ;) na vystavy to stejne nemam jen tak pro sebe pro radost takze to zas tak nevadi :) ja jen tak informativne ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

kdysi jsem do toho taky střihnul a čeká to ve skříni :) až dodělám Ondrova japonce, tak třeba s váma ještě stihnu paralelku :D

ten vroubkovanej list jsem měl ve svým výtisku taky, ale napsal jsem do Betexy a poslali mi novej list
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Zámek Hrádek u Nechanic / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Aki: nebudu otravovat betexu těch listů tam je víc a říkám stavím to pro sebe do poličky takže zas až takovej problém to neni :-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“