Zámeček Pohansko u Břeclavi / R. Vyškovský / 1:150 / HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zámeček Pohansko u Břeclavi / R. Vyškovský / 1:150 / HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

S malým dítětem se modelaření poněkud upozaďuje stranou, takže jsem vytvořil za rok a půl sotva 3 modely, a jak se blížil termín narození druhé cácorky, bylo mi jasné, že pak si nezamodelařím už vůbec. S patřičným předstihem jsem tedy vybral „poslední“ větší model, který jsem chtěl stihnout před narozením druhé cácorky. Volba padla na Pohansko u Břeclavi – Mistra Vyškovského mám stále nejraději.

Předloha modelu stojí na okraji lednicko-valtického areálu, či spíš až za ním, za městem Břeclav, doporučuju to tam na kolo (a to jsem zarytý odpůrce cyklistiky, ale je to tam naprostá rovina pěkné stezky). Krásných klasicistních a romantických stavbiček jsou tam na pár km snad 2 desítky – viz např. zde: http://martincermak.rajce.idnes.cz/2007 ... CKY_AREAL/" onclick="window.open(this.href);return false;
V zámečku je nějaký ten výstavní sál s památkami na Velkou Moravu a občerstvení, o pár metrů dál stojí plně vybavený a přístupný prvorepublikový řopík, takže na své si přijdou i příznivci moderní historie.

Ze stavby jsem toho moc nefotil, pár chyb se (jak je u mne zvykem) událo, ale celkový výsledek není až tak špatný.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model jsem donesl i do Lužánek a pak ještě pár dní musel čekat na slunečné počasí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne pon 6.3.2017 8:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámeček Pohansko u Břeclavi / R. Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

ještě pár malých náhledů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“