Křivoklát / Kluci v akci / 1:220 / HOTOVO

Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od IceZero »

pěkná práce... jen přemýšlím kam bych to dal, pokud bych měl ruce na to slepit něco takovýho... tak budu aspoň sledovat
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od SKY »

co se detailu tyce to je dobra magorina ... no proste pro magory :D :D
cockin
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.2.2012 23:48

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od cockin »

Zdravím všechny, kteří sledují betatest hradu Křivoklát.

Jakožto autor modelu bych rád upřesnil některé spekulativní informace.

Model bude vydán v měřítku 1:200, sestavený model zabere plochu 900x620mm. Model je konstrukčně připraven tak, aby ho mohly sestavit i méně zkušení modeláři, detailní propracování je samozřejmě součástí modelu. Model má 42 vystřihovacích stran a 10 listů návodek.

Jistě vás napadne otázka, kdy bude model dostupný. Nejprve je potřeba dokončit tento betatest, (jeho průběh můžete zde sledovat). Pak se opraví zjištěné chyby a model se začne připravovat do tisku.

Model nebude vydán vzhledem k svému velkému rozsahu klasickým způsobem!

Model si budete moci pouze předobjednat, (kde a jak se dovíte po dokončení betatestu). Jak dlouho, až bude model připraven předobjednávka poběží není zatím stanoveno.

Pokud si tento model předobjená zatím neurčený počet modelářů, bude možné tento model vydat! Všichni "předobjednavatelé" zíkají model se slevou (není zatím vypočítána cena modelu ani sleva).

Řeší se i otázka pokud se nesejde dostatek "předobjednavatelů"; dost pravděpodobně si budete moci objednat jeho výtisk individuálně.

Poznámka autora:
Do testovaní jsou připraveny další dva velké modely hradů a další se připravuje, jen Vy můžete rozhodnout jestli na těchto modelech má smysl pracovat....

Napište mi své názory na m.cockin@seznam.cz

Cickin - Milan Bartoš
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od KarelM »

Pro mě naprosto vyčerpávající odpověď na nevyřčenou otázku ... Díky za info ... 8-)
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Gerry »

Jednoho předobjednavatele máte jistého :-D
A mimochodem, když už jsme u těch rakovnických fortifikací, také mám něco rozděláno, ale bude to mnohem.....mnohem..... MNOHEM!!!! menší :-D
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od bh69 »

nádhera ... skode, ze to neni pro me pouzitelne kvuli prilisne titernosti (stejne jako Tyrov), já bych to potřeboval zvětšit - aspon na 1:150, jeste lip na 1:100. Ale chapu, ze by to pak byl model na zahradu :)
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Lolaus »

Jedním slovem "nádhera"...sleduji a těším se na další postup ;)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Jenda B. »

Nádherná práce, krásný model. Nechci se rouhat a ani nikoho urazit, ale podle mě hezčí papírový model architektury u nás ještě nebyl nevím jestli vytvořen, ale vydán určitě ne. Takže bedlivě sleduji a řadím se do fronty zájemců :-)
A pro Milana Bartoše - Ano, má smysl tvořit takovéhle šperky, i kdyby měli být vydány jen malonákladem a nebo na objednávku. A že jsem tak smělý, smíme doufat i ve vydání Bezdězu?
A v hlavě mi rezonují ty dva další velké modely hradů..........
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od FreeVoj »

Já naprosto souhlasím s tím, co píše Jenda B. A měřítko myslím zvoleno správně... Držím palce, opět posouváte úroveň o stupeň výš!
gogo2009
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20.1.2012 23:01
Bydliště: Kousek od Chrudimi

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od gogo2009 »

Ze by jednim z tech dalsich kousku, co nas cekaji a doufam, ze neminou, byl Karlstejn, viz zde: http://www.modely-vystrihovanky.cz/mode ... /0/0/2/100 ? Ten taky vypada na luxusni kousek :shock:

Prosim pak Adminy o smaznuti, at neznecistuju vlakno :) Diky
Naposledy upravil(a) gogo2009 dne čtv 23.2.2017 11:00, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Makr »

Ahoj Milane i ostatní.
Trochu mě mate to měřítko.
V nadpisu je 1:220, ale v textu autora je 1:200....
Co je tedy správně? Doufám, že 200.
Martin
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Já stavím betu v měřítku 1:220, ale model bude vydán v 1:200 :wink:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak, hlásím další drobný postup.
Poslední dobou jsem se k lepení nějak nemohl dokopat, ale Knox mě telefonicky popoháněl, takže v současnosti mám téměř hotový horní hrad. Nádvoří je uzavřeno kolem dokola. Chybí pár drobností jako chrliče, fiály a sanktusník na kapli a pár dalších podobných detailů, který bych následnou manipulací olámal.
Pro budoucí stavitele jedna drobná ale důležitá rada. Podlepujte s rozmyslem. Já podlepuju co jde, abych měl model tuhý a nebál se s ním manipulovat. Ale bohužel mou nepřesností se mi postupným připojováním dalších a dalších celků nasčítaly chyby a měl jsem hoňky při osazování terasy s věží do zbytku hradu. Výsledkem je patrná spára mezi kaplí a onou terasou, která vznikla tak, že jsem celek musel trochu znásilnit. Naštěstí je zrovna toto místo v reálu porostlé vegetací, takže to nebude vidět :)
Samostatným bonbónkem je pak malá nárožní věžička s cimbuřím na terase. Tu jsem nemohl vydejchat a vracel se k ní tři dny :D
Nádvoří jsem posypal a snažil se imitovat štěrkový povrch a pro oživení přidal pár figurek v měřítku Z - jak se to povedlo posuďte sami. Já osobně si myslím, že mám hodně co zlepšovat :D

Tady je pár náhledů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Taky jsem byl pověřen, abych zveřejnil náhled na návodné kresby. Stejně jako u Týřova jsou i ony samostatným výtvarným dílem. Budou ale ještě drobně upravovány a učesány.
Chvilku jsem tápal, než jsem pochopil jak byly zamýšleny různé varianty složitosti modelu, např u oken, nebo hradeb. Ale není to nic složitého a víceméne se to opakuje shodně u každého prvku. Trocha ostražitosti je ale na místě :)

Obrázek Obrázek
Obrázek

Teď mě, podle návodu, čeká první část předhradí kolem horního hradu a podle návodovek začne masakr. Takže see you later :wink:
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od JanO »

Zatím parádní práce, držím palce na pokračování 8-) .
gogo2009
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20.1.2012 23:01
Bydliště: Kousek od Chrudimi

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od gogo2009 »

Palec hore - krásná práce, krásná predloha, krásný model, krásný textury - těším se na finále.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“