Křivoklát / Kluci v akci / 1:220 / HOTOVO

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Jedeme dál.
Pokračuji stavbou podhradí, konkrétně objektu č.p. 47.

Tady jsem Knoxovi připravil malý infarkt, když jsem mu oznámil, že mi tam něco o půl centimetru nesedí :D
Může za to jedna čára, na jejíž význam jsem nepřišel ani Knox nevěděl a patrně jde o nějakou zbytkovou konstrukci. Nachází se na pravém štítu č.p. 47 pod dvojitou linií vyznačující pozici budoucí terasy. Je docela možné, že ve finální verzi modelu se s ní již nesetkáte :)

Na to, že se jedná o malý celek, jeho složitost je poměrně velká a i zde je třeba dbát značné přesnosti, protože celek bude k hornímu hradu přilepen jen několika relativně malými plochami (jak je vidět na několika fotkách, přesnost jsem na jednom místě musel dohnat žiletkou a lehce odříznout část nadstavby nad bránou do průchodu :oops: ). Já jsem si opět pomohl kartonem a na dno doplnil díl, který mi umožní domek k hradu přilepit ještě jednou ploškou a celek tak získá větší prostorovou tuhost. Jestli to bylo moudré, ukáže čas :D

Tady pár náhledů na samostatný domeček a jedna rodinná fotka postupně se rozrůstající familie domečků.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Jenda B. »

Tak to je mazec....... :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Po dlouhé době se opět hlásím. Nebojte, práce na hradu pokračují. Sice pomalu, ale jistě.
Přišla řada na předhradí a podhradí a tam jsem se pral, a to doslova, s cimbuřím. Zaplať pánbůh, že je to za mnou :D
Taky parkán s kulatou baštou kolem královnina paláce je celkem škodolibost od autorů :D v kombinaci s mojí posedlostí podlepováním všeho a všude to byla celkem makačka na bednu :D
Docela mě mile překvapilo, že až doposud bylo na modelu pramálo chyb a i to málo jsou spíš kosmetický záležitosti který se většinou týkají návodovek nebo číslování dílů.
Jediná větší chybka byla na dílu 129 hradby parkánu pod královniným palácem. Je tam třeba překreslit rysku terénu na rub dílu a zároveň jí posunout o 45mm výš. Správný údaj by měl být, podle toho jak mi to vyšlo, 40mm.

Takže tady je pár náhledů na současný stav.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od KarelM »

Fantazie ... :D
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Daniel »

Krásná práce Zbyňo ! :shock: A co mne dostalo je ten "Pat a Mat" v akci na fotce číslo 4. :D Tak držím pěsti at se daří i dál a těším se na další report.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od Jenda B. »

Teď to poznávám, to je přeci ten půlčík o Betexy, už chybí je Prochoditá věž :D :D :D
Ne, ale vážně, je to naprostá bomba, není co dodat.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od silverman »

Nádhera :shock:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

V době pracovního klidu jsem se pustil do Prochodité věže s navazujícím objektem č.p. 47 a vstupem do hradu.
Prochoditá věž sama o sobě byla celkem oddychovka (teda až na střechu :) ), ale střecha u navazujícího objektu a vlepení "tunelu" průchodu bylo celkem peklíčko :D
U tohoto celku stavby bylo v návodovkách trochu pomícháno číslování, tak snad se mi povedlo ulovit všechny chybky.

Tady je výsledek + dvě fotky dosavadního celku. Prochoditá věž s oním průchodem a domem č.p. 47 zatím pouze na sucho.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od bigpetr »

Tož pekné je to :)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Opět po delší době jsem se dokopal k pokroku.
I zde musím konstatovat, že až na pár drobných chybek v číslování návodovek, téměř vše sedí perfektně jak má.
Malinko mi hapruje výška tří pilířů opěrné zdi terénu. Ostatní sedí jak mají. Ale to by měla schovat tráva :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
motaz
Příspěvky: 33
Registrován: pon 8.4.2013 19:53
Bydliště: Tuchyňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od motaz »

Pekná práca ako živé pred 40 rokmi som chodil okolo do školy.
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od BlueShark »

Nádhera!!!
krowww
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18.4.2018 8:17

Re: Křivoklát / Kluci v acki / 1:220

Příspěvek od krowww »

Dobrý den vespolek, stavbu hradu sleduji už od počátku, vše už bylo řečeno, tak se budu opakovat je to NÁDHERA!!!
O stránku výše jsem se dočetl o případné předobjednávce hradu, každopádně se hlásím, bohužel jsem asi nepochopil kde se tak má učinit, tak prosím o info.
Tohle bych si nerad nechal utéct.
cockin
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.2.2012 23:48

Re: Křivoklát / Kluci v akci / 1:220

Příspěvek od cockin »

Zdravím
Rád bych pozdravil stavitele beta testu mého modelu Křivoklátu.
Prosím kontaktuj mě.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Křivoklát / Kluci v akci / 1:220

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Stydím se....moc se stydím :oops:
Když jsem se koukl na datum kdy jsem naposled aktualizoval toto téma a uploadnul nějaké fotky, tak me docela zamrazilo, jak ten rok a půl utekl :shock:
Proto se Vám všem, kdo jste lačni po novinkách kolem tohoto projektu, moc moc omlouvám.
Avšak...
nezahálel jsem....ehm...teda zahálel, ale ne zas tak moc a práce na modelu pomalu pokračovaly.
Dnes tedy posílám fotky současného stavu hradu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Celá levá strana, uzavírající 1. nádvoří není, jak jste jistě poznali z fotek, zatím přilepena k celku hradu.

Obrázek
Z detailu výše je patrné, že mi mezi jednotlivými dílci nádvoří vznikají asi 1,5mm široké spáry. na 99% je to moje nepřesnost. S tím se poperu při posypu nádvoří "štěrkem", jen doufám, že mi to neudělá neplechu při uzavírání nádvoří. Podle půdorysu, na který si to vše stavím, to snad bude OK.

Obrázek Obrázek
Huderka a přiléhající č.p. 135. Zatím taky neslepeno k sobě, pouze přisazeno nasucho pro účely focení.

Obrázek Obrázek
č.p. 134. Nic moc složitého, pouze pracné větší množství dílů na střechách. A schodiště, které mě vždycky drtí :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek
Toto je č.p. 135 (z logiky číslování objektů nádvoří by bylo logičtější 133, nevím jestli se tu autoři nesekli) a č.p. 132.
Zde je celkem pracné schodiště s navazujícími zahrádkami. Klenutá podesta před vstupem do objektu krakorcovitě vystupuje do nádvoří a je to celkem zábavné kroucení papíru :D

Obrázek Obrázek
A jako poslední (ve skutečnosti ze všech novinek postavena nejdříve) bašta.
No, tak tady je to opravdu oříšek a hodiny zkoušení nasucho. Lepí se tu totiž nejprve vnitřní plášť bašty spolu s první polovinou střílen (ty mají špalety otevírající se jak ven tak dovnitř bašty) a následně se oblepuje vnějším pláštěm osazeným druhou polovinou střílen tak, aby na sebe tyto části střílen sedly v jejich nejmenším průřezu.
Bál jsem se toho jako čert kříže (jelikož znám své gramlavé ruce) ale překvapivě mi to sedlo vcelku dobře a dělostřelci by ze mě meli jistě radost :D

To je zatím vše, co mám v současnosti postaveno.
Vlastně není.
Ještě schodišťová věžička nad č.p. 132 přiléhající ke královskému paláci.
Obrázek Obrázek Obrázek
To je taky celkem peklíčko. Navíc jsem tu objevil zatím asi největší chybu na modelu. Zároveň ale celkem schovanou a snadno napravitelnou. Totiž: výřez pro výklenek je poněkud výše, než vy měl být. Takže, ve správné pozici vyříznout nový otvor a vyříznutou částí bosáže "zazdít" původní otvor :)

Takže díky za pozornost a ještě jednou velká omluva, i autorům :oops:

Za rok a půl zase na viděnou :lol:
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“