Právě je ned 27.5.2018 4:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zámek Blatná
PříspěvekNapsal: pon 9.12.2013 13:59 

pro ty, kteří by se chtěli pustit do modelů, co tu nejsou prezentovány přináším report ze stavby mých kolegů.

Zámek Blatná je jedním z posledních modelů od firmy Betexa a je ti na něm opravdu vidět.
matný papír, pěkné textury, jasné lomové čáry.

Stavěl ho můj kamarád s nickem Jacek a jak sám říkal, prakticky se nevyskytl žádný závažnější problém , vše sedělo jak má a kde má, nesrovnalosti na modelu jsou zaviněné jeho umem. (vlastní slova)
Jednou z podmínek našeho stavění jsou plastická okna, to je oproti modelu bonus.

Pro ty, co by chtěli trochu historie a místopisu, tak zámek v Blatné sa nachází na uměle vytvořeném ostrůvku, na místě původního vodního hradu. Blatná patří do okresu Strakonice , kraje Jihočeského.
V současnosti je v soukromých rukou, ale je veřejnosti přístupný. Za zámkem je velká obora, známá chovem daňků.

Foto ze stavby

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A takto model dopadl.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Osobně bych ho doporučil, jako krásný model.

Předmět příspěvku: Re: zámek Blatná
PříspěvekNapsal: pon 9.12.2013 18:22 

Hm, nevypada spatne, mozna bych tomu mohl dat sanci... kdysi jsem skoro postavil verzi ze Stoleti vystrihovanek od R.V. (trapna zalezitost - nejdriv mi navod obechcal kocour, co tehdy byl u nas na rekonvalescenci kvuli sesroubovane noze, a pak mi skoro hotovy model uklidila mama na pudu). Je zajimave vsimnout si rozdilu - model od RV je o neco detailnejsi a zvlaste obsahuje i zaklady jakesi zborene kaple, ktera je na tomto modelu zachycena jen jako travnik vybocujici do nadvori...

Předmět příspěvku: Re: zámek Blatná
PříspěvekNapsal: sob 18.3.2017 18:46 

Dobrý večer.
Tak koukám na tu Blatnou a nedalo mi to, abych jako "blateňák" neporovnal jednotlivé verze papírového modelu. První model vydal Albatros v měřítku 1:180 a jeho autorem je..... ano, Richard Vyškovský. Pak model vydalo ABC, tam ale měřítko nevím. Že je to od stejného autora se pozná hlavně podle zkosení horní části věže, která ze čtyřstěnu přechází v osmistěn seříznutím (to není správně), ale hlavně stylem kresby. Model je ale dle zvyku p.RV velmi detailní. Nedávno jsem zakoupil model od Betexy v měřítku 1:250 a porovnal. Celkově je model méně detailní, ale textury a barvy více odpovídají reálu. Věž nemá zkosení do osmistěnu - ona je tam pod věžičkou taková vydutá. Báň věže ale více odpovídá modelu RV. Kdyby tedy Betexa přidala nějaké detaily a změnily měřítko na 1:160 (Něco jako fantastický Litomyšl) , tak jsem nadmíru spokojený. Chápu ale, že se Betexa v současné době zaměřuje více na jednodušší modely a snaží se přitáhnout i širší veřejnost. Ve stejném duchu vydali Konopiště a Strakonice. Celkově je poslední model Blatné vhodný jako pro ty začínající (mne), tak i pro ty, co budou "tunit". Jen čekám, jestli se toho nechytne p. Bartoš, P. Hejl ,nebo někdo další a nevydá "utimate" verzi.
Tož dobrou noc. Poil532

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina