Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Odpovědět
Jaromír Golik
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17.2.2015 11:30

Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Jaromír Golik »

Takže nejdříve pár slov pro začátek. Jmenuji se Jaromír Golik, je mi 23 let a k modelářství jsem se dostal v dětství, kdy hrozně frčel časopis ABC. Mé výsledky nikdy nebyly příliš pohledné, ale neodradilo mne to. V dospělosti jsem začal sledovat forum o papírových modelech a čerpat inspiraci a různé techniky. Mám za sebou pár modýlků (víceméně jen architekturu od pana Vyškovského), které byly převážně taky nepovedky, ale byl na nich vidět alespoň lehký pokrok. Nejsem žádný zdatný modelář, ale snažím se a baví mě to a to je důležité.

Hrad Točník je můj první prezentovaný model. O historii hradu se rozepisovat nebudu, jelikož to zde již v jednom vláknu celkem hezky rozepsáno je. Příliš si od toho neslibuji a fotky sem vkládám převážně za účelem rad a konstruktivní kritiky. Veškeré komentáře a rady velmi ocením. Patlu ZDAR! :)
Jaromír Golik
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17.2.2015 11:30

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Jaromír Golik »

Model jsem zakoupil někdy v půli prosince od jednoho modeláře. Nejsem vlastníkem knihy.

Náhled na již rozdělanou vystřihovánku:

Obrázek
Jaromír Golik
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17.2.2015 11:30

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Jaromír Golik »

Stavbu samotného modelu jsem začal částí A: Královským palácem.

Bohužel jsem nevedl žádné fotky ze stavby tohoto celku, jelikož jsem se rozhodl založit galerii až po jeho sestavení.

Stavba šla v celku v pohodě dohromady. Hromada okének a spoustu jednotvárné práce.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nic jsem neponechal náhodě a celý model vyztužil.

Obrázek


Problém byly střechy, kdy jsem se snažil vymýšlet různé šablony a výztuhy tak, aby mi střecha co nejlépe sedla. Bohužel však výsledek nebyl příliš zdařený a musel jsem dvakrát odřezávat a nakonec vyrábět nové chlopně. Střechu jsem se snažil nějak napasovat, ne všude mi však sedla. Mám v plánu vyrábět dřevěné imitace trámků, takže to snad zakryje veškeré chyby. Výsledek posuďte sami.

Obrázek
Obrázek

Tímto jsem prozatím práce na Královském paláci ukončil. Komíny, pavlač a ostatní drobnosti doplním později.
Jaromír Golik
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17.2.2015 11:30

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Jaromír Golik »

Jelikož mne chytla okénková mánie, rozhodl jsem se střihnout do části C: Velký palác.

O okénka zde rozhodně nebyla nouze. Bylo jich požehnaně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Při retuši dílů arkýřů se mi podařilo zašpinit bílou plochu, trochou červené tempery. Nenapadlo mne nic jiného, než zahájit masochistický počin a veškeré bílé plochy vyříznout, zaretušovat a poté podlepit lehce vystínovaným papírem. Tento postup jsem viděl zde na fóru, bohužel si nemohu vzpomenout kde přesně to bylo. Tuto metodu mám v plánu použít na všech podobných dílech v této vystřihovánce, takže uvidíme jak to ve finále bude vypadat. Zde je postup.

Obrázek

Uprostřed je již hotový díl s lehce vystouplými trámy. Úplně napravo díl původní. Výsledek posuďte sami

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Vojta Č. »

Parádní úvod, hezká práce! Držím palce, ať se daří dál.
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Hezky začínáš :-) Vypadá to, že ses se střechou popral dobře. Dej pozor na ten nárožní arkýř v části A, co jsem viděl reporty, nikomu neseděla návaznost na střechu. Mě při stavbě přišlo, že je namalován zrcadlově, než by měl správně být.

Mno, když vidím jak jedeš, začíná ve mě hlodat myšlenka tohoto letitého kostlivce oprášit. Uvidíme.

Každopádně přeji hodně zdaru do další práce!
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Hrad Točník /Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od IceZero »

začátek pěkný... a vypadá to dobře, tak vydrž a výsledky se beztak dostaví

jo a s tou konstruktivní kritikou a radami se určitě dočkáš, spousta lidí je ochotná poradit jak to nebo ono nejlíp spáchat..,

Honza
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“