Zámek Žleby / Dukase, M. Bartoš / 1:165 / Betatest

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Zámek Žleby / Dukase, M. Bartoš / 1:165 / Betatest

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Obrázek

Středověký hrad, o kterém pocházejí první písemné zmínky z roku 1289, nechal postavit nejspíše Jindřich z Lichtenburka. Je však pravděpodobné, že hrad je staršího založení a že jeho počátky sahají do poloviny 13. století. Další známou majitelkou zdejšího hradu byla Anežka ze Žleb, od níž hrad odkoupil roku 1356 český král a císař Svaté říše římské Karel IV. Tehdy se Žleby staly královským majetkem, který byl následně zastavován různým držitelům. Před rokem 1377 měl Žleby v držení Markvart z Vartenberka, po jehož smrti roku 1396 zde seděl Štěpán z Opočna. Rok na to byl však zavražděn a na jeho místo přešel jeho bratr Jaroslav z Opočna. Roku 1401 hrad získal Jindřich Lacembok z Chlumu a o rok později byly Žleby zastaveny Oldřichu z Hradce.
Od roku 1406 patřil hrad známému kutnohorskému mincmistrovi Petru Zmrzlíkovi ze Svojšína. Roku 1421 Petr Zmrzlík zemřel a panství bylo zastaveno Haškovi Ostrovskému z Valdštejna a na Detemicích. Dalším majitelem byl od roku 1436 Jiří z Dubé a Vizmburku a po něm byly Žleby zastaveny Janu z Janovic, který je roku 1483 předal manželovi své dcery Anežky, Janu Spetlemu z Prudic.
Od roku 1510 na hradě vládli Jan a Diviš Žehušičtí z Nestajova a po nich od roku 1522 rytíř Kuneš Bohdanecký z Hodkova. Po něm roku 1555 zdědil zástavní právo jeho syn Adam Bohdanecký z Hodkova a po jeho smrti roku 1562 zde vládla jeho vdova Alžběta z Nestajova na Žlebech, která roku 1575 Žleby prodala Václavu Chotouchovskému z Nebovid.
Od roku 1615 patřilo žlebské panství Heřmanu Černínovi z Chudenic a jeho manželce Marii ze Svárova. Roku 1622 Heřman Žleby vyměnil za Andělskou Horu s Karlem z Lichtenštejna a ještě téhož roku byly Žleby prodány Františkovi a Filipovi z Magni. Roku 1629 panství koupil Jan Trčka z Lípy, kterému byl majetek zkonfiskován pro nejrůznější provinění proti císaři a Žleby byly dědičně předány hraběti Leonardu Helfridovi z Meggau. Po jeho smrti roku 1634 majetek přešel na jeho dcery a ty ho roku 1662 prodaly Janu Františkovi z Kaisersteinu.
Roku 1723 Žleby odkoupil hrabě Karel Jáchym Breda, ale již o dva roky později panství vlastnil rytíř Karel Richard ze Schmidlinů. Roku 1730 panství koupil hrabě František ze Schönfeldu, po jehož smrti roku 1737 všechen majetek zdědila jeho dcera Kateřina, která se provdala za Jana Adama z Auerspergu. Kateřina roku 1754 zemřela a vše odkázala svému manželovi. Jan Adam se po smrti své první ženy znova oženil, ale i jeho druhé manželství bylo bezdětné, takže po jeho smrti roku 1795 panství přešlo na jeho synovce Karla.
Také Karlovo manželství zůstalo bez dětí a Žleby připadly roku 1811 jeho bratranci Vincencovi, který se oženil s princeznou Gabrielou Marií z Lobkovic. O rok později Vincenc zemřel a až do roku 1832 a do zletilosti syna Vincence Karla se o panství starala vdova Gabriela Marie. Vincenc Karel si vzal za manželku princeznu Vilemínu z Colloredo-Mansfeldu a na ni také přešlo žlebské panství roku 1867, kdy Vincenc Karel zemřel. Roku 1877 převzal panství Vincencův syn František Josef a po něm Žleby zdědil poslední mužský potomek z rodu Auerspergů, kníže Ferdinand, který roku 1942 zemřel. Panství převzala Marie z Trauttmansdorfu a držela je do roku 1945, kdy byl zámek zestátněn.

Text převzat z oficiálních webových stránek zámku ŽLEBY. Taktéž fotografie vyhledány na webových stránkách

Obrázek Obrázek
Model tohoto zámku nebude žádný drobeček. Ke stavbě bude potřeba i velkých archů strojní lepenky k podlepování, ale i pro konečné umístění na podložku.

Základním stavebním prvkem tohoto modelu je kamená terasa, na které bude stát hlavní zámecký komplex. Překreslené části základny jsou nalepeny na strojní lepence tl. 2 mm a následně vyřezány. U horní plochy základny je potřeba aby byla nad podložkou v určité výšce. Zde dochází k vytvoření konstrukce, se kterou dosáhneme oné požadovaná výšky a zároveň dosáhneme efektu pevné plochy bez propadání se v prostředních partiích.

Obrázek Obrázek

Po dokonalém zaschnutí lepidla u konstrukce jsem se mohl vrhnout k lepení kameného opláštění terasy. Rovné plochy jsem zpevňoval podlepením lepenkou tl. 0,5 mm.

Obrázek Obrázek

U stěny s goticky klenutými výklenky jsem zvolil metodu lepení výklenků na tupo. Aby se mi tato stěna nebortila, opět jsem podlepoval, tentokrát jsem ale použil strojní lepenku tl. 1 mm, když jsem si tvar výklenků vyříznul zhruba tak o 1 - 2 desetinky větší než je na samotném díle. Vzniklo mi tak osazení pro samotné výklenky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Po nalepení všech stěn k základně následovalo i lepení terénu. Zde mi ale vůbec nevadí, že se mi místy terén zvedá. V konečné fázi úprav bude celý model nalepen na podložce i s realisticky upraveným terénem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě podotknu, že model lepím v plné složité verzi. Nyní něco málo k dalšímu postupu stavby. Dokončil jsem lepení z dalšího odstavce návodního textu. V něm bylo popsáno sestavení vstupní brány s věžičkou. Zatím mám na modelu odpracováno 22 hodin.

Do pláště brány jsem si vlepil na podlepení díly ze strojní lepenky tl. 1mm. Ty jsem si upravil tak, aby jejich výška dosahovala k místu, kde se bude lepit terén na horní ploše brány, dále místo pro přilepení dílu průjezdu jsem vyříznul tak o 1 - 2 destinky milimetru větší než je samotný tvar na plášti brány. Zde mi opět vzniká osazení pro snadné přilepení dílu průjezdu, kdy nemusím použít pomocné chlopně.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na horní plochu takto vzniklé brány jsem nalepil sílu zdi cimbuří.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na hodně dílech ve vystřihovánce se opakuje autorova přezdívka.

Obrázek

Dále následovalo slepení věžičky a propojovacího schodiště s bránou. Zde se asi nejspíš pokusím využít služeb přítele lasera a zábradlí k tomuto schodišti, pokud to půjde, nechám vyřezat. Pro vyzkoušení, jak na sebe díly pasují, jsem ale musel i tuto formu schodiště slípnout a odzkoušet. Na střeše věžičky je opět plná verze cimbuří. Pro přesné slícování otvorů pro okna a dveře, jsem jejich ostění ještě před vyříznutím otvorů nalepil na plášt věžě v placaté podobě a následně vyříznul.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zde je již brána i s věžičkou přiložena bez lepení na sucho k základní desce modelu.

Obrázek

V dalším odstavci návodního textu bylo zpracování věže s portálem z jižní strany zámku. Zde jsem opět využil možnosti podlepení dílu portálu strojní lepenkou tl.1mm tak, aby jsem následně mohl sílu zdi gotického klenutí nalepit na tupo. Bystré oko zdejších pozorovatelů si jistě všimne malé chybičky při sestavování portálu, kterou jsem hnedle mohl opravit pomocí hodně ostrého skalpelu. Lepení věže má stejný postup jako předešlá, takže její focení jsem vynechal až k sestavenému celku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následovat bude stavba obvodu zámku, která je rozdělena do několika stavebních bloků, jež se budou lepit samostatně a v konečné fázi přijdou pospojovat dohromady i s nádvořím. Odpracováno 27,5 hodiny

Dominantou samotného zámku je Velká věž.

Ostění i samotná okna jsou ve věži zapuštěna.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na střechu je osazen cihlový komín s krásnou hlavicí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K tělesu věže je přistavěn plášť vnějšího schodiště. Zde jsem si pomohl udržet geometrii vlepením pomocných žeber.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Střecha věže je opatřena třemi arkýřovitými věžičkami.

Obrázek Obrázek Obrázek


Slípnul jsem dvě části, a to Malou a Východní věž.

Součástí Malé věže je balkon se zábradlím, kde se mi přímo nabízelo vyřezání vzduchu. Těchto detailů na modelu je ještě dosti.

Obrázek Obrázek

Při lepení jednoduché verze modelu, je dost detailů na jeho částech jen namalována. U této složité je možno tyto detaily slepit v plastické podobě, tak jako i vikýře na střeše malé věže. Kompletní střechu jsem si jen tak na sucho položil na horní část cimbuří, abych se mohl pokochat jak bude věž zhruba vypadat.

Obrázek Obrázek

Cimbuří ač je to tak trochu proti logice, má sklon stříšek směrem dovnitř ke střeše.

Obrázek Obrázek


Východní věž jsem započal lepením její horní části se střechou.

Obrázek Obrázek

Dále jsem si připravil dva průchody. Při jejich lepení jsem použil stejnou metodu jako při lepení hlavní brány. Plochy jsem si podlepil lepenkou tak, abych pak na ně mohl na tupo přilepit jejich lomený podhled.

Obrázek

Na plášť věže jsem nalepil ostění, u kterých jsem následně vyřezal otvor pro okna. Plášť jsem vytvaroval a slepil dohromady. Do takto vytvořeného válce jsem na svá místa nalepil okna. Na toto tělo věže jsem nyní mohl nasunout předem zhotovenou střechu a přilepit oba průchody.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Pomalounku mi přibývají části modelu a tak jsem si je na sucho poskládal na místa základní nosné části modelu. Podle návodního textu na mě čaká připravení si dalších terénních prvků a jednotlivých obvodových zdí zámku. Bude to ještě fuška. Zatím mám na tomto modelu odpracováno 57,5 hodiny.

Obrázek Obrázek

Tak jsem Ti Vám zjistil, že tento model u mě leží na stole netknutý už víc jako měsíc. Bylo tedy potřeba zase krapet se stavbou hnout. Na řadu přišla přední severní stěna zámku. Na stěny jsem nalepil všechna ostění oken bez vyřezáných děr pro samotná okna. Tyto otvory jsem následně po proschuntí lepidla vyříznul, zaretušoval a z rubu dílů nalepil patřičná okna, dveře a hlavní vchod do zámku. Stěny jsou umístěny a zafixovány terénem. Na sucho položeno na hlavní základ modelu společně s díly již slepenými.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Lepení další stěny je technologicky stejné jako u předešlé. Ostění u oken, vyřezání otvorů, nalepení oken na rubou stranu dílů, nalepení říms a přilepení k terénu a předchozímu celku.

Opět položeno na terén jen tak na sucho.

Obrázek Obrázek

Další stěna je přilepena k celku terénu, pouze ale bez části mezi podpůrnými pilíři. Tato samostatná část přijde na model lepit až při jeho kompletaci.

Obrázek Obrázek

I já se dostal zase k lepení Žlebů. Žádné nové technologie - je zde použito lepení ostění oken na stěnu, vyříznutí otvorů pro okna, nalepení oken na rubovou stranu dílu, nalepní plastických oken, plastické římsy nad okna, arkýřek, nalepení stěny na terénní díl a vše přiloženo na sucho k celku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak si tak pomalu patlám drobnosti na přední stěně zámku. A ejhle....napadlo mě, si jen tak na sucho zkusmo sestavit již hotové části zámku. A vylezl z toho zatím tento drobeček. Omluvte jen dva malé pohledy. Ona manipulace s tímto kouskem už není jen tak jednoduchá. Jsem docela zvědavej, jak budu muset různě kroutit ruce, až nebudu moci pořádně model vzít do ruky a bude muset ležet jen na pracovní ploše....???

Obrázek Obrázek

Moc se lepení nevěnuju, bo mě trápí jákýsi morybundus. Tak i popíjím čajík s citronem a snažím se i kurýrovat. Přes tato úskalí jsem ale něco málo slípnul. Byly tím okrasné i obyčejné římsy a podpůrné sloupy nároží vstupního průčelí. Žádné neznámé technologie při lepení jsem nezvolil, takže taková normální klasika - narýhujeme ohybové hrany, díly vyřežeme, natvarujeme, zaretušujeme, natřeme styčné plochy lepidlem a přilepíme na patřičná místa. Nic složitého.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hrubou stavbu zámecké kaple mám za sebou. Drobné okrasné dílky na podpůrné pilíře a věžičku na střechu budu lepit až v závěru stavby, abych si je při stálé manipulaci s modelem neorval.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po delší době jsem se mohl věnovat i Žlebům. Další etapou, na kterou jsem mohl udělat report, je polovina arkádového nádvoří. Takže můžu říci, že přízemí je hotovo.

Podlahy arkád si téměř sami řekly o pevnější konstrukci, tak jsem jim dal vnitřek plný strojní lepenky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takto připravenou podlahu jsem mohl přilepit ke zdi.

Obrázek Obrázek

Dále přišli na řadu sloupy.

Obrázek Obrázek

Po nalepení sloupů jsem dotvořil oblouky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále došlo na dolepení plastického tvaru hlav sloupů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A mohl jsem si začít hrát se špičkou skalpelu a vyřezávat vzduch se zábradlí.

Obrázek Obrázek

Po takto dokončené stěně s podlahou, jsem mohl vše uzavřít vnitřní stěnou a přilepit to k dílu nádvoří.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ke stěně s hlavním vchodem na prohlídky zámku, jsem osadil dvoje dveře a slepil zámeckou kašnu, která je na nádvoří položena jenom na sucho. Tu přilepíme až po zhotovení realistické podoby terénu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celé nádvoří je pak uzavřeno severní stěnou s průjezdem k hlavní bráně. Tvar prvního patra je nakonec zafixován konstrukčním dílem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Se slovy huráááá, můžu konstatovat, že základní stavba zámku je za mnou. Po vlepení nádvoří do obvodu zámku bude pokračovat stavba střechy a poté hospodářských budov s hodinovou věží.

Ale vrátím se k lepení prvního patra arkádového nádvoří. Bylo, ale i nebylo, to zcela jednoduché. Opět si okrasné zábradlí řeklo o vyřezání vzduchu. Došlo na lepení celého zábradlí se sloupky, arkádových oblouků, okrasných hlavic a samotných kulatých sloupů. To vše se pospojovalo v jeden celek a nalepilo na přízemí nádvoří. Toto arkádové nádvoří bude vlepeno do celku zámku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po hodně dlouhé odmlce, se opět hlásím se střihem a zářezem do tohoto modelu. Už to byla docela ostuda nepracovat a nelepit tohoto drobečka.

Proto přicházím s pár obrázky lepení střechy hlavního objektu zámku. Zatím je to nasazeno jen tak na sucho.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ufffff další náročnější kus stavby mám za sebou. Zatím jsem si to poskládal k sobě jen na sucho, abych viděl jaký bude nejspíš konečný výsledek. Střechy postrádají komíny, to aby jsem si je během manipulace s modelem neulámal.

Sákryš...ale je to kus - takový drobeček. A to ještě nemá hospodářské budovy a je o 10% menší než bude vydaný model.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jsem zatím na modelu odpracoval dobrých 172 hodin. Hlavní část reprezentačních budov mám hotovou, kromě osazení komínů a ozdobných věžiček.

Začal jsem pracovat na terénu, ke kterému budou umístěny hospodářské budovy s hodinovou věží. Tento celek bude následně spojen s hlavní částí zámku...ale to ještě nějakou tu hodinu práce dá.

Obrázek Obrázek


Nyní pár fotek k nahlédnutí. Na modelu už mi schází osadit fakt jen drobotina.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Přátelé a příznivci domečků.

Už mám téměř dolepeno. Fakt už chybí jen drobnůstky v podobě prťavejch hrotů na stříšky vikýřů a střech. Doposud mi to vše trvalo 212 hodin. Model byl k vidění v Pardubicích 22.října 2011, ve stavu čistě papírovém, bez terénních úprav, ty budou dodělány později. Pokud se vše podaří, tak by tento model mohl být pod sklem v pokladně zámku.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Dar přítele lasera, mi pomohl při vytvoření ozdobných prvků na vikýře. Zde je ukázka.

Obrázek

Nyní se pracuje na vytvoření terénu a doladění do podoby, která se více blíží reálu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Zde předkládám k porovnání foto při aplikaci hromady materiálu na místo, kde bude představovat rádoby břečťan. Druhá a třetí fotka je již po oklepání přebytečného matroše z daného místy. Je toho molitanu tam hodně??? Osobně jsem z výsledkem velice spokojený.

Obrázek Obrázek Obrázek

Další fotky ukazují na všechna místa kde je to na zdech aplikováno stejným způsobem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

A zde je připravován terén na pozvolný přechod k podložce. U modelu to je v těchto místech vyřešeno ostrým schodem a ukončením terénu ve viditelném oblouku.

Obrázek Obrázek

Pracovník památkové péče si může trvat na zachování zdi, ale zde na modelu se mu to nepodaří.

Plocha pro terén byla připravena nanesením lepidla, to proto, aby na plochu lépe přilnula modelářská hmota. Po jeho zaschnutí došlo na aplikaci dané hmoty, na kterou bude následovat posyp. Tato modelářská hmota podstoupí ještě broušení k odstranění hrudek a srovnání nežádoucích nerovností.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Posyp...posyp....a zase posyp. Takto nějak to poslední dny vypadá s terénem k modelu zámku.

Obrázek Obrázek

Práce na terénu se blíží do finále. Předkládám Vám Vážení přátelé v patlu, pár fotek detailních pohledů a několik na celek jako takový.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jeden rádoby letecký pohled.

Obrázek

Pohledy z různých světových stran.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Aki »

krásná práce, těším se až to uvidím naživo i s terénem :)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od zdenek-ch »

Ahoj Teo, moc pěkné. Už jej mám taky v šuplíku, ale jestli se na něj někdy dostane řada to opravdu netuším... Jen by mne zajímalo, copak jsi na modelu použil za posypy?
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Melchior »

Kdybyb to nebylo tak velky tak bych onem uvazoval :) ikdyz v Teo podaním to vypada o tridu lepsi nez od ostatních (kompliment ?)

Moc povedene gratulace
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Na terén jsou použity posypové materiály pro modeláře modelové železnice, od různých výrobců, různých barevných škál a různých zrnitostí. Převážně je použito drceného molitanu a na cestičkách píseček. Vše tak, aby to co nejvíce odpovídalo danému měřítku.
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od mumodeanel »

Souhlasím, je to velký, ale nádherný macek.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

A to si vemte, že model co jsem lepil je o 10% menší než je skutečná velikost, která se dostává k Vám modelářům, když si jej zakoupíte.
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od zdenek-ch »

Zdeněk-TEO píše:Na terén jsou použity posypové materiály pro modeláře modelové železnice, od různých výrobců, různých barevných škál a různých zrnitostí. Převážně je použito drceného molitanu a na cestičkách píseček. Vše tak, aby to co nejvíce odpovídalo danému měřítku.
Aha, díky za odpověď. Molitan vypadá pěkně, ale trochu se ho bojím používat, jelikož po čase to tak nějak ztmavne a rozpadne se, mrkni se sem - http://www.papmodely.wz.cz/stavby/zamek_hluboka.html abys věděl o čem mluvím... Tak přemýšlím, jaké jsou tedy vlastně rozměry modelu po sestavení?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Aki »

zdenek: já s molitanem žádnou špatnou zkušenost nemám, kupuju ho od Poláka a na Skuhrově mi to za 2 roky neudělalo vůbec nic, tak doufám, že to vydrží :) velikost vydanýho modelu je cca 85x48cm
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od zdenek-ch »

Dík za odpověď. Ten molitan co jsem použil na Hluboké byl původně taky krásně zelený, ale jak vidno, po čase téměř zčernal... Koupil jsem jej před...cca 10 lety u Betexy, kdo jej vyrobil to už teď nevím.
Knox

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Knox »

No myslím si že pokud máš ten molitan nezakrytý, je to hodně prachu co zavinolo destrukci a zčernání. Jinak já molitan fixuji hodně zředeným herkulesem,ale za předpokladu, že opět bude tam, kde se na něj nebude prášit....
A koukám ,ení to jen ten molitan co se rozpadá :D
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od zdenek-ch »

JJ, jak jsem se již zmínil, Hlubokou jsem dělal snad více než před 10 lety a tímto modelem jsem se vlastně po dlouhé přestávce vrátil k modelaření. Takže to byl první model po letech...no a podle toho to taky vypadalo. :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / M.Bartoš / Dukase / 1:165 / Beta test

Příspěvek od Aki »

já mám Hlubokou taky právě rozdělanou a musím říct, že to není zrovna nejvhodnější kousek pro někoho, kdo lepit začíná, nebo nemá moc zkušeností... sem tam něco nesedí a autoři navíc totálně ignorovali tloušťku papíru, takže když člověk chce, aby to k něčemu vypadalo, musí spoustu dílů upravit - hlavně všechny zábradlí a ochozy (a že jich tam je)...
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Žleby / Dukase, M. Bartoš / 1:165 / Betatest

Příspěvek od zdenek-ch »

No to mi povídej.... Ale tenkrát jsem netušil do čeho jdu. :-) Hlavně ta zadní část, Orangerie se jmenovala, nebo tak nějak.:-)
Uživatelský avatar
Ajris
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18.10.2013 22:35

Re: Zámek Žleby / Dukase, M. Bartoš / 1:165 / Betatest

Příspěvek od Ajris »

Krásný. Taky mám tento zámek rozpracovaný, je to mé první lepení, dala jsem se ,,odvážně" na realistickou část. Pomáhá mě částečně i Vaše fotodokumentace :)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“