Pražský hrad/Betexa/1:1083

Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

Model myslím, že nemusím nějak představovat, myslím že ho dobře všichni známe.

Vždycky pro mně byla výzva se pustit do modelu Pražského hradu ale pořád mně odrazovali ty rozměry originálního modelu , který je v 1:450 cca 1,6 metru na nejdelší straně. Jinými slovy je to pěkný kus nábytku. Co jiného mně nemohlo napadnout tak ho zmenšim a když už budu zmenšovat tak pořádně. V počítači jsem zmenšil na přijatelnou velikost a vytisnul, poté jsem se dopočítal k tomuto měřítku.

Předem bych chtěl upozornit na kvalitu fotek, je to foceno z mobilu.

Tady jsou fotky, žre vlastním originál:
Obrázek Obrázek

Tady už natisknuté na A4 v zmenšené velikosti ( pro představu velikosti jsem použil herkules, který všichni známe ;) ):
Obrázek Obrázek

A tady už konečně nějaký ten proces ze stavby :D :
Obrázek Obrázek

pro jistotu říkám, že ta koruna je standartní velikosti a nebyla nijak změtšována :D
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od Jenda B. »

No konečně.......... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od IceZero »

já si jednou ze sběratelský mánie pořídil ten od albatrosu, dík papíru z kterýho to rozhodně lepeit nejde jsem ho zdigitalizoval, ale tahle zmenšit mě ho rozhodně nenapadlo... navíc bych to s mejma prstama nedal. tak budu zpovzdálí tiše sledovat
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

No já jsem na to taky zvědav zátím co jsem to zkoušel počítat mi vycházel rozměr cca 66 x 42 cm což si myslím, že je celkem přijatelké vůči originálu.

Od Albatrosu ho má slepený strýc, kdysy když lepíval a vypadá výborně. Jako práce jde celkem od ruky jak je to malinkatý ale jak je vidět tak taky moc mi to nejde s mýma rukama :( vidět na věži

Tady posun o kousek dále:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od FreeVoj »

já se těším na ta pidi okýnka... teda pochopil jsem správně, že je budeš všechna dělat hezky plastická ??? :-P :-P :-P :-P :-D
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

FreeVoj: Vojto já vim že mně občas považuješ za blázna ale to nejsem ;)

Po tom co jsem uzavřel kompetně celou střechu přišli na řadu komíny a vikýře. při pohledu na ně jsem trošku zelenal

Obrázek

čekalo mně v části A 34x těhle potvor tak nějak jsem to dal dohromady ale upřímně v tomhle měřítku to byla docela zabava, každou chvíli jsem ležel pod stolem a hledal kam zas spadnul :D všechny jsem našel a takhle to dopadlo

Obrázek Obrázek Obrázek

a když už jsem dokončil část A tak jsem se pustil hned do části B, něco málo z ní už hotovo, foceno s částí A na sucho přisazenou

Obrázek Obrázek Obrázek

zatím to v tomto měřítku jde docela v pohodě od ruky :D uvidíme jak dál se to bude vyvýjet
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od FreeVoj »

nemyslím, že bys tímto příspěvkem mé domněnky vyvrátil... :-P

u části B je těch okýnek pěkná řádka.... nechceš si to ještě rozmyslet :-D?
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

Ne Vojto opravdu nechce a tím vyvracím, že jsem blázen, protože jak tebe znám ty blázne tak ty by jsi se do toho uzrčitě pustil ;)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od Jenda B. »

Milý kamaráde, nemá smysl psát ti to, co už oba víme a tvrdíme jeden o druhém :lol:
Ale s vážnou tváří se divím, že ses nepustil i do plastických okýnek, jak nadhodil Vojta. :D
Jinak práce je to parádní, v tomhle měřítko to zavání i tak trochu masochismem. A už teď se těším, jak se v tomhle měřítku vypořádáš s opěrným systémem svatovítské katedrály.

P.S. co potom v tomhle nebo podobném měřítku vyšvihnout něco jiného...... třeba takovou malou barokní kapli v P. :D
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

Tome buď v klidu oni hlavu nemotají, u nich už jsem zvyklej na to jejich rýpání. A budu tě muset bohužel zklamat Jelení příkop dělat už nebudu ten není ve vystřihovánce a ja jedu pouze jen vystřihovánku od Betexy nic dalšího dělat k tomu nechci. Ono už bohatě stačí, že jsem to zmenšil, i když si občas říkám, že to bylo až moc.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od Jirka Z. »

Gratuluju k odvaze, člověče... :twisted: Ale nedá mi to - musím si rýpnout stejně jako ty u mého Franského statku - je vidět, že nejsi zvyklý na takto malé plochy... Té retuše je tam moc... :twisted: Ale jinak je to povedené. Ideální měřítko pro navázání paláci na Hradčanech, pak sem tam nějaký ten domeček a bude hotová i Malá Strana, pak už je to jenom krůček na Staré město (a Langweil se bude obracet v hrobě, že někdo jeho model překonal)... :twisted: :twisted:

P.S.1: Jen tak dál a houšť. Vypadá to skvěle.

P.S.2: Ještě chvíli pokračuj a budeme muset do 6P přidat ještě jedno P - díky tobě totiž už nebudu v klubu jediný Pacient... :lol:
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

Jirko upřímně odvaha to byla veliká to máš pravdu :D , ty kdyby jsi si nerýpnul tak by jsi to ani nebyl ty :D máš pravdu tohle měřítko je na mně trošku moc :( ale nic nevzdávám perem se s tim dále, jak už jsem jednou řekl jedu pouze vystřihovánku od Betexy, takže žádné upravy nebudou. Jo Jirko jak je to tk malý tak je to fakt miloučký :D , myslím si, že všichni ze 6P jsem tak trošku pacienti všichni jen každej na něco jiného :D
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od JaKR »

Včera jsem to viděl na živo (škoda jen, že jsem neměl v kapse lupu, abych viděl vše). Je to opravdu kouzelně roztomile malé.
Před léty jsem to stavěl v originální měřítku, ale tohle mě baví sledovat.
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od zapty »

Honzo děkuji, stačilo když jsi říkal, že vedle máte mikroskop :D to mně dostalo nejvíc :D

pokračování části B, tak jsem konečně udělal terasy a i zastřešil (bohužel jsem ve spěchu zapomněl přilepit řádně jedno nádvoří takže visí na jedné chlopni :( )
teď už mě čeká už na části B jen udělat ti pidi dílky na střeše což opět zabere nejvíc času

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

teď mě nejvíc mrzí to že ze začátku na části A jsem nechytl odstín střech a teď to při spojení s B bije strašně do očí, zkusím to přejet světlejším odstínem a zmírnit ten rapidní rozdíl

Zde fotky spojení na sucho část A a B :

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Pražský hrad/Betexa/1:1083

Příspěvek od Jenda B. »

No člověče, parádní. Už se těším na pokračování :)
A tohle znáš? http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=4811" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“