hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od KarelLh »

Lepě s tím palácem velkolepým fofruješ Jene z Bedýnky! S tím opusem dozajista šturmují i bratří slovanští ze země Ukrajinské, neníliž pravda? Nemaje kuriev ni žádných lazebnic přítulných, na co si jich naverboval, že tak chvátají až motyky lámou?
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Budiž pozdraven ctihodný Karle ze Lhoty seděním na Lhotě. Knechti slovanští ze země modré oblohy a zlatých lánů výpověď již dozajista ráčili dostati. Neb nebyl jsem s prací jejich spokojen, jelikožto krytinu aneb pokrytí paláce purkrabského nehodně dokončili a mě ošiditi ráčili. Místo tašek, aneb prejzů pálených, střechu došky prostými pokryli. I když dukáty, aneb kopy grošů pražských vyúčtovali, jak kdyby střechu taškami, aneb prejzy pálenými ve skutečnosti pokrýti ráčili. Zřejmě dukáty a groše takto na mě vylákané a podvodně získané zřejmě s helmprechtnicemi a jinými ženštinami povětrnými prohýřiti chtěli.................. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ráčil jsem dáti tedy šanci, aneb možnost si vydělati lidu prostému ze Země koruny české. :D
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek a příjemný advent.
Podařilo se mi opět lehce pokročit s Radyní. V hrubé stavbě dokončen vnější hradební okruh a druhá brána.Hradby jsou prozatím bez ochozů, ty budou mít podobu roubených střeleckých chodeb, podsebití, krytých šindelem. Ale než se na ně vrhnu, tak mě ještě čeká nazbrojení samotných hradeb nosnými krakorci, na kterých bude toto podsebití osazeno. Těch krakorců je asi milion, takže se mi do toho chce jak nepřizpůsobivému do práce :-) Proto obdivuji lodičkáře, že mají tu trpělivost, vyrábět množství malých dílů z ještě menších částí.
Tak a tady pár fotek :

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek,
Už začínám vidět světlo na konci tunelu :-) . Pokročil jsem s terénem, skály vysochány systémem styrodur, uniflot, a zrovna tak i okolní terén. Vše přetřeno temperou a nebo vodovkami. Na hnědé plochy přijde posyp z přesáté zeminy a pak tráva. Ještě nevím jestli použiju statiku a nebo pěnu. Ale spíš bych to viděl na druhou možnost.
A tady pár fotek.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek a hlásím, že se mi dnes doma objevila už druhá Radyně. Je také krásně zpracovaná, myslím si že na ní určitě nic neošidili. A jak tak koukám, tak neodolám a velice brzy se do ní pustím. Viděl bych to tak na příští týden. A oproti té mojí s ní budu nepoměrně rychleji hotov. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od maja »

Tak to by mi taky šlo od ruky. To bych "vystřihl" rychle. To se rýhuje samo a když to někdo zalepí, tak paráda. A kdyby se jich zjevilo víc, tak to se člověk zretušuje jedna dvě!!

Ta Radyně vpravo se asi líp tráví, ale ta vlevo je hezčí ;) ;-)

PS: To teď bůh Papírák bude takhle zjevovat alkoholické klony nedokončených modelů? To je super!!! Zvlášť pro ty, co mají rozděláných X věcí!!! :D ;)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek všichni,
jak tak koukám, tak jsem tu už měsíc nebyl. Za tu dobu byl pokrok minimální, schroupával jsem totiž jiné vánoční dárky, knížky na mé oblíbené téma Mnichov 1938. Tak ale teď už mám dočteno, tak snad i Radyni dokončím. A snad se mi to i podaří na Chodov.
Takže......... všechny hradní stavby jsou hotové, chybí už jen parapetní zídka na korunu valu. Potom taky zastřešit ochozy a dodělat všechny mosty, tak doufám že se mistři tesaři a pokrývači dostaví v hojném počtu.
A pak můžou přijít na řadu zahradnické práce :-)
Současný stav je tedy takový:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od FreeVoj »

No a tady bude za chvíli hotovo koukám
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

FINIS CORONAT OPUS
----------------------
Zdravím vespolek a hlásím : Dobojováno jest !!! :-)
Po cca půl roce se mi konečně podařilo dokončit tenhle modýlek. Jedná se o pokus o rekonstrukci možné podoby vzhledu hradu koncem 15. století. Takže netvrdím, že takhle Radyně vypadala, spíš vypadat mohla.
S modýlkem jsem až na pár drobností docela spokojený, v tomhle měřítku to nevypadá zas tak zle, jak jsem měl ze začátku strach. A vyzkoušel jsem si zde i poprvé práci s molitanovou drtí coby trávou. A za mě dobrý :-) Jen ještě trochu pořeším podložku a nějaký ten erb s nápisem ve švabachu.
Teď si dám chvíli oraz, a už pomalu začínám přemýšlet, do jakého hradu či hrádku se pustím dále. Pár nápadů by bylo, ale nechám je ještě správně uzrát. Stává se z toho u mě docela tradice, 1 autorský hrad na 1 rok. :-)
Tak a tady pár posledních fotek.
Tož mějte se a smějte se :-) :-) :-)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od zapty »

Honzo, velikánská gratulace, myslím, že právem na sebe můžeš být hrdý, neskutečné dílko.
Já sám vím co dalšího bude následovat ;) jen napovím, že ti to leží od vánoc na stole ;) ale co nechme se překvapit s čím tenhle kouzelník vyleze :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Aki »

nááádhera :) doufám, že to bude v Brně na živo :)
KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od KarelLh »

Mám velkou radost z Tvého dílka, opravdu koukatelný kousek!!! Už teď se, Honzo, těším na další! Doufám, že Tvůj model vyhecuje k tvorbě i nové hradaře, ať je nás víc.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny, teď už ale doopravdy naposledy :-)
Dodělal jsem olemování terénu, původní hnědá mi nějak neseděla. Vyhrála to tedy černá.
A vytvořil nápis s názvem hradu a renesančním provedením erbu českého krále. Ten jsem poté opálil po okrajích zapalovačem. Tenhle nápad jsem si s dovolením vypůjčil od Vojty Freevoje a jeho Lipnice ;)
Jinak do Brna se bohužel nechystám. Ale pokud Aki budeš chtít vidět naživo Radyni a pár mých dalších kousků, budu v dubnu na Chodově a v květnu v Jindrahradci. Tedy alespoň doufám, děti mi totiž naučili radši nic dlouhodobě neplánovat :roll:
A děkuji všem moc za kladná hodnocení, jsem rád, že se líbí :)
Tak a tady už opravdu, ale opravdu poslední fotky.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od JaKR »

Ahoj Jendo.

Nádhera, gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: hrad Radyně / vlastní tvorba / cca 1:400

Příspěvek od Daniel »

Jendo krásná práce :o - gratuluji k dokončení nádherného (a k tomu i autorského) modelu a těším se, až si ho prohlídnu naživo. Ať se ti daří i u dalších projektů.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“