Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Odpovědět
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tapan »

Tak se po letech zase pouštím do patlu. V mé modelářské veteši na mne čekala tato rozdělaná stavba. Prozatímní postup není žádná velká hrůza, ono se na tom zatím vlastně moc zkazit nedalo :-) Modelu citelně chybí retuš, hrany jsou pouze ztmaveny tužkou. Nikdy jsem pořádně nic neretušoval, nejvyšší čas se to naučit.
Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od maja »

Ahoj, jen to s tím retušováním zkus! Jak někde napsal Aki, cokoliv lepší, než nic (jen parafráze, on to napsal líp :). Když netrefíš barvu, tak aspoň přibližně (světlejší), furt lepší, než černá, ale černá furt lepší, než nic :) .
PS: Kde se dá k tomuto modelu dostat?
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od IceZero »

jen pro info pro ostatní zájemce...
model je od pana architekta Vyškovského pro společnost ČEZ. Jde o budovu která slouží jako informační centrum Jaderné elektrárny Temelín (stojí hned u elektrárny). Model jako takový jde sehnat zdarma právě v tomto infocentru, kde jej na požádání dají jako "památku" nebo jak to nazvat. To první vydání už seženete jen hodně těžce, spíš by to byla náhoda.
jinak na infocentru je vystavený slepený - letitý model který už značně poznamenala doba a něčí hrnek s kafem :(
Obrázek

takže šup na kolo - ve volné chvíli přijet na prohlídku a o model poprosit. Pokud tedy už není rozebráno všech 5000 kusů z druhého vydání. (druhá možnost je zkusit kontaktovat někoho kdo ho má doma)
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od KarelM »

Hm ... tak kdyby měl náhodou někdo cestu kolem ... a náhodou si na mě vzpomněl ... ale jenom náhodou ... 8-) K.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od maja »

Ice, dík za info! Ale na kole to nedám :? :cry: :shock:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tapan »

S modelem a jeho dostupností se to má přesně tak, jak píše Ice. Protože jsem dobrá duše :-D , dnes jsem se tam stavil a tři výtisky jsem vysomroval.
Obrázek
Takže pokud máte KarelM a maja zájem, mohu Vám model zaslat za cenu poštovného. Třetí výtisk si prozatím nechám, když na své vystřihovánce nic nepokazím a nebudu ho tedy potřebovat, bude pak k zaslání za stejných podmínek.
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od KarelM »

Ahoj ... Psal jsem Ti "sz" akorát jsem si neuvědomil jestli už je máš aktivní ... :?:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tapan »

Posílám nějaký ten drobný postup. Zanedlouho mě čeká zaklopení druhého křídla stavby střechou, oblíbená to příležitost celou vystřihovánku totálně a nenávratně zkazit :-D
Obrázek Obrázek Obrázek
Na retuš se vrhnu snad už velice brzy, chemie už je připravena, jen zatím nebyla příležitost makat na modelu za denního světla. Při lampičce se mi to míchat nechce, by nemuselo dopadnout dobře.
Pro vás, kteří mi posílali soukromou zprávu: dorazila a vím o ní, jen si ji zatím nemůžu přečíst, jsem na fóru zatím příliš krátce a ještě sem musím vyvrhnout pár příspěvků, než se mi tato funkcionalita zpřístupní. Děkuji za pochopení ;-)
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od KarelM »

Ha ... koukam že mé bylo vyřešeno jinde ... tak teda jestli mohu poprosit : Karel Motlík Nebřeziny 15 Plasy 331 01 ... A taky jak chceš zaplatit to poštovné - do obálky, na účet ... řekni si ( napiš si ) ... A dík KarelM
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od IceZero »

tak mám pocit že osobu za nickem Tapan odněkud znám i osobně... že jo Štěpáne :D
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od maja »

Ahoj, to je hrozně fajn, paráda, dobří lidé fakt nevymřeli!! Děkuju moc, taky můžu poslat prašule přímo na účet nebo do obálky, moc dík!!! Marian Mazuch - adresa: Archeologický výzkum 736, Mikulčice 696 19. Hodně štěstí s pokrývači, ať střecha sedne ;)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tapan »

Ice: že by? No já nevím, Jendo :-)
KarelM a maja: Adresy poznamenány, až budu mít cestu, hodím to na poštu.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Tapan »

KarelM a maja: koukněte zítra nebo v pondělí do schránky ;-) Posláno obyčejně, snad to pošta někde nezaseje...
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od KarelM »

Ď ... :D Máš to samozřejmě u mě ... K.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Zámeček Vysoký hrádek / Richard Vyškovský / 1:150

Příspěvek od maja »

Strašně moc děkuju za model a moc si toho vážím!! Jsi moc hodný. Budu se snažit revanšovat! :)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“