Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150 / HOTOVO

Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Makr »

Také jsem z fotek skutečného zámku zjistil, že v rohu u věže ( na modelu, kde je malá plocha bez modelovací hmoty - pouze polystyren) je docela velká skála, kterou jsem se rozhodl také ztvárnit, to ale zase příště.


Skálu rozhodně udělej. "Šutry" sou na modelu vždycky velice dekorativní.
Taky si prolezu fotky současnosti, protože je mi divný, že by u hlavního schodiště byly takový nerovnosti, bez upravené příjezdové cesty s "kruhákem" kolem kašny s vodou. :-) I když, možná mate ta hmota. A možná, že jí ještě nemáš dotvarovanou dočista. I zámek samotný je takový zvláštní.Zvláštní, ale hezký. Jakoby se autor skutečné stavby nemohl rozhodnout, co vlastně chce, nebo mu v polovině stavby došly many. V každém případě, moc hezké.
Martin
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Je tam tráva, dveře zatlučené je to dost hrůza :(
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

Makr píše: Taky si prolezu fotky současnosti, protože je mi divný, že by u hlavního schodiště byly takový nerovnosti, bez upravené příjezdové cesty s "kruhákem" kolem kašny s vodou. :-)
Ty nerovnosti tam ve skutečnosti samozřejmě nejsou, skutečně tak vypadá pouze ta hmota a opravdu jsem povrch poté ještě upravoval (další vrstvou). Příjezdová cesta je ve skutečnosti taky samozřejmě rovná a končí těstě před pěšinkou k prvním dveřím zámku, já ji ale pravděpodobně naznačím pouze hlínou, nemám zkušenosti s imitací asfaltu a navíc si myslím, že takový kousek asfaltové cesty, ještě k tomu ukončený právě před zámkem by vypadal divně. Taktéž pěšinky naznačím ke všem třem vchodům (podle fotek skutečnosti vede pěšinka pouze k prvnímu vchodu a jinak je tam, jak píše Ondra, tráva).

Zpět ke stavbě. Terén už se začíná zelenat, ale fotit ho budu asi až bude všechna tráva hotová. Teď se zaměřím na tu skálu. Základ jsem udělal klasicky z polystyrenu, který jsem vytvaroval pájkou. Na ten jsem nanesl opět modelovací hmotu na které jsem se snažil znázornit různé praskliny a prvky eroze tak, že jsem do nezaschlé hmoty různě ryl různými nástroji. Nakonec jsem povrch ještě patinoval (naředěnými patinovacími barvami taktéž od Poláka). Realitě se skála sice moc nepodobá :D , ale myslím si, že na to, že jsem skálu dělal poprvé výsledek celkem ujde :lol:

ObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázek
Teď musím skály přilepit ke stěnám a opět nanést hmotu k okrajům, aby skála pěkně navazovala ke stěnám, tak uvidím jak to dopadne. Zatím ahoj.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Makr »

Struktura na třetí a čtvrté fotce vypadá moc hezky!!
Jen to nenechat v jednom odstínu. Máš to pěkně "vyrytý".
Martin
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

Díky, ještě si teda trochu pohraju s tou barevností (patinou). Potom se ještě pokusím část skály překrýt různou vegetací ( jako ve skutečnosti) tak aby z té malé skály byly vidět jen největší výstupky...
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Makr »

Jsem zvědav, jestli si s plochu "nádvoří" pohraješ, jakoby byla v době užívání majitelem.
Těšim se na další postup.
Martin
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

To asi ne (no ikdyž možná si to ještě rozmyslím), teď už se tam dá špatně dostat. Plocha je potištěná celá dlažbou, takže tráva by tam moc neseděla, ani tam na ni není místo a hlínu tam moc míchat nechci...ještě uvidím.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Makr »

lukše píše:To asi ne (no ikdyž možná si to ještě rozmyslím), teď už se tam dá špatně dostat. Plocha je potištěná celá dlažbou, takže tráva by tam moc neseděla, ani tam na ni není místo a hlínu tam moc míchat nechci...ještě uvidím.

Já to blbě napsal. Nemyslel jsem nádvoří, ale to místo před vstupem, před hlavním schodištěm. I když, i na nádvoří by to mohlo "ožít".
Představil jsem si, jak jako majitel zámku přijedeš se svým novým Ferrari po zámkové dlažbě lemované pečlivě obhospodařovanými záhony s kvetoucími květinami až před vchod svého rodového sídla. Ještě ani neotevřeš dveře, už se k tobě bude hlásit sluha, má-li ti připravit večeři. "Po tak dlouhé cestě jste pane jistě unaven".. Pohledná služka hbitě odnáší zavazadla z vozu a z dálky se k tobě "řítí" otec na elektrovozítku z golfu, aby tě přivítal po tak dlouhém odloučení :-) :-)
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

:lol: :lol: :lol: Aha, tak tady je situace trochu jiná :D Před vchody už jsem tři cestičky nasypal, mezi nimi nejspíš udělám jen taková vyšlapaná místa s trochou trávy. Ta tvoje představa mně pobavila, ale musím tě zklamat, žádný záhonky ani Ferrari na modelu nebudou. Budu se držet více reality. Takže pravděpodobně tam dám ten strom (i když trochu jiný než ve skutečnosti) a možná i ta tabulka památný strom se tam objeví ;) .
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

Zdravím všechny, přidávám další postup na modelu (pravděpodobně již předposlední). Mám hotovo zatravnění, ,kromě malého kousku před skálou a kolem zídky (do dírky před zámkem příjde strom, není to chyba :) ). Dodělal jsem skálu , vyrobil zídku a začal pracovat na plotě nad ní. Teď už nějaké fotky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Chybí už pouze dodělat plot, zatravnění, nějakou vegetaci (stromy a keře), nějak oblepit boky (pravděpodobně balsou) a samozřejmě komíny.
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od lukše »

Tak je na čase to tu pěkně ukončit. Stavba se mi ještě trošku protáhla, protože jsem zjistil, že nemám doma vhodnou balsu na orámování, tak jsem musel čekat než se dostanu do modelářské prodejny, a také se stala malá nehoda, při které se mojí sestře podařilo nějak model shodit (radši ani nezjišťuji jak, shodou okolností to bylo zrovna v momentě, kdy jsem byl nakoupit balsu a těšil se, že model konečně dodělám), při které se poškodila střecha věže včetně podstřešních říms a vikýř na střeše. Naštěstí se to dalo vyřešit zakoupením druhého výtisku, proto to zdržení.

S modelem jsem docela spokojený, s terénem taky (na to, že to byl můj první takový velký pokus). Střecha sice mohla dopadnout lépe, ale takový velký a složitý tvar střechy se asi úplně nejčistěji přilepit nedá, i když možná by bylo lepší ke stěnám nejprve přilepit střechu a až potom lepit stěny k podložce, obzvlášť u tak velkého modelu, příště možná budu chytřejší :lol:

Jinak se model lepil suprově, žádnou chybu si nepamatuji (Vlastně jsem si vzpomněl na jednu maličkost, která ale na výsledek nemá žádný vliv a tou je chybějící chlopeň u nejdelšího dílu střechy, sloužící k přilepení k podstřešní římsy, je tam pouze trojúhelníček značící ohyb, to je asi spíše chyba tiskárny. Tu chlopeň si tam může každý dodělat sám, ale nesmí na to zapomenout, protože, když už ohnete tu část značící podhled a přilepíte zrubu, už se tam s žádnou podchlopní nedostanete, dá se to asi lepit i na tupo, ale ta chlopěn tam asi slouží spíše k udržení roviny té střechy, jinak to má tendenci se dosti kroutit.)

Teď už konečně fotky. nejprve ještě jedna ze stavby
Obrázek

A teď už finální fotky
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě nějaké detaily
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak to je v tomto vlákně všechno, taď už jenom najít vhodné místo, kam tohoto drobečka :lol: umístím. Děkuji všem co sledovali a naviděnou u dalšího modelu :D :D . Ještě jednou děkuji také Ondrovi Hejlovi za tento a další modely, které jsem obdržel v rámci 24hodinovky.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150 / HOTOVO

Příspěvek od Konopka »

S humornou nadsázkou bych řekl, že to je typická ukázka akce "dva za cenu jednoho" :-)) Autor si koupil jeden model a udělal dva. Ten terén má u mě stejný obdiv jako vlastní model, ale možná ještě trošinku víc, protože do terénu musí člověk zapojit tvůrčí elán a nestačí "jet" podle návodu, protože žádný není. A taky je na místě známé úsloví: "kdo neumí, ten jen čumí", což je můj případ, protože zatím nemám odvahu se do takovýchto terénů pouštět. O to víc obdivuji modeláře, kteří to umějí a ještě na takovéto úrovni. Takže nezbývá než jen tiše závidět.... a obdivovat! A pogratulovat ke krásnému výsledku. Je to pastva pro oči.
MK
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150 / HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

To je bomba. Zámek moc pěkně slepený, ale ten terén to posouvá ještě o několik tříd výš. Máš můj obdiv.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150 / HOTOVO

Příspěvek od maja »

Ahoj, ty jsi prostě NEUVĚŘITELNÝ! Tohle je naprostý brutus maximus luxus! To prostě není možný. To můžeš normálně nabídnout jako kulisu do animovného filmu!!! Horší je, že to člověka zbaví zbytku sebejistoty, protože k tomu se v životě nedohrabu :shock: :shock: ;) ;) . Fakt úžasný. Moc gratuluju! Lehký výzvěda - copak bude další??? :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lobkovice / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od kaktusak »

lukše píše: S modelem jsem docela spokojený, s terénem taky
Taky koukám pojem " docela " nabírá úplně jiný význam . Chlape máš to parádní . Z takového nenápadného modelu jsi vytvořil skvost . No a počítám , že se nějaká z konečných fotek modelu objeví jako vítěz fotky měsíce a nebo alespoň v nominaci . Gratuluji .
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“