hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Že by bazén s klimatizací??? :)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

group b - díky, snažím se ;)
Kluci v akci - skoro, to je poslední model vrcholně gotické výřivky s perličkovou lázní. Dodávalo se k ní ještě 5 metráků luštěnin pro správnou funkci :lol: :lol:

Ale jinak jak ti asi došlo, měla by to být cisterna na deštovou vodu, protože hrad neměl vlastní studnu. A podle některých pramenů se měla nacházet právě tam.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny, tak po Novém roce pomalu vpřed......... :-)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Omlouvám se za kvalitu fotek, chyba není na vašem přijímači. To jen mě nejspíš odchází foták........ :?
Jinak ze skálou na které stojí hlavní věž si pořád hraju a pořád to není ono. Podklad je vyškrábaný a různě zvrásněný extrudovaný polystyren, ten jsem potom "přetřel" řídkým sádrokartonářským tmelem. Ten jsem pak taky ještě různě upravoval a vrásnil. Výsledek není zlý, ale nějak nemůžu chytit ren správný odstín. Ale dost možná až skálu doplním ostrůvky vegetace, bude výsledek úplně jiný.......

Obrázek

.....uvidíme :D
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Makr »

Džendo, stavba je boží o tom žádná.
Tohodle krasavce bych si rád slípnul i já .-)
S tou skálou- nejsem sice kdoví co, ale zkus to nejdřív nakydat černou. Hlavně aby se dostala do těch nejhlubších míst. Pak namíchni tmavou šedou a polosuchym stětcem vytírej v místech nejhlubších vrásek tak, aby se barva nedostala až na dno. Pak to samý víc okolo světlejší šedou. Místy si pak přidej třeba šedozelenou, nebo šedožlutou, prostě takový podivný "špíny". potom top lehce přestříkni sprejovym lakem, spíš poprášit a po uschnutí "zasaď" nějaký křovíčko a trávu. Trávu taky míchej, ať máš aspoň tři barevný variace, který se budou postupně prolínat, ať to nejsou jednotlivý plochy a myslim si, že to bude mnohem lepčejší.
Držim palec .-)
Martin
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od KarelM »

Jenda na nás Makříku určitě myslí ... viď Džendo ? :lol: Ale - Pěkný, pěkný ... :D
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Nebojte, zálohuju, zálohuju. Ale myslím si že až se to dostane Makrovi do ruky, tak bude rád vzpomínat na Carevec :-) :-)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Tak skončila jedna výstava a bráškové se poprvé setkali :)
Menší Buben je v měřítku cca 1:400 a bastlil jsem ho v roce 2003, po návratu ze ZVS. Je tedy o 12 let starší, než jeho větší bráška. Při porovnání obou modelů je vidět, jak se vyvíjí moje představa o podobě hradu :lol:
A stejně to všechno bylo možná jinak........... :D :D

Obrázek Obrázek
sllav
Příspěvky: 16
Registrován: úte 13.1.2015 22:28

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od sllav »

pěkná práce
návrh je kreslen rukou nebo v nějakém programu?
terén doufám bude udělán jinak než barvou
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Vše je ruční práce bez použití PC, asi jsem konzerva ale mě to takhle vyhovuje. A pokud jsi dobře koukal, tak sis musel všimnout, že ta barva je pouze podklad :lol: .
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny :D
Tak po nějaké době opět malý posun. Nějak se mi začínají zadrhávat modelářská kolečka, ale už začínám vidět světlo na konci tunelu. Hradby předhradí jsou osazeny jen na sucho a zdá se mi, že první brána trochu utekla z měřítka. Ale měnit už nic nebudu, možná je to jen můj dojem který se spraví po dodělání terénu...... tedy doufám :?
Z větších částí mě k finiši chybí už jen ochozy a zastřešní bašty a pak hromada drobnějších serepetiček. Plus ten terén.
Tak a tady pár fotek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek, musím pořešit nový aparát :oops:
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím vespolek :D
Tak jsem opět trochu pohnul se stavbou. Dokončil jsem terén včetně všech skal a šutrů. Ladit už budu jen travnímy posypy a přesátou hlínou. To samé se mi podařilo i se samotným hradem, vše je dozděno, zastřešeno a už se dokončují pouze dřevěné konstrukce - mosty, ochozy a palisády.
Tady pár fotek pro představu
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Docela by mě i zajímalo, jak dalece jsem vzdálen od reality.......... No škoda, to už mi asi nikdo neřekne.
Tak zatím :D

P.S. Pro Káju M. vyměnil jsem tě ty stříšky na cimbuří :lol:
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od KarelM »

Jo jo ... :lol: ... všímám si ... :lol: ... ( rejpale )
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

---FINIS CORONAT OPUS--
Zdravím všechny a po 5. měsících konečně hlásím HOTOVO. Možná že mě na modýlku čekají ještě drobné kosmetické úpravy, retuše, ale spíš už asi ne. Jinak stavělo se mi poměrně dobře, žádné větší nepřesnosti (cm a více :lol: ) mě nepotkaly. Možná to ale bylo tím, že když opravdu něco nepasovalo, tak jsem si to prostě vyrobil znovu :lol: :lol: :lol:
Takže takhle nějak mohl vypadat hrad Buben u Plešnic kolem poloviny 15. století. Tedy po částečném zlepšení obrannyschopnosti (dostavba bašty do parkánu a úseku hradeb s podsebitím a druhou branou), jako důsledku husitských válek. Je to tedy pouze jedna z hypotéz, ale já jí použil jako východisko pro finální podobu hradu.
Tak tady je pár posledních fotek a slovy mistra R.V. " na shledanou u dalších modelů se těší " Jenda B. :D

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od KarelM »

Palec ... :lol: ... ( nelámu - zdvíhám ) ... :lol: ...
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: hrad Buben / vlastní tvorba / cca 1:200

Příspěvek od Tapan »

Líbivé, terén tomu rozhodně dodává šmrnc ;-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“