Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Přenos ze starého fóra:

Ahoj,
v poslední době jsem poměrně plodný a zpod rukou chrlím jeden model za druhým. Zámek Odolena Voda (toho času v dezolátním stavu) zde prezentoval již Okrout a shodně s ním mohu potvrdit, že jde o bezproblémovou stavbu a veškeré chyby, které na ní jsou, padají na mou hlavu (nebo spíš ruce).

Z průběhu stavby pouze toto:

Obrázek Obrázek

Zatím mám dohotovenou papírovou část a časem hodlám plácnout budovu do primitivní francouzské zahrady.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne čtv 15.3.2012 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Konečně po několika měsících hotovo - rozumějte plácnuto na karton a zasypáno pudrem, ehm pilinami a molitonem jako imitací kytiček. Chtěl jsem vytvořit jakousi francouzskou zahradu (rajčata, petržel a mrkev), co z toho vylezlo...no nevím :? , ale je to za mnou. Inu terény taky nejsou mou silnou stránkou.

Na nádvoří jsem nakonec vsadil kašnu Richarda Vyškovského z domu čp.1 MPR I.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od bh69 »

Pěkné, ta zahrada to zvedla.

Na fotkách je ale vidět, že to chtělo podlepit stěny a střechy kartonem, aby se to tak nebortilo. A komíny jsou taky po silnějším zemětřesení :)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od bedatruhlar »

Myslíš? Rád se podívám na něco od tebe.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Díky, od zahrady jsem si popravdě sliboval víc, pořád je to taková šedivá....stodola. Ale jsem na terény dost kopyto (piliny a polystyren po celem bytě, na hlavě až za ušima, na modelu obvykle hojně na střechách a v oknech, ale na podložce tam, kde by bylo třeba, né a né se chytit :roll:
O prohýbajících se stěnách ani nevím, buď to zkresluje fotka nebo jsem si nevšiml. Což je možný, protože těch komínů jsem si všiml až nedávno při focení, 3/4 roku jsem to na dávno hotovém modelu vůbec neregistrovall. Ono blbě vidět, blbě cítit a blbě slyšet má často celkem výhody, svět ti připadá docela fajn. To máš jak po pár pivech 8-)
Spíš jsem tu zmastil dost nepřesností - např. zábradlí horní arkády apod., ale lepší už to nebude. Někdy se mi zadaří lépe, jindy hůře.
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od katondre »

Taky mi ty střechy příjdou pokřivený. Ale když to člověk nepodlepí, tak to vypadá divně a když to podlepí, tak to taky vypadá blbě. Já vždy když se snažila a něco podlepila, tak se mi to vymstilo. Asi jsem na to ještě nepřišla, nevím. Ale jináááč se mi to líííbííí :) lépe bych to nesvedla
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od velda »

No podlepování větších ploch je základ, jinak je u těch střech i stěn vidět to co tady, a někdy to dokáže celou snahu a práci více či méně znehodnotit. Podlepovat tuhým lepidlem (běžně kancel. papírem, při větších plochách i výkresem), nechat den zatíženo - teprve pak je díl dobře a hlavně hladce slepen bez zvlnění. Doporučuji i případně vlepit dovnitř střech, nebo mezi stěny objektu, navíc technologické výztuhy ve tvaru úhlu střechy (stěny), ovšem pozor - nepřilepovat je k samotným bočním dílům střechy nebo stěn, ale jen na základnu, aby byly pevně přilepeny chlopní, nebo na tupo pouze na spodní části/hraně, a aby byly ostatní boční hrany volné a pouze udržovaly tvar, jinak se v místech přilepení výztuh vytvoří vtaženiny, které jsou ještě možná horší - takto doporučuji lepit i některé původní výztuhy - myslím přilepení pouze na základně (ne bočními chlopněmi). Co se týká spodních hran střech, je dobré je přilepovat bez násilí k návazným dílům stěn a podhledů, jinak se prohne jak hrana střechy tak horní část návazné stěny - po přilepení sevřít celou hranu s podhledem mezi dvě modelářské lišty např. 3x8mm (4x10) - délka lišt podle hrany střechy a sevřít nejlépe na třech místech kolíky na prádlo - takto sevřené nechat opět alespoň den, mělo by to pomoct proti prohnutí jaké je vidět na nafoceném modelu - pozor toto platí pokud je ještě lepidlo čerstvé a ne zcela vyschlé, tedy ne po půl roce teď bys asi musel přilepit nový podhled aby to zafungovalo :). U komínů, je potřeba několikrát vyzkoušet polohu před konečným dolepením, nejlépe je vytvořit otvor přesné velikosti a zasunováním komínu docílit správnou polohu - při lepení na styk, pokud komín neupravíme, dochází ve většině případů k přilepení mimo kolmici.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Nějakým záhadným způsoben jsem se sem dostal i po těch letech... Koukal jsem na fotky a musím kritiky trošku poopravit. Ony jsou ty střechy i stěny ve skutečnosti rovný, to "zvlnění" způsobuje z 90% grafika modelu. :) Některý komíny ale opravdu trochu letí...
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Odolena Voda / Ondřej Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

:D A budiž to důkaz, že i v kauze Vrbětice se může vyjevit pravda až po mnoha letech!
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“