Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny patlaly, Švihlý Jenda hlásí návrat :-)
Po půlročním modelářském půstu jsem se rozhodl uzavří svojí švihovskou trilogii posledním dílem, současným stavem.
Rozepisovat historii a podobu hradu asi nemá smysl, kdo by chtěl může si jí přečíst v mých minulých příspěvcích.
Takže pomalu začínám.............
Obrázek

Doufám že vše poběží tak jak má a já budu finišovat před 17. říjnem. Papírový "bembloud" se blíží..... :-)
P.S. to by jeden nevěřil, jak člověka nabudí jedno setkání na Švihově :-) Jistí dva Mistři patlalové asi ví, o čem mluvím :-)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Makr »

Doufám že vše poběží tak jak má a já budu finišovat před 17. říjnem. Papírový "bembloud" se blíží..... :-)
P.S. to by jeden nevěřil, jak člověka nabudí jedno setkání na Švihově :-) Jistí dva Mistři patlalové asi ví, o čem mluvím :-)[/quote]

Ahoj Jendo Švihlovský :-).
Přiznávám, že mě by se asi moc nechtělo kreslit něco, co už je nakresleno, (Betexa) ale jistě "to" doplníš vším, co ke hradu patří a já se přiznnávám, že se i na tuto modelovou podobu velice těším. Budu Ti poctivě držet palec, jen ale jeden, abych mohl i já trochu patlat, aby se Ti dílo zdařilo a byl jsi s tím spokojený .-)
Martin
PS: Mistři, mistři... Takže Bakulda a Doris, je tak? .-)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Ahoj Martine, díky za důvěru ve mě vloženou, budu se snažit. :-)
Ta Betexa je ve skutečnosti takový polotovar, hodně věcí je tam zjednodušeno a něco úplně vypuštěno. A v tomhle měřítku je to takové ošizené a "krabicoidní". Proto jsem se rozhodl pro vlastní model v měřítku, jako jsou předchozí dva. Abych mohl porovnávat.
A těmi mistry jsem měl na mysly Knoxe a Marťase-Týřovmena, mistry architektury. Hodinka s nimi na Švihově byla hodně inspirující :-) :-) :-)
Bakulda a Doris, to je zase extraliga v lodních modelech, s nimi jsem zatím bohužel neměl tu čest.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny, zatím jsem neusnul, i když to tak asi vypadá. Jen jsem si bláhově myslel, že tohle bude nejjednodušší varianta Švihova, co se konstrukcí týče, a budu mít brzy hotovo. Konstrukce opravdu není složitá, ale bohužel vybarvování je na téhle verzi to nejsložitější. Tak jsem se na něm taky patřičně zasekl. Do toho ještě navíc začaly děti chodit do školy a školky.............. No nevím jestli stihnu Bemblouda na Švihově....... :?
Tady malý náhled současného stavu rozpracovanosti
Obrázek
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od bh69 »

Pekna rucni prace. Neni to tak dokonale, jako vybarveni na PC, ale ma to zase vic dusi. Jinak obdivuju, ze jeste dneska nekdo dela i konstrukci rucne, bez pomoci PC a 3D.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

No když autor zná na PC jen tlačítko ON a OFF, tak jiná možnost ani není.... :D
Ale ne, mě ta ruční práce opravdu baví, i když se u toho někdy pěkně vyvztekám. A na tvoření v 3D programech bych potřeboval učitele.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek všichni, tak hlásím další malý postup. Tady je pár fotek.......
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od KarelM »

Pěkný ... pěkný ... :) :) :) ... tohle zatím vypadá jak Tvůj TOP kousek ... 11.10. se chystám na šviháka ... na
" netušené souvislosti " ... ( teď jsem byl na Bečově a byl jsem pozván - s tím abych zvedl řiť z kanape a přijel :lol: ) Čím jsi barvil ?
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek, jak od Picassa? Tak to je teda pěkná mazanice :-)
Jinak omítky jsou vybarvované vodovkami a hrubé zdivo pastelkou. A až budeš pobíhat pom Švihově, tak se nezapomeň stavit u výstavy papírových modelů. Mám tam taky pár svých kousků, tak jestli uhodneš jakých. :lol:
Já se chystám na Švihov o týden déle než ty, na Bemblouda.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Tak až to vyjde, tak za ty prachy pozvu celý zdejší osazenstvo na 14 dní na Havaj :lol:
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek všichni, tak jsem tu s pokračováním. Dvoupalácové hradní jádro s kaplí mám až na pár prkotin hotové. Taky podložku z extrudovaného polystyrénu jsem zmáknul, je na ní vidět půdorys budoucího modelu. Teď mě čeká vstupní věž a zbytky opevnění s Červenou a Bílou baštou. Tady je pár obrázků......
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

...... a tady ještě jeden obrázek k porovnání velikosti. Pravda, slavný Bakuldův Tic-tac to sice není, ale já jsem spokojen :-)
Obrázek
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Kluci v akci »

Moc hezké. Máš doufám někde skovaný sken. Protože by to byla škoda rozstříhat a už by to neexistovalo... :)

Mimochodem, nědělej se, že to máš malé. takovéhle reklamní "sirky" mají u nás v tabáku a jsou velké asi 40x60 cm :D
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek pane, asi tě zklamu a doufám že mě nezastřelíš, protože originál ve 2D už je rozstříhaný a neexistuje. Ale že seš to ty, tak tě ho kliďánko nakreslím znovu :D
Jo a s těmi sirkami jsi mě prokoukl, objednával jsem je u stejné firmy jako Bakulda půlmetrový Tic-tac. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek všichni, tak opět velice mírný pokrok. Ale už se začínám pouštět do zbytků opevnění.......... :D
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím, tady pro představu jsem si dovolil pár švesteček, tedy foteček ze své zahrádečky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“