Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Honza S. píše:No když se dívám na tvojí fotku tak ti to sedělo proto, že jsi to tam prostě narval.
Ale houby, nikam jsem nic rvát nemusel. Prostě mi to v tomhle místě vyšlo akorát. Přidávám ještě 2 snímky focené za světla. Snad jsou dostatečně průkazné.

Obrázek Obrázek

Vzhledem k tomu, že střecha je na této straně bez jakéhokoliv lemu, tak bych tu nepřesnost vyřešil stejně jako většina. Tj. ohnutím ev. seříznutím přesahu stěny i střechy.
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

Sepecat: někomu to prostě nevysvětlíš. Nebo to asi vysvětlit nechce...a chce si jen za svým státi...

Knox pochopil vše už od začátku, jenom nechápe proč se to tak hrotí (přes 3 dny). Nikde jsem neříkal že jsi línej a podobně. to je věta, která mě většinou povzbudí a tak jsem se snažil taky....."vždyť je to jen papír a já jsem modelář". To že jsi si to vztáhl na sebe je tvá věc. Jinak říkám, také jsem žádný takový problém na tomto zámku neregistroval. Jestli to tam bylo i u mé stavby, tak to patrně nebylo nic zvláštního, co by se mi vrylo do paměti. Byli tam i horší nepřesnosti, (například střechy rondelů mě moc nesedli) ,ale že bych to musel řešit : "Bože jeden dílek je delší a trochu to nesedí, co mám dělat... " tak to ne. Vždyť by se mi i přítelkyně vysmála a řekla by: Tak to zkrať vole :D :D...... Prostě jsem modelařil... ;) No jo, tenkrát vlastně žádné forum nebylo a tak jsem se musel spolehnout jen sám na sebe...
Vždycky to nějak dopadne... jednou líp a jindy zas jinak... no :) Víš, žádná stavba není přesná a dokonalá. Každá má své vlastní kouzlo.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Medium »

Tak jsem se stavoval u Honzy, aby jsme si to změřili, jestli to má opravdu delší. Stejně tak jsem to změřil i sám u sebe, a máme to delší oba. Takže ta chyba tam je. A proč se prostě nezeptat, když je chyba v místech střech, kdy případné nedostatky a rozhozená geometrie budou vidět nejvíce.
Honza S. píše:Proto bych byl rád, kdyby se mi ozval někdo, kdo to stavěl a pamatuje si tuhle část
Kolik odpovědí na jasně položenou otázku reaguje konstruktivně a s podložením osobních zkušeností s modelem, nebo pomohli smysluplně jako TEO? Tam je možná zakopán pes mrcasení po 3 a více dny ;)
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od JanO »

Osobní zkušenost s modelem sice mám, ale už si nepamatuji co kde sedělo. Asi jsem postupoval stejně jako Sepecat :lol: , výsledek je ale koukatelný.

EDIT: Doma jsem pečlivě koukal na kritické místo a opravdu tam lze nějakou nepřesnost tušit :roll: . Tenkrát jsem to neřešil a ve výsledku to jaksi není vidět, mám však větší spáru na straně k té rohové vížce.
Naposledy upravil(a) JanO dne pát 15.6.2012 20:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od 2BeerOrNot »

Vaše starosti bych chtěl mít :D moje Pardubice leží už rok rozpracované v šuplíku a za boha s tím nedokážu nic udělat. Okem nezávislého pozorovatele (možná blbě), ale proč něco, co je skoro celé bílé a přečuhuje, nezkrátit?

Jinak hláška dne :twisted: :
Medium píše:Tak jsem se stavoval u Honzy, aby jsme si to změřili, jestli to má opravdu delší. Stejně tak jsem to změřil i sám u sebe, a máme to delší oba
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Martin Č. »

Moc jsem to tu nečetl (taky jsem nějak nepochopil, co se tu vlastně řeší) ale hláška o měření, kdo má co delší mě taky pobavila :D
lubicek1971
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23.8.2012 9:15

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od lubicek1971 »

Ahoj k tý nepřesnosti,já už to mám postavený celý a je tam opravdu chyba,neni to o nepřesném lepení,vyřešil jsem to tak ze jsem to nariznul na novy ohyb v miste kde to ma byt,v týhle fázi stavby si myslím ze je to nejjednodušší.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Makr »

Ahoj kluci :-)
Brácha to stavěl a vyšlo mu to tam tak nějak všelijak. Nemazlil se s tim a prostě to tam "nějak" natvaroval.
Měřil jsem si to také (i ve druhé placaté formě- jauvajs) a taky to mam delší.-) :-)) I moje přítulkyně mi řekla, že se nemam za co stydět :-)) .-))
Martin
rakosnicek
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22.3.2020 21:39

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od rakosnicek »

Čus. Potřebuju pomoct.Nemůžu sehnat návod ke stavbě modelu Pardubického zámku.Nemáte ho někdo? Třeba Honza S.
Rákosníček z Pardubic
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od rybak »

Týjo, tohle je hodně dobrý vlákno. Hlavně ta hláška o měření mě pobavila tehdá před osmi lety a teď znovu.
Zdá se, že model nebyl kvůli milimetru nepřesnosti na střeše dolepen :-)
Jinak já návod bohužel nemám.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

V originálu výtisku návod je, jak se ti ho povedlo ztratit?
rakosnicek píše:Čus. Potřebuju pomoct.Nemůžu sehnat návod ke stavbě modelu Pardubického zámku.Nemáte ho někdo? Třeba Honza S.
Rákosníček z Pardubic
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Miloš D. »

Aki píše:V originálu výtisku návod je, jak se ti ho povedlo ztratit?
Odpověď najdeš Aki zde v komentářích: http://www.papirove-modely.cz/galerie/7430" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

Mnojo, některý lidi jsou nepoučitelný...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od mahdy »

Na papírovou hranici s ním a upálit :lol:
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od poil532 »

A já trubka čekám, až bude dotisk ..... :-) Přitom tohle měřítko bych ještě akceptoval.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“