Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No.....v placaté podobě tuhle část nelze nějak pořádně změřit, aby se člověk dopátral kde může být chyba.
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Proto bych byl rád, kdyby se mi ozval někdo, kdo to stavěl a pamatuje si tuhle část
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Asi bych ještě vyzkoušel, jak pasuje stříška 161. Ta by mohla napovědět, který díl může být špatně. Zda díl 3 nebo díl 2.
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

No, já když jsem v úzkých tak si řeknu: jsi přece modelář, tak už konečně modeluj..... a nebuď línej a vezni sklpel e jeď.... No a vetšinou to na mě zabere. Takže to dopadne dobře,ale tuhle chybu si vůbec nepamatuju.
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Chceš tím naznačit, že jsem línej? A v úzkých nejsem, jen chci rady někoho, kdo si to pamatuje, abych předešel situacím, kdy to budu muset opravovat.
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

ne. tím chci naznačit, že jsi modelář a že je to jen papír, tak se toho neboj :) takových nepřesností bylo už mnoho :)
Jak vidíš, tak ve vystřihovánce problem asi nebude...
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Než mě začneš napadat z toho, že je problém u mě a ne ve vystřihovánce, tak mi dej důkaz, když si to stavěl a nepamatuješ si to. Na té fotce je jasně vidět, že všechno sedí tak jak má, ale jedna strana je delší.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Pardubice jsem lepil asi před 3 lety a v tomto místě jsem žádný problém neměl. ;)

Obrázek Obrázek
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

No když se dívám na tvojí fotku tak ti to sedělo proto, že jsi to tam prostě narval. To já dělat nechci. Ještě jednou a naposledy posílám naskenovanou vnější a vnitřní (zrcadlově otočena) část štítu kde jsem zakreslil ten přesah tak, aby to pochopil i Knox (je to to nalevo označeno plnými červenými čarami). Modrou čárou je naznačena linie, kam příjde nalepit střecha, která sedí po celé délce, takže je také o 1,5 mm delší než vnější díl štítu. Červená čárkovaná čára naznačuje, že je přesně tak jak mají být stěny vůči sobě. Pravá strana má přesah, protože je zeď skosená pro přilepení hodinové věže.

Obrázek
JaraSit
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14.6.2012 11:02

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od JaraSit »

Zrovna stavím tenhle model také a na tento problém jsem narazil též. Všimnul jsem si ho již při konstrukci štítu a tak jsem díl 3 narýhoval o 1,5 mm vedle než je vyznačeno :-D. Ještě nejsem ale u konstrukce střechy. A při pročítání na tomto fóru jsem se zhrozil jestli ta mě vyjde :-D ... vyřešil si nějak tento problém ? :-D Děkuji :-D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

tak tu vnitřní levou chlopeň prostě ohni o 1,5mm dál a je vymalováno, ne? řešení tohohle problému je naprosto jednoduchý a ty se s tím crcáš 3 dny :D
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

To já ji ohnu to není problém. Jen se nenechám napadat, že to je v mých rukách, nebo že jsem línel a podobný řeči. Problém vznikl v tom, že i střecha je o ten 1,5 mm delší, takže jediné co zbývá je, že na této straně bude úhel sevření střechy o něco ostřejší než bude ne druhé straně.
Tímto ukončuji debatu o tomto problému, dál jen budu informovat o stavbě a žádat o další rady nebudu, protože to nemá cenu. Jediný kdo se snažil pomoct tak je TEO a jemu díky.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano...když by se udělal ohyb na díle 3 o 1,5mm jinde, tak v souvislosti s tím by se musela opravit i střecha. Do toho bych nejspíš zatím nešel. Ale tuto část bych nechal otevřenou a pokračoval dál ve stavbě s navazující částí budovy. Tam by se dalo zjistit jak bude vše pasovat k dílu 2. Ono je zavádějící, že díl 2, 3 a následně i stříška 161 by měly být nejspíš do pravého úhlu....ale co když ne...co když ten rozdíl 1,5mm určuje trošku jiný úhel postavení stěn k sobě??? Je možné že 1,5mm chybí na stěně č.2???
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

koukám, že pán je nějakej háklivej na svý ego... no aspoň už vím, na koho se mám vyprdnout rovnou, až bude zase něco potřebovat...
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Díl č. 161 je nakreslen v pravém úhlu, ale jak říkáš, je možné že to tak nemá být. Do deformace té střechy se mi taky moc nechce. Ještě se podívám na blok B kterej příjde na roh dílu 2, jaké bude mít rozměry a jak by mohl pasovat. Ale když přiložím střechu tak to vychází tak, že by to mělo svírat pravý úhel.

Aki, vůči tobě nic nemám. Jenom jsem chtěl poradit a jediný, kdo má zájem poradit je TEO. Tvoje rada co jsi napsal zprvu je sice řešení, ale deformuje střechu.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“