Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Honza S.

Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Po nějaké době jsem se rozhodl postavit něco většího. Do tohoto modelu jsem se rozhodoval stříhnout necelý rok a půl. Nyní nastala ta chvíle, tak doufám že neskončí v koši, jako skoro všechny moje počiny za poslední pul rok.

Co se týče samotného modelu:
20 listů formátu A4 s díly
7 listů návodu včetně kreseb
652 číslovaných dílů
cca 1340 celkový počet dílů

Obálka:
Obrázek

Samotnou stavbu jsem zahájil dle návodu a zatím je status takovýto:
Obrázek


Staví se to zatím pěkně. U sloupů se akorát musely upravit délky, aby seděli tak jak mají.

V každém patře je 6 sloupů a ve vystřihovánce je 5 kusů na jedné stránce a 1 kus na další, což se dost odrazilo na jiném odstínu barev - viz. první patro, uplně levý sloup oproti ostatním.

----------------------------------------------------

Tak jsem trochu postoupil. Slepil jsem obvodovou zeď věže a přilepil k předchozímu celku. Stavba jde pohodová, akorát není moc času a taky ruce jsou v poslední době levý.

Obrázek

----------------------------------------------------

Takže jsem o moc nepostoupil... Bude to pro mě běh na dlouhou trať.

Obrázek

Obrázek

----------------------------------------------------

Vše zatím sedí tak jak má :)

Obrázek
----------------------------------------------------

Začínám pomalu uzavírat jeden z celků...
Obrázek Obrázek

... a zastřešení
Obrázek

Zárověň stavím i další blok
Obrázek
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pida11 »

taky bych chtěl mít takhle "levý" ruce :)...na tenhle model u mě jednou taky snad dojde,pro Pardubáka by byl hřích si to nepostavit,jen jsem zatím nevyřešil kam s tím po postavení,přeci jen rozměrově to je větší model :)...budu pozorně sledovat,nechť se dílo daří ;-)
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Díky. Problém s místem budu řešit až model postavím. Ale vůbec netuším kam ho umístit
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Tak jsem postoupil. Ale než přidám fotografie, potřebuji pomoc od někoho, kdo to stavěl. Nesedí pár dílů u štítu, viz. obrázek. Nejvíc by se mi hodilo pár fotografií místa, které jsem na obrázku označil zelenou barvou a detail to co jsem označil červenou.

Obrázek

Předem moc díky
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

Model jsem stavšl před lety a nebyl problem. Spíš se pořádně zorientuj v kresbách. Fotky bohužel nemám :(
zkus toto: http://www.modely-z-papiru.cz/images/st ... ice-22.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.modely-z-papiru.cz/images/st ... ice-21.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.modely-z-papiru.cz/images/st ... ice-24.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Orientace v kresbách je v pohodě. Mám spíš problém s tím štítem, kdy vnitřní strana je větší než vnější a nesedí to. Odpoledně pošlu fotky aby si chápal o co mi jde.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Vojta Č. »

Mně to přijde OK, srovná se to ne tam, kde jsi to zakroužkoval, ale tam, kde to dosedá na tu věžičku, nebo ne? Lepil jsem to dávno a nepamatuju si žádnej problém, co by stál za řeč...
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Všude to sedí naprosto suprově. Střecha u věže taky sedí bezproblému... uplně všude to sedí bez problému. Ale na rohu toho šítu to prostě nesedí. Na fotografii je vidět, jak všechno sedí, ale střecha je o 1,5 mm delší. I vnitřní část štítu je větší. Z prvu jsem na to nebral zřetel, protože jsem byl v domění, že přiléhající zeď nemá být v pravém úhlu. Ale není to tak.

Přilepená pouze levá část střechy ke štítu. Věž pouze pro demonstraci nasazená, nepřilepená.
Obrázek

A tady je vidět ten přesah
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

měl sis to nejdřív zkusit nasucho... a přilepit nejdřív tu pravou část a potom až zbytek, krásně by ti to zakrylo tu čárkovanou čáru a hřeben bys doladil podle potřeby... na tý první fotce je jasně vidět, že máš hřeben posunutej asi o milimetr doprava a dolů (hrana hřebenu rozhodně není ve vyznačený špičce), proto ti to nemohlo vyjít...
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Tak ještě jednou zopakuju to co jsem napsal výše: "Přilepená pouze levá část střechy ke štítu." Zbytek NENÍ přilepený, to že tam vidíš, že to je posunutý dolu je proto, že to není přilepený. Přídám ještě jednu fotku, kde je zřetelnejí vidět, že vnitřní strana štítu je delší než vnější. Tím pádem je delší i střecha

ˇObrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

takže já taky znova :) když opatrně odtrhneš to, co už máš přilepený a začneš lepit zprava tak, aby byla čárkovaná čára úplně zakrytá, vyjde ti to... páč ta čárkovaná čára je vidět i v levý části, což znamená, že už tam jsi to moh posunout tak, aby vidět nebyla... možná ti pak hřeben vyjde o chloupek vejš, než je neznačeno, ale to není vůbec na škodu, zakryje to aspoň úplně ty čárkovaný potvory :)
nevypadáš na žádnýho začátečníka, s tímhle si přece musíš poradit :)
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

To že začnu lepit uplně znova není problém, levá strana střechy jě jepená pouze bodově, aby šlo v případě takovýchto potíží odstranit, ale proč je tedy o 1,5mm delší i ten kus stěny (samozřejmě ji lze jednoduše odstřihnout). A zadalší, úhel sklonu střechy bude o malinko jiný, než na druhé straně střechy
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

myslím, že rozdíl ve sklonu bude minimální, nebude to znát... ale proč je delší stěna, to ti teda nepovím :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Omlovám se, že budu tvrdit něco o rukách. Model mám v placaté podobě a jal jsem se změřit délku střechy i čárkovanou část, kde přijde přilepit. Dokonce jsem zjistil, že střecha 131 v placaté podobě je asi tak o 0,1 - 0,2mm kratší než místo pro přilepní na díle 3. Klidně mohlo dojít k nepřesnostem při lepení střechy 129 ke střeše 131 a celkově celé střechy jako takové.

Ano viděl bych to tak, že čárkovaná čára upřesňující místo pro přilepení střech, by neměla být vůbec vidět.
Honza S.

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, R. Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Honza S. »

Pořád nikdo nechápete, co mám na mysli. Teo, podívej se znova na fotky co jsem poslal, na střechu se vyprdni, ta přesně pasuje na čárkovanou část dílu 3. ale ten by měl být zrcadlový k dílu 2 (kromě strany u věže, ta je skosená) ale není, je o 1,5 mm delší. Viz fotka.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Honza S. dne stř 13.6.2012 9:44, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“