Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165 - HOTOVO

dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165 - HOTOVO

Příspěvek od dravec »

Původně jsem chtěl stavět opět něco na kolech. Ale jak už to u mě bývá zvykem jsem se nakonec rozhodl, že si postavím něco s architektury. Volba padla na hrad Svojanov, i když svým rozsahem to není zrovna malá stavba.

Obrázek

O modelu už zde bylo psáno, tak bez okolků hurá do stavby. Jak je patrno s fotky neodolal jsem laserovým doplňkům, které model oživí.
Na rozcvičku je na začátku Břitová věž (hláska). Po vytvarovaní stěny nalepeny plastická okna a dveře. Celek uzavřený a jak ve spodní části, tak i pod díl 7 nalepena žebra. Velký strach jsem měl ze zesílení zdiva v horní části, ale dopadlo to dobře a tak jsem se mohl pustit do zdiva se schodištěm. To jsem nakonec také udělal plastické, ale stojí to za to. Po dokončení zdiva jsem přilepil terén a doplnil o lávku a zábradlí.
To je na zahřátí zatím všechno.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A konečně všechno pohromadě.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) dravec dne sob 9.8.2014 16:08, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Makr »

Moc pěkně začínáš Dravče :-) Jako s furmulkama :-)
Takže na hlásce je už vše komplet?
Pokud ano, divím se, že památkáři nepřikázali dát zábradlí na "podium" před vchodem do věže...
A Čočkinovi opět chvála za neuvěřitelně parádní (nejen) textury.
Martin
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Ano Martine. Hláska je hotová. A to zábradlí přijde na řadu až po zhotovení hradního paláce. Jinak máš pravdu. Opět skvělá práce od autora a radost dělat takový model.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od maja »

Ahoj, tohle je fakt krásný model! Už jsem tu sice viděl ďábly, jak to lepí, ale stejně mě to zase dostalo, je to "jako živé". Mám to sice už koupené ve skříni, ale ještě se to bojím otevřít:-). Držím palce, bude to fuška;-)
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Ještě bych chtěl dodat, že model je rozdělený na šest bloků a na skupiny. Takže pracuji na bloku A, kde už mám hotovou první část Břitovou věž (hláska) a teď přidávám druhou část Renesanční palác.

A již ke stavbě. Tato fáze už byla o něco těžší, hlavně z důvodu hlídaní stěny, aby se nekroutila a také samotná okna dala dost zabrat. Ale nakonec se všechno povedlo a drobné nedostatky nejdou moc vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A opět zatím hotový celek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od maja »

Máš to super, vypadá to parádně a jestli tam fakt jsou nějaké nedostatky, nevidět je;-). Ty laserové díly to fakt vylepšují (i za tu cenu se to asi určo vyplatí).
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Také mě zarazila cela laserových doplňku, ale hned jsem do nich šel. Protože bez nich by to asi nevypadalo tak dobře. Hlavně ty co teprve přijdou na řadu.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Dokončil jsem třetí část Hradní palác. Všechno bylo v pořádku až na to, že jsem přemýšlel, jestli použít laserová okna nebo ponechat původní s vystřihovánky. Nakonec jsem zvolil volbu laserových, ale není to ono. Hotový palác jsem připojil k již hotovým dvěma částem. Ještě zbývají doplnit zábradlí, ale to až později abych je nepoškodil při manipulaci. Už jsem stačil i rozdělat čtvrtou část nádvoří a přilepit ho k celku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A opět hotový celek pohromadě.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od křemilek »

Ahoj dravče chtěl bych se zeptat je si mi vleze hrad Svojanov do vitriny když mam polici 35 cm širokou jesi to ma cenu kupovat
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Ještě jsem se nedostal do stádia, abych to mohl celkově změřit. Ale vzhledem toho, že je zatím částečně postavený jenom horní hrad, tak celková velikost bude ještě jednou tak větší. Jenom horní hrad má zhruba rozměry 40 x 40 cm. Takže se ti tam asi nevleze.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Vypadá to velmi zajímavě, ale ty okna jsou opravdu nějaký divný. Přijdou mi moc tlustý. Ale v celkovém modelu se to ztratí, držim palce k dokončení.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

K terénu nádvoří přidána hradba, která se opět musí hlídat před zkroucením. Dále jsem zpracoval terasu se schodištěm. Tady to dalo dost zabrat při osazování celku na nádvoří. Ale dopadlo to dobře a tak jsem z druhé strany mohl doplnit schodiště na hradbu. Na nádvoří jsem osadil studnu a k hradbě jsem doplnil vstupní brány a zbytek hradby. Celek jsem oblepil plochou dolního hradu a dolepil terén za renesančním palácem. Na hradní palác nalepeny pilíře se zídkou a hotové schodiště. Horní hrad jsem dokončil přístupovou cestou a hradby. V této fázi se měly už nasazovat i ploty, ale raději je nechám opět na později. Nerad bych je poškodil při manipulaci při přilepování dalších částí hradu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A opět zatím hotový celek. Už začíná být problém s focením celého hradu. A to se ještě bude zvětšovat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
danekk1
Příspěvky: 29
Registrován: stř 21.8.2013 17:58

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od danekk1 »

Vypydáto parádně :) , budeš upravovat terén, nebo ho necháš papírový?
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Nechám to tak, jak to je. Nejsem takový odborník na úpravu terénu a nerad bych to neodbornou prací nějak pokazil.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Hrad Svojanov / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od dravec »

Pustil jsem se do bloku B (přihrádek, vstup a cesta). Nebylo moc času na focení a tak přináším už hotové celky.

Jako první bylo na řadě křídlo A, poté křídlo B a nakonec vstup. Po slepení jednotlivých části se spojily všechny části dohromady. Tato práce byla dosti zdlouhavá, hlavně díky vylepšení plastických oken.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další zdlouhavou věcí byla střecha. Sice se stavěla bez problému, ale dost dalo zabrat usazení na přihrádek. Nakonec to vyřešila oboustranná lepicí páska.

Obrázek Obrázek Obrázek

Hotový přihrádek se nyní přilepil na dolní plochu hradu. Ale ještě předtím se pod horní nádvoří nalepily tři vzpěry 1. Po přilepení přihrádku se postupně nalepily zespodu nalepily vzpěry 2 pod přihrádek a vzpěry 3 na celou plochu dolního hradu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A opět všechno pohromadě.

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“