Věžové tvrze/Lesy/1:150

Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Honz88 »

Já jsem u Sudkova dolu udělal i přilehlý dům. Model samotné věže mi v tomto případě nepřišel až tak zajímavý. A pokud se naskytne podobný případ u nějaké další tvrze, taky zvolím spíše model celého celku. Zrovna u Sudkova dolu byly u výše zmíněného domu na stránkách jedné projekční kanceláře zveřejněny vnější pohledy na celý dům i nějaké fotky. Takže když majitelům nevadí tohle, neměl by jim snad vadit ani model.
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od KarelM »

Tak třeba Sudkův důl si přímo říká o idealizovanou rekonstrukci ... ;) ... ( to jen tak mimo mísu ... )
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Honz88 »

Přiznám se, že na rekonstrukce typu "takhle to asi nějak vypadalo", moc nejsem. Navíc ani nejsem až takový znalec architektury, abych si na to troufl. Pokud by se ale našel někdo, kdo tomu rozumí a nakreslil by mi předlohu, úplně bych se nějaké rekonstrukci nebránil.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Lesy »

K vánocům jsem to nestihl, tak alespoň k Novému roku :

Tichá

Obrázek

Obec Tichá se nachází asi 4 km od Dolního Dvořiště. V pramenech se s ní poprvé setkáváme v roce 1360.

Z tvrze se zachovala čtvercová dvoupatrová věž. V minulosti z ní byl těžen stavební kámen, až hrozilo její sesutí.
V poslední době prošla kompletní opravou, bylo zřízeno venkovní schodiště a v plánu je též její zastřešení.

Model je ke stažení zde :

http://uloz.to/xMwZPHYX/ticha-rar" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Říkal jsem si - vyberu něco jednoduchého, nějakou rychlovku.... Zdání klame.
Pár fotek ze stavby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Daniel »

Díky za další krásný model. Těšil jsem se, že si jej i slípnu (zvlášt když předloha stojí za humny), ale nějak mi to nejde stáhnout :-(
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Makr »

Pěkný to je, to je pravda...
Až sem do Středohoří slyším ten křik po "dokončení" :-)
Pořádně si tam mákli. Stav před opravou byl opravdu žalostný.
Co bych se chtěl Fando zeptat: Od severovýchodu bylo nějaký okno v přízemí, nebo dveře.
To bylo prolomeno v současnosti?
Martin
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Lesy »

Zkoušel jsem stahovat a jde to normálně.

Byl tam novodobě prolomený vchod do přízemí, při opravách byl zazděn. Na webu jsem mezi památkáři zachytil kritiku
celé opravy, asi to mělo raději spadnout :roll: .
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Makr »

Památkáři...
To jsou dvě skupiny.
Jedna sedí v kancelářích na zadelích, do všeho kecaj, ale jinak skutek dávno utek.
Druzí raději dají povolení, než aby "něco" spadlo i za "cenu", že oprava nebude úplně ideální, ale nespadne to a vydrží zase o pár stovek let víc...
Co z toho je lepší? Přikláním se ke dvojce. Až tam bude řádná střecha, pak snad skupina žvanilů sklapne zobák a dá na "chvíli" pokoj těm, co raději něco dělají.

Taky je zajímavý, jak beze zbytku zmizely domečky nalepený na věži...
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Jenda B. »

Moc pěkný, nádherná série. Nemáš v plánu taky něco západočeského, třeba Lštění a nebo Čachrov? :D
A ještě k těm památkářům. Jejich žalozpěvy je třeba brát s rezervou, já tomu říkám památkový fundamentalismus. Některým je totiž opravdu milejší nechat vše postupně zaniknout a kritizovat. :evil:
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Jenda B. »

Jo Martine, až tam bude střecha, to se teprve rozvine "plodná" diskuze na odborné úrovni. Jak je to vše špatně a jak by to správně mělo být. Ale nikdo z nich nepřiloží ruku k dílu a nebo finančně nepřispějě.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Lesy »

Čachrov je v plánu, taky tam začínají s opravama. Tam jsem na vážkách, jestli to udělat i s tou přilepenou budovou, nebo samostatně. Ona totiž překrývá okénka roubené komory a to je škoda.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Jenda B. »

Prosím, jednoznačně bez přístavku, aby vynikla. ;)
Rasken
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16.4.2015 10:43

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Rasken »

Ahoj, nechtěl bys vystavit své modely na zámku Vrbičany? Snažíme se zámek opravit a oživovat a hledáme jakékoli smysluplné využití. Myslím, že modely památek by byly zajímavým tématem pro výstavu...
Díky za odpověď

Petr Rasken Chaloupka, správce zámku Vrbičany

Mobil: 731 005 123
Mail: rasken1467@seznam.cz
Zámek na fb: https://www.facebook.com/groups/zamekvrbicany" onclick="window.open(this.href);return false;

DOPLŇUJI: Zřejmě jsi mi poslal zprávu, ale administrátor mi nepovolil si ji přečíst. Nechápu...
YanVonFreedom
Příspěvky: 4
Registrován: pát 3.3.2017 14:37

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od YanVonFreedom »

Dobrý den, prosím, dají se tyto tvrze někde koupit? Zvlášťě pak Lošany, Doubravice a Plešiště. Tichou jsem na internetu našel.
Jsou super!

Moc děkuji, Honza
Jikis
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 1.11.2018 21:13

Re: Věžové tvrze/Lesy/1:150

Příspěvek od Jikis »

Musím těžce říci, že fakt slintám :D Ale teď vážně, budu si tisknout model tvrze Tichá, kterou si budu přidávat do modelu MPR a budu si jí trochu upravovat - přidám do ní sádrový model řopíku...tak snad se mi povede, a snad se tvůrce nebude zlobit :-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“