České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Vystřihovánka je jen mírně složitější, než model tuklatské tvrze. Dohromady má 31 dílů a zabere jen jednu stránku. Po slepení jsem narazil na pár nedostatků, hlavně grafických, kterých si možná někteří z vás všimnou. Taky jsem se rozhodl ještě trochu více ušpinit bílou omítku, aby model nepůsobil tak sterilně.

Obrázek Obrázek
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od jafobe »

hezké ;) ale koukám, že jsem byl předběhnut :D
taky jsem černou věží trochu začal koketovat v rámci vlatní vystřihovánky, ale ve větším měřítku, takže by nebyla na jednu A4, ale s terénem asi na dvě, ale trochu jsem se zadrhnul u hlavní střechy, nejen jak ji vhodně přilepit ke stěnám, ale i to jestli se zabývat jejímy přesahy, která jsou na originále kolem 20 cm ... u tvého měřítka to už asi není tolik potřeba řešit :)
na pokusných kouscích vystřihovánky obě možnosti Obrázek ale nějak sem si pořád pomáhal prsty skrz věž, u toho zkušebního kousku to ještě šlo, u celé by to byl trochu problém :oops:
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Medium »

Další pěkná stavba v tématu. Jen bych se přimluvil za zhuštění střešní krytiny = menší rozměry tašek (či jak se to správně nazývá).
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Jafobe: dobrá náhoda :-) Jen si dej pozor na ty štíty, oni nejsou všechny stejně vysoké. Vždycky se střídá nižší a vyšší. Například na straně se schodištěm je štít nižší. Ono to na na většině fotek není moc vidět. Já jsem se na přesahy vykašlal, v tomto měřítku by to skoro nebylo vidět a spíše by to působilo jako nepřesnost a ne záměr.

Medium: máš pravdu, že velikost tašek jsem moc netrefil, ještě si s nimi trochu pohraju.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od jafobe »

Honz88: náhody se stávají a někdo je holt v cílií první :)
děkuji za upozornění, nějak jsem tu maličkost, že štíty nejsou stejně vysoké, v zápalu tvořivosti přehlédl, i když na průřezu stavbou co je na netu k dispozici, to vidět je, jak tak dodatečně koukám s pravítkem v ruce :oops: kvůli lesu občas nevidíme jednotlivé stromy :D takže můžu začít skoro od začátku ... jestli to radši nenechám uležet :)
jinak v souvislosti s rozdílem výšek štítů mě napadá jestli to nemá trochu souvislost i s katastrálním výměrem? podle něj to vychází že stěny s vyšším štítem jsou skoroi o čtvrt metru delší (takže by stavba byla trochu obdélníková a ne jak se uvádí že je čtvercového půdorysu)... ale při zachování sklonu střechy by rozdíl na stěnách dělal asi ctvrt metru na výšku štítů, ale podle nákresu to vypadá asi na třičtvrtě metru (rozdíl výšek štítů)
a to jsem s tím začal koketovat jako s oddychovkou protože se to zdálo být celkem jednoduchý, ale nějak se to zase komplikuje ... :D nebo to budu muset vydávat jen za model inspirovaný Černou věží :D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak pro fantasy wargaming se to udá vždycky ;) Ale jinak se mi tenhle typ věžový střechy moc líbí, držím palec.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Lesy »

Postavený model vypadá nádherně, gratuluji a těším se na Litovice !
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Další ze série tvrzí jsou již avizované Litovice.
Jde o velmi cennou tvrz s mnoha gotickými prvky. Vznikla při poplužním dvoře kolem r. 1330 Tvrz vydržela všechna válečná tažení. Ve druhé polovině 17. století byla upravena na sýpku. Byly vybourány některé vnitřní konstrukce a k severní straně směrem ze dvora bylo přistavěno kryté schodiště, které vedlo do prvního patra. Litovická tvrz sloužila jako sýpka po celé 18. a 19. století.
Dnes patří tvrz soukromé firmě sídlící v areálu přilehlého dvora. Ta průběžně provádí na tvrzi menší opravy (např. střecha, kryté schodiště, atd...). Tvrz bývá přístupná veřejnosti jen výjimečně.

Obrázek Obrázek
zdroj: http://www.hrady.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Začal jsem obvodovým pláštěm a vytvořením všech okenních otvorů.

Obrázek Obrázek
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Další pokrok spočívá v nalepení římsy a sestavení vchodové části.
Zároveň je to poslední fotka s horší kvalitou, dál budu fotit už pouze kvalitním přístrojem.

Obrázek
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od mumodeanel »

Možná by to chtělo lepší ("větší") texturu fasád, ale jinak se mi hodně líbí :)
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Tou větší texturou fasád myslíš přesně co?
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Tak a tvrz je hotová. Místy to bude chtít ještě doladit, ale jinak jsem s výsledkem spokojen.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Další moc pěkný kousek 8-)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: České a moravské tvrze / Honz88 / 1:150

Příspěvek od AmatER »

Vážně pěkné. Je možné se k tomu nějak dostat? (A teď nemyslím linku 347 :lol: )
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“