Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Tomas Tomas
Příspěvky: 2
Registrován: sob 13.2.2016 10:40

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Tomas Tomas »

Ahoj Karle,

dostal jsem na email upozorneni, ze jsi mi poslal soukromou zpravu. Z nejakeho duvodu nejsem opravneny si ji precist. (Cele to forum nejak nechapu :)
Napis mi na email tbarnet@email.cz a ja ti to psolu. Dik.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Aki »

Tomas: ahoj, kvůli obraně proti spamu je třeba, aby prvních (tuším že) 5 tvých příspěvků tady na fóru schválil někdo z administrátorů. poté můžeš fórum využívat plnohodnotně, včetně posílání soukromých zpráv.
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od BlueShark »

Máš to pěkné, jen by mě zajímalo, proč tu píše poslední dobou tak málo lidí, žádne příspěcky ve stavbě domečků až na ojedinělé kousky. Škoda :-) Každý den obnovím a nic, jen vehikly :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Aki »

a co ti brání, abys sám něčím přispěl? :D
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Jenda B. »

Všeho do času............. :D
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od BlueShark »

Nic mi nebrání, pracuju na modelu, hned až bude tak ho pošlu, jen jsem nefotil průběh, přijde mi to zbytečné, to už u něj bylo :-)
Ale říkám si, že modelářů je tu hodně, asi nikdo nechce už opakovat stavby, když už byly takovými experty krásně udělané, jako Ty nebo TEO atd :-)

Ale prosté mě to mrzí, mělo by to tu trošku být co se domečků týče živější, alespoň krajiny atd kdo k tomu dělá, to tu dost chybí. Taky budu zkoušet jako EVADRA něco, ućit se krajinky a pak je tam dávat trvale, ale je to na dlouho ještě...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od kaktusak »

BlueShark píše: proč tu píše poslední dobou tak málo lidí
Vysvětlení je jednoduché : FACEBOOK
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od BlueShark »

Tam je také prd. Asi blbá generace :-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Facebook? Zbyňo to asi nebude zas až taková příčina, proč je zde málo recenzí. Pocitově.....nemám co bych Vám mohl dál nabídnout. Co umím, jsem zde již několikrát ukázal. Prezentace modelů na FB je pro mě novým impulsem k modelařině, ale je pravda, že nejsem po lepení už tak hladový, jako před 5-ti roky. Únava, vyhoření a určitý stupeň opotřebení se prostě někde musí projevit. Kolikrát ani nebaví si připravovat foťák a dělat report ze stavby.....někdy je to i zažráním se do stavby, že se nestačí ani fotit a půlka modelu ba i celý je hotov.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od kaktusak »

Zdeněk-TEO píše: Prezentace modelů na FB je pro mě novým impulsem k modelařině
Ono je to jedno s druhým . V žádném případě tě nechci chytat za slovíčka . Ale pro FB mluví víc faktorů. Když chci umístit fotky na DF tak vyfotím model , stahnu fotky do počítače , S počítače na uložiště a s uložiště na Df . Když chceš dát fotky na FB tak to jde jedním kliknutím . Díky chytrým mobilům je na FB uživatel prakticky non stop . Ještě před pár lety stačilo , aby měl obchodník svou webovou stránku , dnes pokud nemá FB tak skoro krachuje .

Já teda osobně vidím odliv s DF , právě s přílivem na FB .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Aki »

a já si zase nemyslím, že za to může fejsbůk... myslím, že když někdo něco slípne, má tendeci se pochlebit všude :) nevím čím to je, že je tu toho teď míň... já většinou fotky ze stavby ani nedělám, přijde mi to zbytečný, pokud se jedná o jednodušší kousek. ve finále to vyfotím ze všech stran + nějakej ten detail a pokud se v průběhu stavby objevil nějakej oříšek, upozorním na něj, případně navrhnu řešení... reporty maj mnohem větší smysl u lodičkářů, nebo jiných složitějších modelů, kde lepič rád nasosá zkušenosti od předchůdců. u jednodušších kostelíků, kapliček nebo domečků RV nějakej podrobnej report trochu postrádá smysl, jak přilepit na zeď 4 okýnka ví asi každej :)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Konopka »

Milí modeláři, dovolím si výjimečně vstoupit do shora rozběhnuté diskuze. Pro mě např. je hlavní "závorou" nemožnost vkládat fotky tam kam bych potřeboval - tedy k průvodnímu slovu a sem. Ten systém jsem na tomto webu již několikrát kritizoval a jedinou odpovědí na to mi bylo upozornění, že se mám krotit ve výrazech, když jsem jednou použil trochu lidovější výraz. Myslím si, že v dnešní době a rozvoji softwaru by neměl být problém upravit tento web tak, abych tu založil nové téma, napsal článek a rovnou k němu připojil pár fotek. Stávající systém je ...... no raději nebudu hodnotit, nebo zase dostanu "po papuli" :-) Myslím si, že tohle také některé (mě teda určitě) potenciální přispěvatele odrazuje. Pokud vím, tak si nad tím tady opakovaně posteskl i Ondra Hejl, který sem také nikdy nevloží žádnou fotku a že ten by tady rozhodně měl co prezentovat!!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od kaktusak »

group b : Moc dobře napsané , plně s tím souhlasím . Asi už opravdu nemáme čas na nic .
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Já si čas na své koníčky udělám.....jen už nemám co bych zde modelářům mohl nabídnout. Možná nějaké to video s postupem stavby, ale to chce trošku víc vybavení (kamera, střihací prográmek.......). To je ale nutné mít nějaký pěkný finanční obnos. Když se však za měsíc duben ani jeden víkend doma neohřeji a objezdím modelářské akce, potom nelze na video techniku našetřit.......
A vymlouvat se na to že nemám čas, to je podle mě jen alibistické......čas je, jen si jej chtít uspořádat.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Krašov / vlastní stavba / 1:165

Příspěvek od kaktusak »

Zdendo sákryš snad sis to nevzal osobně ? Tomáš ( group b ) to napsal všeobecně a já s tím chtě nechtě musím souhlasit . Kdyby se všichni věnovali propagaci modelařině , alespoň z půlky , jako Ty tak problém odlivu modelářů nemusíme řešit .
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“