Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

A zase jedna vetsi stavba - tentokrat me pritelkyne premluvila na Hlubokou, dalsi z ceskych pamatek, ktera se ji strasne libi (a taky jedno z moznych mist, kde by pry chtela mit svatbu).

Je to me druhe setkani s timto zamkem, od prvniho vydani c. 2000 uplynulo pet let a leskly hlazeny papir nahradil papir normalni, s vyssi gramazi. Presne si nevzpominam na zpusob vazby u prvniho vydani, ale tentokrat je misto sesivani kancelarskymi svorkami pouzity styl vazby lepene. Jelikoz jsou nektere dily umisteny hodne blizko hrbetu, dostavaji se odtamtud celkem spatne.

V mem vytisku bohuzel chybi folie na pruhled do schodistove haly, tezko rict, jestli ji tam zapomnel dodat vyrobce, nebo se ztratil na prodejne. Jelikoz stavim slozitejsi verzi a pruhledne to chci mit, rozhodl jsem se pouzit jiz sestavenou folii z nedokonceneho starsiho modelu (nasel jsem u rodicu na pude - uz si nevzpominam, proc jsem ho nedokoncil, asi me necim nastval - stavba byla prakticky hotova).

Na prvni dotek je zrejme, ze se hrany diky obzvlast vysoke gramazi velmi spatne ohybaji, pri ryhovani je treba tlacit opravdu silne a i pak to jde trochu ztuha - rezat ostrou hranou noziku misto tupe se ale ani tak neodvazuji.

Model samotny je rozsahlejsi, nez v cervenci budovany Karlstejn - tam bylo cislovanych dilu 99, zde jich je pres 140, nektere oznaceny jeste pismeny (zakladovy plan tvori casti 1A,1B, 1C), momentalne mam zpracovano cca prvnich 16 - prvni dve nadvori a pruchody. Foto snad bude brzy, momentalne mi dosly baterie do fotaku.
Naposledy upravil(a) Fingon dne pon 7.10.2013 6:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Aki »

v mým výtisku fólie taky nebyla. mám ten kousek rozdělanej, doufám, že ho jednou dorazím :) je tam jedna chybka uvnitř nádvoří, kde je potřeba zaretušovat kus bílýho místa, kam měl přijít přilepit kus stěny. ten je ale o dost menší, než vyznačený místo. taky je potřeba upravit prořezama v ohybech všechny zábradlí, páč jinak ti budou ty ohyby zvenčí praskat a uvnitř se zase shrnovat...
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Fingon »

Diky za tipy, zkusim na to nezapomenout. Rezat dily jsem uz musel, primo nakreslene jako narezane je to jen malokde - plus navic obcas nesedi smer ohybu.
Scorpio
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 15:37
Bydliště: Veselé u Děčína

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Scorpio »

Tak mi to nedalo a taky jsem prohlídla svůj výtisk Hluboké. No a folie tam taky není. Docela by mě zajímalo, kolik lidí mělo to štěstí a folii tam měly.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Tomáš S. »

Asi mi nějak uniká proč tolik vadí, že tam ta folie není... :|
radecacek
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 26.1.2012 22:45

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od radecacek »

Já si objednal dva výtisky z Betexy před rokem a dostal jsem dvě verze modelu. Jeden na křídovém papíře bez folie, druhej na lepším papíře s folií.
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Fingon »

Tomáš S. píše:Asi mi nějak uniká proč tolik vadí, že tam ta folie není... :|
Hluboka ma zpracovany interier - krome otevrene steny se ctyrmi pokoji je tam i pohled do schodistove sachty, kolem ktere je i galerie. Sice ty obrazy tam jsou vsechny stejne, ale je to hezky detail.
Zaprve folii slibuji v navodu, pokud tam neni -> klamani zakaznika. Pro ty, kdo si nedokazou folii vyrobit sami, protoze treba nevi, jak na to (na folii jsou natistene cary napodobujici okenni tabulky), je to problem - i kdyby chtel mit obtiznejsi verzi, bude muset pouzit svetlik papirovy.

Ja pouzil folii z prvniho modelu - nejakych deset let po sestaveni je sice cela zezloutla, ale to je detail.

PS, Stando, doufam, ze tentokrat jsem citaci pouzil spravne:-P

Jinak po tydnu lepeni mam zhruba dokoncenou zakladni stavbu, zbyvaji dodelat veze nad urovni strechy, samotne strechy a okoli - odhaduji, ze jsem zhruba za pulkou. Oproti Karlstejnu hotovemu za ctyri dny je to slabota, ale nemam ted tolik casu.
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250

Příspěvek od Fingon »

Nejake ty fotky... chtelo by to lepsi svetlo, lepsi fotak, lepsi ruce a dost mozna i lepsi model:-p
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

Takze po cca dvou tydnech hotovo... mohlo to byt lepsi, ale vem to cert, taky to mohlo byt lepe navrzene. Nasazovani strechy bylo strasne peklo, kominy maji vsechny nakreslenou linku vodorovne s rovinou zakladu misto aby se strechou sviraly uhel (navic kominy jsou vsechny stejne - tri druhy, celkem nejakych 27 ks, ale ruzne casti strechy jsou pod ruznym uhlem, takze by se musely kreslit ty vodici cary na kazdy dil zvlast).

Pricist k dobru Betexe a panu Navratilovi je opet treba masivnost, hotovy model vypada z vetsi dalky celkem impozantne. Pritomno je i nekolik postavicek v dobovych odevech a dokonce i kocar s konmi, figurky jeste musim na prani pritelkyne slepit a umistit na pozemky.

Tak me napada, objevuji se vubec hrady a zamky na soutezich a vystavach? Kupovat to lidi musi, kdyz je tolik dotisku, i do zahranici se to diky prekladum muze snadno dostat...

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Doporučocval bych pro příště podlepovat stěny kartonem. Čas, který u toho modelu strávíš bude dvojnásobný a ne pouhé dva týdny, ale stěny a vše co má být rovné bude rovné a hned to bude o moc lepší.
Jinak na výstavách se hrady a zámky vyskytují, bohužel v menší míře, oni se tyhle velké modely dost špatně přepravují.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od IceZero »

no já koukám do modelu který sem před nějakou dobou koupil přímo na zámku a folie tam není taky...

ale to mi nezabrání napsat malou kritiku. Už tu bylo zmíněno že by nebylo marný příště aspoň některé větší plochy podlepit přinejmenším kartonem. Takhle ten model vypadá příšerně odfláknutě... viz tahle fotky: Obrázek nebo Obrázek neřekl bych, že ta přední věž křivě jenom vypadá.
Neber ty poznámky špatně - sám nejsem kdoví jaký expert na lepení (od toho jsou tu jiní) - ale tohle mě prostě trošku dostalo
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od bedatruhlar »

Od Betexy?nestraš :D
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

Poznamky si spatne neberu, sam vim, ze to mohlo byt lepsi a ze se neni moc cim chlubit - taky jsem to vyse napsal. Akorat me cela ta stavba zacala kratce po zacatku stavby nehorazne stvat a vubec me to nebavilo delat (bud je to mnou, nebo modelem, ale jelikoz jsem to stavel uz pred lety a nedokoncil, tak mozna obojim), takze jsem se to snazil dodelat co nejrychleji - ve smyslu kazdy den udelat aspon neco. Z dvou tydnu jsem na tom nepracoval jen jeden den, takze ta rychlost ani neni nejak znacna.

Kazdopadne jsem rad, ze uz to mam za sebou, uz to v zivote nechci stavet (dvakrat stacilo - stacilo by i jednou) a uz se nemuzu dockat, az si vyhraju s necim malym ze Skanzenu ABC, spolu s retusi a tak... Ze jsou mizerne fotky, s tim se marne snazim bojovat, ale jednak mam mizerny fotak a jednak se tu spatne vychytava svetlo - at uz slunce pres okno, nebo lustry, vzdycky to vypada blbe - bez blesku je to casto moc tmave a casto lehce rozmazane, s bleskem zase presvetlene, kdyz si fotak postavim na stul, tak zase nemuzu delat zabery, ktere bych chtel... proste same problemy.

Nebyt toho, ze jsem ten report zacal, tak sem ani hotovy zamek nedam, nejsem na ten model vubec pysny.

Jinak k te rade - podlepovani se vyhybam, jak muzu, delam to jen pokud opravdu musim.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

podlepování se neboj. Já se tomu v mládí vyhýbal, a dnes na podlepování nedám dopustit. Podlepuju oboustranou páskou, tak se nemusím bát zkroucení.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Hluboká / Betexa, R. Navrátil / 1:250 - HOTOVO

Příspěvek od Standa F. »

Chtělo by to tady dát extra sekci nazvanou Lepíme s odporem - bylo by zajímavé sledovat, kolik modelářů by v ní publikovalo :twisted: .

Trošku ti tam pláče geometrie. Vem si nějaké menší sousto - jak říkáš - nějaký ten skansenek apod. To udělá radosti jak Večerníček.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“