královský hrad Carevec

Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

Dobrý ráno všem ranním živočichům .-)
Včera, v neděli se mi podařiloo ukrojit trochu času po "práci" a konečně jsem dodělal palác B. Spočílo to "pouze" v dokreslení prejzů a přilepení střech s drobnou lokální retuší.
Tady je obrázek, že je mnohde nutnost domalovat textury.
Obrázek
Autor s mnoha věcmi nepočítal a předpokládám, že ani kontrolní stavbu nikdo nedělal. U nás by takový "skvost" ani nevyšel. Si myslím. A tady už pohled na celou stavbu paláce.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Když se dívám na tyhle fotky, říkám si, že je třeba ještě trochu pošudlat retuš, pak bude hotovo. Ale to už je otázka chvilky.
Ahojte.
Martin
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Aki »

týjo, pereš se s tím fakt statečně :)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

Nazdárek bando.
Pokračuji velmi pomalu věžemi a obvodovým zdivem s označením C a chci se s vámi podělit o, zde již prezentovanou, bulharskou přesnost.
Je libo například dvě lomové čáry? Není problém, dokonce si můžeme vybrat tu hezčí.
Obrázek
Tohle jsou pro změnu oblouky zdiva vyloženého na krakorcích, jeden jako druhý. To neva, stejně je přemaluju.
Obrázek
A tady už jedem na milimetry. Srovnán palác B s přilehlou zdí k první věži souboru C
Obrázek
a o kousek vedle
Obrázek Obrázek
Zdánlivě stejné fotky. Je to pro názornost, že vlastně není se k čemu chytit. Retuš, nastavení materiálu, dorovnávání, kolmice, rozměry- to vše je třeba hlídat předem a počítat spíše s tím, že to sedět nebude.
Tady je krásně vidět, že když srovnám výšku odspodu, tak proluka v cimbuří je na úrovni "podlahy" ochozu.
Obrázek já jí ale mírně zvednu, aby "dávala trochu smysl" a dále se uvidí.
Obrázek
Takže, stavbu je dobré lepit po jednotlivých objektech a až potom je teprve skládat k sobě a "těšit" se na časté překvapení. Vím, že takové úpravu mi stavbu o dost prodlouží, ale už teď je jasné, že nádvoří budu dělat celé znova, tak mě jeho "rovina" momentálně moc netrápí. Je to legrace a docela mě to začíná chvílemi i bavit. Už se nedivím sestřičce, že jí to nešlo dohromady. Myslel jsem, že ta abnormální křivost je způsobena převážně jejím "papírovým" debutem. Musím se jí omluvit a pozvat třeba na nějakou dobrou baštu...
Mějte se krásně a snad brzy zase ahoj.
Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

group b píše:pozvi jí na nějakou bulharskou specialitu :D
Ty z toho nakonec stejně uděláš veledílo.
Dobře bobře, tak nějak to udělam.-)

Ahoj bando.
Tak jsem se přes svátky trošku zabýval touhle hrůzou a "výsledek" je tady. Nejdříve dvě věžičky a pak jen 2kou kartonem podlepený obvodový zdivo s přípravou na retuše a okna.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S těma dírama v podlaze možná udělam radost "dělostřelci" Karlovi. Na jednom obrázku je dobře vidět brutální šrafování od grafických úprav vydavatele. Já to mam docela schovaný podsazením celé "nástavby". Je to vidět jen pod hodně ostrým úhlem. Ve vystřihovánce bez úprav to svítí pod krakorci, které jsou jen ohnuté. Prostě hrůza. Do podlah věží ještě udělám schody a žebřík a dále se budu zabývat okny a retuší.
Na zdivech, které budou poměrně blízko u sebe je krásně vidět barevná odlišnost. Nevim, co s tim budu dělat...
Tak hezký zbytek neděli bando .-)
Martin
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od KarelM »

Ty díro v podlaze ... :lol: ... hlavně ať tam máš alespoň eskalátor nebo výtah ( stačí stavební ) ... :D ... ale je vidět že děláš co můžeš ... do tohohle bych teda po Tvých reportech faktttt nešel ... A teď prosim Tě mimo mísu ... viděl jsem reakci na Jendovo Bubnu a mam pro Těba návrh ... Máš rozdělanej Oltářík ? Máš ... Máš dodělanej terén ? Nemáš ... Chceš z tvorby terénu na Oltáříku udělat takovou malinkou fotoreportáž pro blbý ( jako já ) ? Chceš ... ! ... To je prima nápad , ne? :lol: :lol: :lol: Karel
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Jenda B. »

Prosím, prosím, já se přidávám. Taky chci reportáž jak z Toulavé kamery :lol: :lol: :lol:
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

KarelM píše:Máš rozdělanej Oltářík ? Máš ... Máš dodělanej terén ? Nemáš ... Chceš z tvorby terénu na Oltáříku udělat takovou malinkou fotoreportáž pro blbý ( jako já ) ? Chceš ... ! ... To je prima nápad , ne? :lol: :lol: :lol: Karel
Jenda B. píše:Prosím, prosím, já se přidávám. Taky chci reportáž jak z Toulavé kamery :lol: :lol: :lol:
Vy kluci jedni šikovní, Oltářík je třeba nejdřív nějak vytvořit a pak blbnout s kopcem :-O Čekal jsem na počasí, abych si to kolem prolezl. Ideální je lehce zasněženo a hezky kolem nuly. To se dá i fotit a prolézt, co jde. Jenže jsem celý svátky promarodil a to byly podmínky úplně nejlepší. To bude ještě asi chvilku trvat. Škola mi taky žere dost času.... Ach jo. Si řikam, proč jsem se na ni vůbec přihlásil :-O
S reportem na terén? Kluci, v podstatě jsem to všecko na Bubnu napsal. Je to hlavně jen o míchání barev, nic víc, ale pro Vás klidně, jen mi dejte "trochu" času. Ještě mě napadlo, je to někde tady na foru, (nevim, co to bylo za stavbu- tušim taky hrad) kde kolega velice hezky popsal a nafotil postup výroby terénu.
Vypadá to, že Carevec bude zase na chvilku "spát".
Díky za reakce a zase někdy ahoj.
Marťajs
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

Ahoj bando. Mam "prázdniny" a občas se podaří někde vyšťourat troška času, tak sednu k Carevci.
Malý posun tady je, ale fotky dodám později. Jediný obrázek je ze sestřiný stavby, na které je vidět že se s tím autor moc nekakal.
Hlavní důvod, proč sem teď píšu je, že potřebuju některý díly hodně upravit a na to bych potřeboval sken. Jestli ho někdo má, nebo může zajistit, může mi ho prosim poslat?...
Martin
Obrázek Obrázek

A ještě si dovolím přihodit odkaz na stránku, kde je 3d model současného stavu celého hradního areálu. Zajímavé podívání i jako porovnání, co si vše autor přimyslel, upravil, předělal, neudělal... Připadá mi, že tam na místě ani nebyl....
https://sketchfab.com/models/29e783975a ... 62056c5ad5" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 1.8.2016 5:54, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

Ahoj všichni.
Dle slibu přihazuju pár fotek, které nejsou hronologicky seřazené, protože mám li čas a lepím,
tak lepím to, na co mám náladu, abych si u toho odpočal, ne přemýšlel .-)
Tady je postup, jak lepím jednotlivé stavby:
Obrázek
Tohle je obrázek se dvěma zdmi, které ale mají mít stejný rozměr. Nevyšlo to jen o 14 milimetrů.
Obrázek
Tady je dokončení první budovy se vstupní částí:
Obrázek Obrázek Obrázek
Někde blesk vytáhnul retuš, ale s tou se budu ještě několikrát zabývat, protože co kousek zdi,
ze kterékoli části hradu, to jiný odstín i barva.
Na tomhle obrázku je jedna část obvodové hradby s věží, kde bylo třeba kompletně předělat cimbuří a
pohled na vstupní ďouru se žebříkem, který je jen 2 a kousek milimetru široký, vyříznutý z papíru.
Nic moc, já vim, ale on stejně není moc vidět. A další obrázek je předělané schodiště.
Nelíbily se mi ty šikmé plochy, tak jsem poslepoval pár proužků z 1 mm kartonu a je to hned lepší.
Jen to vymalovat, aby to trošku sedělo k celku bylo zdlouhavější.
Obrázek Obrázek Obrázek
Tohle je předposlední z věží a pak se budu zabývat nádvorními zdmi budov.
Tato zatím nemá dokončenou retuš, ani vstup na "střechu".
Obrázek Obrázek
A tady poslední kus vnější hradby. Zároveň největší plocha zdiva.
Škoda, že každý kousek má jiný odstín i barvu
Obrázek Obrázek
Tady ta samá zeď nasucho seskládaná s přilehlými věžemi a budovami.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
To je zatím vše, co můžu nabídnout. Vím, že to není kdo ví co,
ale jak říkám, lepím, na co mám momentálně čas a chuť a zároveň je postup trošku i vidět,
abych měl zároveň i dobrý pocit, že práce i trošku odsejpá.
Mějte se krásně, pokud možno modelářsky a příště někdy zase ahoj.
Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: královský hrad Carevec

Příspěvek od Makr »

Zároveň opakuji prosbu:
Má-li někdo sken, prosím o poslání.
Je třeba některé zdi překreslit a neskenoval jsem si to, já tydýt.
martinkrivan74@seznam.cz
Martin
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“