Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Thomas
Příspěvky: 4
Registrován: sob 4.2.2012 17:14

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Thomas »

Ahoj Pavle,

hrad prošel nedávno archelogickým průzkumem a nákladnou rekonstrukcí. Výsledkem je podrobné zaměření stávajícího stavu zříceniny a vytvoření modelu hradu. Fotku modelu možná někde najdu, hrad je tam zpracovaný včetně předhradí - 2 paláce a věž. O zaměření by ses mohl pokusit napsat přímo panu Durdíkovi ;-)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Bohužel panu Durdíkovi už asi těžko :( od loňského roku už bohužel není mezi námi.
Spíš zkusit společnost, která to zaměřovala, nebo se obrátit na NPÚ nebo kastelána.
Standa
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26.2.2012 18:59

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Standa »

Jojo s panem profesorem Durdíkem jsem měl tu čest setkat se na AH v Českém Těšíně - mimochodem byl to zajímavý člověk a se mnou byť studentem se bavil zcela normálně - no jeden den přednášel, druhý den se účastnil výletu zvláště po polském těšínsku a ten šok když následující den prostě už nebyl ... A to mu bylo teprve 61 let.
Jinak projekt je to opravdu pěkný, budu zvědavý na výsledek, nějaké shrnutí výzkumu určitě časem bude ve Zprávách památkové péče (dosti zajímavý odborný časopis - vřele doporučuji ;) ), ale hádám než tam se to objeví, že by bylo lepší oslovit zúčastněné instituce a snad by ještě před publikováním výsledků archeologického a stavebně historického výzkumu a provedených restauračních prací snad ty plány zpřístupnili (a pakliže dělali plány zdiva, no tak ty plány jsou jo detailní).
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem zase trošku postoupil v testování. Určité úpravy ještě budou. zatím spíš testuju jestli to pasuje.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Teda Pavlíku, ty jedeš! Je to paráda. Tenhle model si určitě postavím. Je to parádní model a od tebe bezkonkurenční draku. Bude to mít premiéru u nás v Plzni? :lol: ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od chuan »

Martine brácha je hroznej borec, ale musíš na něj pořád tlačit aby pohnul :D Víš co mi dalo práce ho dokopat aby popojel a hodil sem fotky? To bylo doslova bombardování ve smyslu Pavle vyfoť, nakresli ,slep atd. :P Jé do Plzně už se těším jak malej Jarda snad mi to letos vyjde
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem dopatlal bílý model. Je to sice pokroutka, ale aspoň jsem si vyzkoušel že díly pasují a kde co mám ještě upravit. Nakonec je z toho pořádnej macek. Na délku má něco kolem 60cm. Teď začnu pomalu barvit. Snad to dopadne dobře.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Vojta Č. »

60 cm? Kus nábytku, teda. Moc hezky to vypadá, i takhle bílý (zvlášť takhle bílý) ;)
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

popravdě řečeno, moc a moc se bojím barevného provedení. Možná proto, že si to teď nedovedu představit..... držím palce
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od Makr »

Sice jsem vyhrozoval, ze uz budu zticha, ale neda mi to a zeptam se:
Pavliku, vim ze modelaris 1:1, ale prece jen, podarilo se ti "neco" primodelarit? Pripada mi, jakoby Vrskamyk opet pohlcovalo propadliste dejin, a to by byla opravdu velka skoda;-)
Martin
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Kamýk nad Vltavou / Pavel Pejša / 1:200

Příspěvek od SKY »

Makr píše:Sice jsem vyhrozoval, ze uz budu zticha, ale neda mi to a zeptam se:
Pavliku, vim ze modelaris 1:1, ale prece jen, podarilo se ti "neco" primodelarit? Pripada mi, jakoby Vrskamyk opet pohlcovalo propadliste dejin, a to by byla opravdu velka skoda;-)
Martin
Asi studuje pomerne obrovske predhradi co hrad mel aby to byl jeste vetsi nabytek. :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“