Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Ten terén uprostřed hradu jsi si měl upravovat už během stavění. Takhle je to fakt pěkná pakárna. Taky jsem si sám na sebe takto ušil bič.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

To jsem teda měl. :cry: Když jsem hrad uzavřel, tak jsem se asi hodinu drbal na hlavě a přemýšlel jak to s tím terénem teď udělám. Ale nebooooj! To se zvládne. :D Mám nakoupeno.....maskovací pásku, krycí fólii, tmel, posypy.....něco s tím vyvedu. Rád bych i vnitřní terén trošku kopíroval a tak mi ten papírový může jen pomoc (myslím si). Samozřejmě hrany zaoblím apod. Proč tak pesimisticky? Pakárna je, když máš vážnou nemoc nebo ti umře někdo z rodiny. Tohle je pohoda. :D Není nic příjemnějšího, když člověk přemýšlí, jak HOTOVÝ model už jen zatraktivnit. :mrgreen: Měl jsem trošku obavy z toho, jak mi vyjde uzavření hradu, jestli se mi o milimetr něco nehnulo nebo tak podobně, ale vyšlo to perfektně. :D Pokud takový bude i Křivoklát, máme se my domečkáři opravdu na co těšit. ;) :twisted:
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Hoooooj všem,
přidávám ještě jedny fotky focené za denního světla......jistě lepší. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teště se na další. ;) Již jsem rozjel obranné hradby a baštu 2 - tedy poslední část hradu. :twisted:
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Ale to není pesimismus. To je zkušenysmus. Je to pěkná pakárna, protože musíš dávat pozor ať opravíš veškerou plochu i zákoutí a hlavně neumažeš okolí a stavby. To když někdo umře... je osud.... Neřekl, bych že když mi umřela máma, že to byla pakárna..
No sledujem tě oken ostřížím, jak to přibývá tempem hlemýždím :)
S křivoklátu se asi všichni co to budem lepit potento. Už teď z toho mám strach.
O vydání se ale zatím mluvit nedá... Takže se zatím moc netěš....
PS: chceš další fotečky, chceš...... :twisted: :?:
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Zkušenysmus......hezké slovo, to se Ti povedlo. :lol: Aaaaaaaa, to paron, to jsem nevěděl, že zasáhnu tak citlivé téma. Nechtěl jsem Ti nic smutného připomínat, to nebylo mým úmyslem. :cry: Promiň!
Jsem rád, že sledujete pane mistr. :D Pořád lepší hlemýžď, než to pálit nebo házet do koše. Toliko spěchu pro hovado dobré jest! :D Akorát pak něco člověk pokazí. ;)
Na ten Křivoklát jsem opravdu zvědavý. To je to vážně tak hard, že se z toho všichni pos.....? To snad ne! :D Těším se na každý model, který roste a o kterém tady člověk ví. Na Týřov jsem čekal hodně dlouho a myslím, že čekání se vyplatilo. Stojí to za to si počkat! :twisted:
Ty jeden provokatére provokatérská, si piš, že chci další fotky! :D :twisted:
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Stále si pohrávám s myšlenkou ten model trošku oživit a ozvláštnit takovým malým kopcem s papírovými chaloupkami, které by se podle obrázku na 2. stránce modelu (podoba hradu očima výtvarníka Jaroslava Houby) nacházely před vstupem do hradu. Ovšem sám nevím, zda se trefím s chaloupkami do kresby a barevnosti hradu. Byl by to trošku risk, ale chuť by byla. :wink: :twisted:
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Jarda ten obraz kreslil podle našeho modelu. Chaloupky na předhradí jsou vymyšlené. Ono i celý Týřov je vymyšlený. Modelová podstata je vlastně skutečnost, jak by mohl vypadat dnes, kdyby byl po staletí udržován v jeho vrcholné středověké podobě a pokud by byl někdy dostavěn. Originál obrazu je možno vidět v muzeu Joachyma Barranda ve Skryjích spolu s modelem včetně terénu. Pokud tam budeš chtít udělat chaloupky klidně můžeš. Nějaké malé předhradí a podhradí se tam předpokládá. S tou kresbou bych si nedělal starosti. V takovéto oblasti byli spíš "chýše" než klasická obydlí.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Výborně, děkuji Ti za radu a za tip na výlet. ;) Počítal jsem s tím, že ty chaloupky budou jen dřevěné se šindelovou střechou. To se tak ve středověku dělalo na těch méně významných stavbičkách. Tak zase když se netrefím moc do kresby, bude to jako pěst na oko. :D Ale nejdřív je mým úkolem dokončit papírový hrad a teprve pak mohu vymejšlet bejkárny. :lol: Kéž by se Týřov někdy dočkal toho dostavění a vydržel dodnes. Byla by to opravdu skvostná památka, kterou bychom měli (my Plzeňáci) v dosahu. :D
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Vám stačí Radyně :mrgreen:

Tad pár záběrů na kamaráda:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Neurážej nám naší milovanou Radyni :D Nebýt jí, tak nemáme jak značit hrady v mapách :lol:
Ale jinak ten Křivoklát :shock: :shock: mňam, už se těším.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Já ti dám Radyni! :mrgreen: Vždyť už je to ruina. :D No ty hole (golfové)! :shock: :lol: Si děláte srandu! A Chocholouška náhodou nepotřebujete klucí? Asi si nechám vyšetřit zrak......začínám špatně vidět. :lol: Potřebuju bryndák. Tohle jestli někdy pustíte ven, tak se po tom slehne zem. Naprosto perfektní! :twisted:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JoseFxx »

Po Týřovu se zrodí další hrad co Marťas vykoupí. :-)
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Gerry »

Být tu Karel IV., tak vezme hůl na všechny .... jaká Radyně, když to je Karlskrone????? On byl Kája na použití svého jména docela cimprlich ... :-P
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od zapty »

Tak jestli tohle se dostane ven tak v tompřípadě budete muset udělat dvojí vydání:
1. vydání : to bude jen pro Marťase
2. vydání bude tro ty ostatní na které se při prvním vydání nedostalo jelikož to Marťas zase vše vykoupil jako Týřov
Jinak marťas fandím ti dál, doufám že to někdy dokopeš do konce
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“