Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od chuan »

vskutku krásná práce
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

chuan:
Moc děkuju Don-Chuane Pejšo! :D Však já už se také těším na ty tvé Pardubice. Doufám, že je dotáhneš do Plzně na Velblouda! ;) Jsou naprosto famózní.

zapty: Moc díky. 8-) Doufám, že i ty dorazíš se skvadrou z Patláka do Plzně na Velbloudí akci. ;)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Další pokrok na Týřově

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Všem krásné slunečné odpoledne.
Alespoň v Plzni svítí krásně sluníčko. Jen jsem jdu hodit pár foteček ze stavby Týřova a mizím ven na koloběžku. Podařilo se mi zatím dokončit severní hradbu včetně laserových doplňků a přilepit ke zbývajícím částem hradu. Na stavbě jižní hradby pilně pracuji, zatím je jen přilepena dolní stěna hradby. ;) Momentálně tvořím okénka na hrázdění a malé věžičky na jižní hradbě horní části hradu. :roll: Až bude hrázdění a střecha na jižní hradbě horní části hradu hotová, bude mi z horního hradu zbývat již jen hrázdění a střecha na donjonu a pomaličku se přesunu na dolní část hradu. Ale to má tak ještě 14 dní čas. :D

Fotky zde:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Toť zatím vše
Problémy zatím stále nikde nevznikají. Vše jde hladce, když je člověk pečlivý a opatrný.

Marťas
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od petrapodzim »

Moc pěkný Martine, hodně úspěchu v další práci. Pak budu k tobě chodit na výzvědy, až budu stavět a nebudu vědět, kam který díl patří. :D
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Přeji všem krásné nedělní dopoledne,
podařilo se mi za těch několik dní, co jsem tu nebyl dokončit hrázděné patro Donjonu s věžičkami, zkompletovat ho se střechou a osadit na Donjon. Dále jsem dodělal jižní hradbu včetně věžiček a celý horní hrad osadil laserovými doplňky v podobě krakorců. Tímto je tedy horní hrad hotov a přecházím na spodní část hradu. Jediné místo, kde se mi zatím vyskytl drobný problém byl spoj střechy jižní hradby s 3. bránou. Nevím proč se tak stalo, ale chyběl mi kousek střechy na vnitřní straně hradu, dobré 2-3mm. Hrázdění i hradba jižní hradby sedly perfektně,avšak střecha na jednom konci chyběla. Kdybych si nekoupil výtisk Týřova navíc, nevím co bych v takovém případě dělal. Takhle stačilo použít z druhého výtisku část střechy z jiné hradby a problém byl vyřešen. Místo je sice stále vidět,ale nevypadá to tak hrozivě. Pořád lepší, než kdyby tam byla díra, kterou by zatékalo. :lol: A na tohle bych rád pány autory upozornil! Možná by nebylo marné přidat do modelu nějakou stranu nebo místo s náhradními plochami různých odstínů. Většinou to bývá zvykem. Zvlášť, když model leze do takových peněz, kdy se nevyplatí kupovat druhý a člověk třeba nechce kvůli soutěžím nic kopírovat. Mnozí modeláři by vám, autorům, za toto gesto byli myslím nesmírně vděčni. ;) Díky páni autoři! :)
No a teď již fotky mého počínání:

Některé detaily hradu byly tak vyčerpávající
Obrázek

Obrázek

Obrázek

že jsem to psychicky neunesl a musel jsem se zkrátka něčeho napít :lol:
Obrázek

ale pak se nakonec dílo podařilo a zde je výsledek ;)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

zde je vidět kousek střechy na jižní hradbě,který chyběl
Obrázek

Obrázek

Toť zatím vše. Dále budu pokračovati Přihrádkem s 3. flankovací věží. Brzy nashledanou! ;)
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JaKR »

Dnes jsem viděl u Martina na živo. Opravdu čistá práce, klobouk dolů.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

to petrapodzim:
Moc díky Petí, tobě to taky krásně roste. Máš to vymazlené. Až dodělám Týřov, tak začnu Žleby, takže si budeme asi měnit zkušenosti a rady. :lol:

to JaKR:
Díky moc Honzí. Však ty tvé Pardubice taky stojí za to! ;) Moc se těším až je doděláš. Po Žlebech a Točníku jdu do nich! :lol: Začínám být úchyl na hrady! :lol:
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od chuan »

Roste ti to roste. Radost pohledět. Také mám v plánu si Týřov slípnout, ale to asi až se přestěhuji do většího bytu. Už Pardubice mi v té naší malé místnůstce překáží na každém kroku. Ještě, že mi zbývá jen doladit pár drobností a bude fertig.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak jsem zase o něco pokročil, mám rozšmikaný a naohýbaný Přihrádek. Zbývá retuš a slípnout. Fotky sem hodím až to bude za něco stát.
Jinak díky moc Pepane, těší mě Tvá slova chvály. Ale prosím nepřehánět, ano? Ať mi nenaroste ještě k Týřovu i nosánek. :lol: Jen koukej lepit. Je to pohoda, i když mi to občas pěkně brnká na nervy, hlavně ty detaily. :D Na Tvé Pardubky se moc těším, doufám, že budou k vidění v Rychnově. Týřov tam určitě přivezu, ať ho vidí také ostatní. Sice ho celý nestihnu,ale co stihnu, dovezu. Tak zatím a za 2 a kousek týdne v Rychnově zdar! :D ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od chuan »

Vždyť tě zase zolik nechválím ;) Jde ti to ale od ruky, to pravda je. Co se týká Rychnova, tak nevím jestli je tam dovezu, neboť nevím jestli se pak vejdeme do auta :lol: Budu to muset ještě poladit. Tak Pěkně pracuj Marine ať toho máš v Rychnově co nejvíc 8-)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Chuane neboj. Vejdeme se do auta. Dohodl jsem se s tátou, že mi půjčí octávku, takže pojedeme asi s ní, pokud vám to nebude vadit. ;) Má monstrózní kuférek. :D
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Vážení přátelé a milovníci papíru,
pomalu nadchází podzim, venku začíná být tak hnusně, že by ani eskymák psa ven nevyhnal :lol: a modeláři se opět pomalu vrací ke svému stolu, aby zase poprvé po pekelně horkém létu řízli nebo střihli do papíru. :D V těchto dnech ani já nezůstám pozadu a jedu na plné obrátky. Důkazem toho může býti hotový Přihrádek s flankovací věží 3 a terén prvního nádoří. To vše budiž přilepeno k horní části hradu. Nyní mne čeká purkrabství, stáje, hradba 5 a 6 a flankovací věže 1 a 2, které mám již hotové, takže to nebude tak dlouho trvat a budou sem vkládány další fotky. Prozatím sem strkám to, co mám již hotovo. Prosím, kochejte se! ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahojte,
zase jsem to nevydržel a skoro celý den jsem v neděli seděl u papíru, jelikož v tom deštivén počasí se nic moc jiného dělat nedalo. :cry: Zatím mám vyřezáno a naohýbáno Purkrabství, stáje a hraby č. 5 a 6. Stačí už jen retuš a lepit. Brzy přidám další fotky. Kdo budete chtít zatím necelý hrad vidět, přijeďte se juknout na setkání modelářů do Rychnova na konci září a na konci října do Plzně. ;) Celý ho již snad vezmu na začátek prosince na Patlák do Lomnice.
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od petrapodzim »

Ahoj Marťas. :-) Pěkně ti to jde a doufám, že mě to přivezeš opravdu ukázat, moc se na to těším. Jen počítej s tím až začnu lepit Týřov já, budeš se muset sem do Lomky přestěhovat! :twisted:
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Moc díky Petí. Opravdu s ním dorazím, myslím, že to stihnu. ;) To nevím co by na to stěhování řekl Vašík. Asi by nebyl moc rád. Ale nejsem proti, klidně se přestěhuju. Najdeš mi tam u vás nějakou práci v mém odpovídajícím zaměření? :D O víkendu přihodím další fotky. Už mám zaretušováno purkrabství, stáje a obě hradby, tak to teď jen slípnu a připojím. Stavíte se s Vašíkem v Rychnově za týden? ;)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“