Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od petrapodzim »

Ty to nevíš? , že tam taky tentokrát budeme :-)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

To jsem moc rád, že vás zase uvidím, moc se těším.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahoj všem,
jelikož mi víkend nevyšel tak, jak bych si představoval, dávám sem fotky ze stavby až dnes. Podařilo se mi zkompletovat purkrabství, stáje, hradby č. 5 a 6 a celé to i s flankovacími věžemi č. 2 a 1 napasovat ke zbytku hradu. Celek již začíná vypadat dosti zajímavě a musím přiznat, že se moc těším, až bude hrad celý. :D Z druhé strany hradu mám již ke 3. bráně přilepenou malou hradbičku, mám připravenou a slepenou baštu č. 1 a dělám na Flankovací věži č. 4. Rád bych do pátku než odjedu na Licard do Rychnova stihl připlácnout Flankovací věž 4 s baštou a celé 3/4 hradu zastřešil vnějším terénem, aby to nějak vypadalo. Tak uvidíme jak to dopadne! Držte mi palce! ;)

A teď fotky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

To je zatím vše! Po víkendu čekejte další fota.
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Super. Jinak k té chybě. Zkoušel jsem to lepit 2x a pokaždé mě to vyšlo. Je pravda že jednou to bylo dost o napnelismu, ale i tak tak žádná mezera nevznikla. Tak chyba bude někde jinde. Jsem ale rád, že jsi to nevzdal. Týřov patří mezi nejtežší soliter modelů architektury. ;)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Díky moc. :) Jasný, neříkám, že za to můžete vy, autoři. Samozřejmě, že když to 3x vyšlo, počtvrté to jinému vyjít nemusí. Je to tedy má chyba, děkuji za upozornění. Jsem rád, že v modelu problém není. To je uklidnění alespoň pro další, co ho budou dělat. Rád bych na nějaké soutěži pokecal a poděkoval osobně za skvost, který mi bude zdobit vitrínku. Šlo by? ;)
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Do Plzně určitě nepojedu. Spíš se objevím až v Neratovicích. Když teď s odstupem času koukám na model, udělal bych jej jinak. Myslím, že lépe historicky. Ne jakoby vydržel doposud a byl upravován. Nicméně doporučuji zvětšit vitrínku na vitrínu na rozměry minimálne 2 metry* 1 metr a půl. Jako další bude následovat Křivoklát :)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Jéééééééééééé, už se těším. Neboj, vitrína je dost velká. :D ;) Hele, v klidu, každýmu autorovi se po čase dílo nelíbí a rád by ho měl jinak. Takhle se totiž pozná dobrej autor. Vždy je co vylepšovat. Ale neboj! Týřov máte luxusní. A věř, že se vždy najdou lidi, co vám autorům do toho budou kecat. Já mezi ně nepatřím a doufám, že nikdy patřit nebudu. Sám totiž vím, co je to za fušku. Tak možná v Neratkách s hotovým Týřovem, uvidí se! :D
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Jen taková malá vsuvka pro Knoxe:

Pokud opravdu chystáte ve spolupráci s dalšími autory, předpokládám, že patrně M.Bartoš + jsem na starém DFku zahlédl dalšího autora (AldaC.), který již kdysi započal práci na tomhle veledílu, tak to opravdu kloubok dolů a smekám.

Pokud se tenhle model dostane pak i mezi nás, tak již nyní se moc těším.

"1. vlaštovka" v podobě Týřova se opravdu povedla, a to jak po konstrukční tak i barevné stránce 8-)

Takže držím palec a těším se až to mezi nás pustíte 8-)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Naprosto souhlasím se Zdendou. Týřov se moc povedl. Myslím, že promluvím za všechny baráčkáře, když řeknu ,,těšíme se na Křivoklát". :D
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahoj všem,
co jsem slíbil, to plním. Přes týden se mi podařilo slípnout 4. flankovací věž, baštu 1, přilepit je k hradu a vše ,,zastřešit" kopcem. Zbývá mi ještě asi 1/4 hradu a 1 díl kopce a pak laserový mostík. Rozhodl jsem se, že kopec i terén udělám travnatý a skalnatý, tak mi držte palce. Bude to fuška. Zítra v Rychnově uvidíte naživo.

A teď už nějaké fotky. Je jich jen pár,ale stojí to za to, co říkáte? ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Brzy se těšte na další, po Rychnově pokračování. ;) Ještě teď se chystám říznout do hradby č. 1. :D
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Tak kde to vázne? Týřovu se velmi rychle rodí nový větší bratříček....
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Gerry »

Slint slint ..... :D
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

No tohle! :o Takhle nás lákat, to by měli zakázat! :D Díky za příspěvek Knoxíku. Je to fakt pokoukáníčko a těším se až to bude venku mezi námi smrtelníky. ;)
Na Týřově mi zbývá jedna poslední flankovačka a venkovní (jižní a východní) hradby. Jinak je hotovo, co se týče papíru. O vánocích snad toho času bude nesrovnatelně více, tak se bude prášit za kočárem i za patlací podložkou. Posypy, hmota a barvy na skály.......vše je nakoupeno, stačí jen mít chvíle volna a nebude to trvat dlouho. :D
Díky za motivaci. Ten Křivoklát je moc povedený.

Marťas858-Týřovman
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

jímá mě hrůza a děs, proč? proč? ptám se...
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Krásný sváteční večer všem patlalům ve střehu :D ,
aby si někteří nemysleli, že o vánocích nic netvořím a že se jen flákám, házím sem pár posledních fotek ze stavby hradu. Fotky hodně zkreslují, ve skutečnosti to vypadá daleko lépe. Příští fotky budou opět za deního světla, jelikož se domnívám, že umělé osvětlení není pro fotky moc ideální. Ale aby ostatní něco přeci jen viděli..... ;)
Zatím mám celý hrad uzavřen a olemován papírovým kopcem. Zbývá dokončit vnejší (východní a jižní) hradby, baštu 2 a dřevěný mostek. :D Poté začne má nejhorší noční můra......tvorba skal a kopce, sypání cestiček uvnitř hradu a celkové zatravnění. Už moc nezbývá. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Brzy se opět ozvu! ;) :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“