Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Všem krásný večer.
Když jsem dneska mluvil po telefonu s Pavlem Pejšou o akci Papírový patlák 7-9.6.2013, na kterou bych moc rád vyrazil, přemluvil mě Pavlík, abych sem hodil nějaké fotky z modelu Týřov, na kterém teď momentálně doslova ujíždím. Podařilo se mu mě ukecat a tak sem nahážu nějaké fotky z toho, co mám hotovo a budu postupně dodávat, jak bude stavba pokračovat. Zatím mám asi půlku hradu. Stavba jde moc pěkně od ruky, musím klukům vyseknout obrovskou poklonu. Udělali krásný a velký kus práce. Vše sedí, jak má a pokud to někde ujede (a že se to občas stane :lol: ), mohou za to jen mé nešikovné třesoucí se ruce. Přiznám se, že jsem zatím nikdy nelepil celkem nic protáhlého a kruhového, jako je Bergfrit a Flankovací věže a tak mi tyto kruhové věže dělali trochu problémy,než jsem přišel, jak na to,aby to trochu vypadalo. No, každý se učí! :D Model se mi líbil už minulý rok v Brně, kde jsem si ho také hned koupil,ale zahájení stavby se dočkal až v říjnu.
A teď již dosti bylo keců, teď jsou na řadě fotky. Jen bych rád k fotkám poznamenal, že byly dělané narychlo ještě za světla a pár jich je trošku přepálených,ale ostré jsou všechny. Neupravoval jsem na nich naprosto nic. Ale do budoucna slibuji, že se v tomto směru určitě polepším.
Tady jsou fotky:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Toť zatím vše, nashledanou příště!
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Prej, že to nestojí za zveřejnění. Parádně se s tim pereš, bude to porfektní kus nábytku.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od míša kulička »

Nebudou se ti teď lepit špatně schodiště ?? Koukam že jsi je vynechal zatím. Kdyby jsi chtěl s něčím poradit, právě jsem ho dokončil, tak se ptej
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

No, přemýšlel jsem, že když se to nepovede, podložím s tím nějaký kus nábytku,který mám doma. Třeba ten kravín, na který ještě občas hraju. Pardon, klavír. :lol: Jinak Pavlíku moc díky. Slova chvály od profíka,který sám navrhuje stavby opravdu potěší. Ještě mi chybí ty doplňky (schody, zábradlí, atd.). Dá to pěkně zabrat. Člověk u toho skoro až někdy usíná. :evil: Ale musím říct, že mě tenhle hrad neskutečně baví stavět. Je to paráda! Doporučuji! ;)
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

míša kulička: Nebude se lepit špatně, neboj. Mám ještě jeden model záložní, obkreslím si vždycky šablonku tvaru, pak to slepím celé mimo a připlácnu na zeď. Zatím mi to na sucho docela vychází. Jen u Donjonu jsem trochu zaspal, tam to musím nějak vymyslet, jak ty stupně dolepit. Holt to trochu bude trvat! Ale díky za nabídku. Určitě ji využiju, když nebudu vědět. ;)
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od JaKR »

Ahoj Martine.

Pěkně ti to přibejvá. To by byla škoda nechávat si to pro sebe a nám tu nic neukázat.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Díky Honzíku a jak jdou tobě Pardubice? To se ani nepochlubíš? ;) Pošli mi nějaké fotky, určitě máš, co? Jsem zvědavý!
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od Lesy »

Moc pěkně slepeno, dobře že se tady můžu chodit kochat. Když už jsem v Brně nepochodil :lol: .
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Moc díky Lesy. Copak v Brně Týřov nebyl? Bohužel jsem se tam letos nedostal. S mým kamarádem streptokokem jsem sváděl každodenní boj o teplotu. Jaké vůbec bylo Brno? Slyšel jsem, že to byla paráda. Mám na něj krásné vzpomínky z minulého roku.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: hrad Týřov/Milan Bartoš, Jiří Janúšek/1:200

Příspěvek od Lesy »

Brno bylo super, jako obvykle. Ale tentokrát bez Týřova.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak po pár více dnech stavba trochu pokročila a tak přináším lepší a nové fotky. Více jsem toho zatím bohužel nestihl, jelikož jsem poslední dobou byl v práci celou věčnost. Teď snad bude více času. Zatím mám hotovou a přilepenou část přihrádku a zvednutý horní hrad. Tak prosím, kochejte se!

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

hehe, a teď hurá na flankovací věže, to je labůžo :D
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Makr »

Moc pěkně Ti to jde a je radost se na Tvý dílko podívat.
Musim se ale zeptat: Na pátý fotce odspodu je na kuželový stříšce vidět, že je nesouměrná, to je schválně, nebo je to tim, cos popisoval hned na začátku?
Žádná kritika, jen se ptam. Je to opravdu moc pěkný. Možná jen zakončení špiček kuželových střech udělat trošku jinak. Myslím, že Knox to kdysi někomu popisoval jako odstřihnutí chlopničky v místě špičky a zatočit to podle nabroušený špejle. Nejsem si jistý. Tvý špičky sou malinko roztřepený.
Ale možná, že to jen vytáhnul foťák. Makro je mrcha necitlivá k modelářům ;)
Martin
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

To old_Mr_Grim: Hehe, taky se na to vysloveně těším! :lol: Kulaté věže v lásce nemám. :roll: Ale nějak to snad půjde.

To Makr: Věžička stříšky na 5. fotce od spodu byla hýčmo, měl jsi pravdu, včera jsem na tom trošku zamakal a trochu to srovnal. Nevím čím to bylo,ale všiml jsem si ,že jsem chtěl navázat na kresbu střechy pod špičkou věžičky,ale už jsem si nezkontroloval, zda je rovně. Roztřepené špičky věží se mi zdá, že nemám. Fotky hodně zkreslují a potvora foťák dělá své. Možná je to jen dojem a fotky klamou. Snažím se to dělat tak,jak popisoval Knoxík. O tom článku vím. Je škoda, že se Béďa s tím Týřovem nějak více nepohnul kupředu, nebo že to tady alespoň neprezentuje. Podle mě ho mohl mít už dávno hotový. Každopádně až bude Týřov hotový, určitě ho někam vezmu,ale soutěžit s ním asi nebudu. Také dělám chyby a že bych jich na tomhle hradu našel.

Jak bude stavba pokračovat, budu sem dávat dlší a další fotky,nebojte!

Martas858
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak jsem trochu opět postoupil. Držím se rad několika lidiček zde na tomto fóru a musím říci, že se flankovací věže č. 1 a 2 celkem povedly. Jsem celkem spokojen (na to, že kruhové věže nenávidím). Tady je důkaz:

Flankovací věže č. 1 a 2
Obrázek

Flankovací věž č. 1
Obrázek

Flankovací věž č. 2
Obrázek

Jupí, zbývají už jen 4 věžičky! :lol:
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“