Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

zírám, jak se ti daří páchat tak realistický povrchy. ta fasáda studně je naprosto masakózní...
polskej plot by mi k tomu moc neseděl. jak jsi sám napsal, na oddělení zvířectva dobrý, ale jinak to není zrovna nejpevnější zábrana. nějaká palisáda by mi přišla pravděpodobnější...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od chuan »

Koukám na ten model jako z jara, máš to prostě perfektní. S tím polským plotem bych to neviděl až tak černě, ono polské ploty nebyly vždy tak malé. Například ukázka polského plotu v Maďarsku v Nyírbátoru u tvrze. Bohužel nemám lepší fotky byla to dovolená a fotil jsem zajímavější objekty ;), Ten plot takhle s tím valem a ochozem vypadá opravdu velmi impozantně:

Obrázek Obrázek Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Díky Chuane,
tohle jsou právě jedny z těch obrázků, které postupně utváří mojí představu. Ostastně, i Ty další zajímavé objekty by mohly mít podobný efekt, jen v jiném duchu ,-)

Tady přikládám pár dalších obrázků:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A tady opět malé odreagování v podobě zvonečku a zvoničky. Zvonek je vysoký 1,2mm a široký 0,8mm
Obrázek Obrázek Obrázek hup na dona džona Obrázek a namatlaná střecha i se zvoničkou Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Toť zatím vše. Ahojky. Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

A sem tu zas.
Úplně jsme zabudol nahodit obrázky ze stavby branské budovy,
v jejíchž útrobách také řádil tesař jak pominutý. Tady to je:
Obrázek Obrázek Obrázek
Až o dost později jsem si uvědomil, že to uvnitř nebude skoro vůbec vidět.
Obrázek Obrázek Obrázek
a tady je zhruba vidět postup "výdřevy" pláště. Něco jako oplášťování trupů lodiček :-)
Ještě jsem chtěl přidat obrázky ze zkoušky plotů a zapoměl jsme doma kabel od foťáku, tak příště. :(
Teď pro odreagování hlavní mostík do hradu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
S tou tmavou jsem to trošku přepísk, ale ještě to neni konečný odstín. Celkový pohled i s kompletně hotovým mostem vložím později.
Ať se taky máte nač těšit ;)
Pěkný večer přeju.
Martin
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

No, já bych se tmavé barvy zas tak nebál. Tenkrát se buďto dřevo nenatíralo, a nebo jako impregnace, se používala volská krev. Výsledné dřevo pak bylo skoro černé.
Jinak se dál používalo nejčastěji asi natírání vápnem, opalování, nahazování jílem apod. Méně často se natíralo dřevním dehtem a pro interiéry různé odvary z bylinek.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Díky "Oldo".
Tyhle rady se na "venkovské stavení" vždycky hodí.
Teď trošku zápasím s doškovou střechou. Chci totiž hrádek doplnit o nějaké chaloupky.
Napadlo mě, požádat StanduF o telefonní číslo na ty jeho pomocnický princezny, ale váham, jestli by jim moje skromné ubytování na hradě ze středověku vyhovovalo. Přece jen, když už se nechají fotit třeba ve vaně, zhýčkané potvůrky, tak tu na Kozím opravdu nemám :cry: :lol: :lol:
To je vlastně výzva pro všechny kukatele- Kdo má doma jakékoli obrázky doškové krytiny na chalupách i ty trošku detajlní, neváhejte a podělte se, buď přímo tady, nebo v sekci "podklady", anebo na Martinkrivan74@seznam.cz
Všechny obrázkové příspěvky budou odměněny mým milým úsměvem, který bohužel asi darující neuvidí a uznalým pokýváním hlavou ve vertikálu. :lol:
A tady opět pár obrázků, detajlů, ať je na co se koukat... Ne všechny jsou ale ještě dokončené podoby.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

kurňa, ty nejsi Makr, ale Masakr! :D ty omítky mě fakt dostávaj, nářez je to parádní :)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

po netu je materiálu na výrobu došků dost. Třeba tady jsou vidět různé provedení
http://www.lidovaremesla.cz/files/nosit ... avlica.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

A tady obrázek jak se navazují
Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Máš pravdu "Oldo", ale...
Hledal jsem na Seznamu a po zadání "Došky" se objvilo asi 20 obrázků z toho 2 nějakej ušatej fotbalista, dva který sou použitelný, ale strašně malinký a ostatní nepoužitelný. S Gůglem je to lepší, jen ty použitelné jsou opět strašně malé. Jde mi hlavně o rohy, "úžlabí", "hřebeny a jejich zakončení...
Ještě pohledam, snad mě něco trkne, nebo zkusim zavolat rovnou panu Pavlicovi, který se doškovými střechami živí, jeslti nepošle nějaké fotky.
I tak díky a brzy ahojte.
To Aki: To máš u mě :lol:
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

A už je tady zas ten "tesař" :-)
Slíbil jsme minulý týden nějaké obrázky a neměl kabel k foťáku.
Tak tady jsou další obrázky toho, jak jsem si hrál a nezlobil.
Takto začínám svoje postavičky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
mimozemšťani v super makru :-)) jen pro silné povahy :!:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Na pile mam 5 zubů, takže je jistě funkční a ty kůly, na kterých postavičky stojí jsou špejle.
Příště nahodim pár obrázků pidilidí, jak jsem je rozmístil po hradu a uvidíte sami, jestli to "baráček" trochu "změnilo". Z mýho pohledu jsou fotky na stejném místě s lidičkama a bez nich úplně odlišné. Model s nima jakoby ožil a není to tak "prázdný".
Hezký večer přeju.
Martin
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

tak teď mi bude trvat asi 10 minut, než najdu čelist v tom bordelu, co mám na podlaze :)
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelM »

Začínám se o Tebe Makr trochu strachovat ... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od bedatruhlar »

Sem tam zahlídl i Jagra tak je to dobrý
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

jenom by mě zajímalo, jak se tenkrát dostala na hrad ta žirafa? :D
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelM »

Mňom... Plzeňáci husitům čórli vemblouda a kozohradský holt vyčarovali žirafu ... :roll: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“