Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Odpovědět
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Ahoj všem.
Jak jsem psal výše, trápím se s podobou mlýna.
Mrkněte, jestli jsem se trápil dostatečně a dá se to za mlýn považovat.
Mě se to líbí, tak to snad půjde dobře začlenit k potoku...
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
To je zatím vše. Mám rozpracované mlýnské kolo a už se "rýsují" základy pivovaru.
Ahoj Martin
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Tapan »

Z hlediska historicko-architektonického neumím posoudit, ale řemeslně je to parádní práce ;-) Z čeho je bílá strukturovaná fasáda?
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Ahoj.
Fasáda je zatím jen Uniflot s kapkou Rakollu Expres. Ne že bych ho nějak přednostňoval, ale bylo to jediný lepidlo, který jsem měl při ruce.
Až baráček začlenim na místo, pak se budu rozhodovat, jestli omítku trochu přitońuju. Pokud ano, tak to bude špína z kelímku od mytí štětce. Osvědčila se .-)
Martin
PS: Díky.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od míša kulička »

Vypadá to dobře, jenom ten hřeben není moc špičatý ??
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

ten hřeben vypadá opravdu trošku divně, jinak paráda :) tu poslední horní řadu šindelů bych trochu zkrátil, aby to sedlo ve stejným úhlu, jako zbytek střechy
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Aki píše:ten hřeben vypadá opravdu trošku dovně, jinak paráda :) tu poslední horní řadu šindelů bych trochu zkrátil, aby to sedlo ve stejným úhlu, jako zbytek střechy
míša kulička píše:Vypadá to dobře, jenom ten hřeben není moc špičatý ??
Jé, on se na to někdo díval :-)
No, máte oba pravdu, ale i ne. Asi největší problém šindelových střech byl právě asi v ukončení, řekněme, hřebenáčem. Když jsem hledal nějaké obrázky, připadalo mi, že každý tesař, ale i majitel nemovitosti dle movitosti to řešil jinak. Jedním takovým řešením bylo "něco podobného", co jsem tady použil. Viz vypůjčený obrázek od majstra gůgla. Ale ještě nad tím podumám. Když se na to zaměřím v porovnání s fotkama a bude mě to rušit, zkrátim, uříznu, zabrousim, upižlam....
Obrázek
Jednou jsem i viděl takový hřebenáč z kmenu, vyříznutého jen výsečí po celé délce a tím byl vršek střechy překrytý. Tohle řešení bylo ale pro mě takový "moc na hraně". Jisté je, že každý to dělal po svém a jestli to bylo dobře ukázal až čas. Já jsem pokrejvač teprve "chvilku", tak uvidim za čas, jestli to projde :-) Ale v každém případě děkuji za připomínky- dá se říct, že mě to pak nutí hledat víc..
A tady pár obrázků pivovárku. Není veliký, takže komín, nebo dlouhé nájezdní rampy s výtahem do sklepa ať nikdo nečeká. Hotový ale ještě není. Chybí mi "mříže" do velkých okenních otvorů. Bylo třeba hodně větrat.. A zatím se mi nepodařil vymyslet nějaký rozumný způsob, jak na to.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A než to vymyslim, nebo lépe řečeno, než mě kopne můza, budu se zabývat potokem a hrází na rybníku. Ta mi dává opravdu mentálně hodně zabrat a fakt netuším, jak by měla vypadat. Řešení je spousta, ale rozhodnout se, jaké je nejbližší pro 15é století...? Tady bych opět uvítal rozumnou radu....
Krásný večer všem.
Naposledy upravil(a) Makr dne pon 6.7.2015 7:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tuším, že už jsme tu někde (možná ještě na starým DF) ty šindele řešili :)
V reálu se to dělá tak, že se poslední řada šindelů přetáhne přes hřeben.
Asi takhle:
Obrázek Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

[quote="old_Mr_Grim"]Tuším, že už jsme tu někde (možná ještě na starým DF) ty šindele řešili :)
V reálu se to dělá tak, že se poslední řada šindelů přetáhne přes hřeben.


Díky Oldo.
Zároveň si ale taky říkám, když přijde pořádná buřina s větrákem, tak jak je to pojištěný z tý překrytý strany zevnitř. Tam styčnou spáru zaplňují třeba silikonem? Moc by se mi nelíbil ten pocit, že mi hřebenem poteče do krovu a musel jen doufat, že bude pršet jen chvíli a v bezvětří.
Ještě budu prolejzat a snad mi i odpoví oslovené firmy. Tohle mě fakt zajímá...
Přeju krásně prožitý svátek, věnovaný bojovníkovi za lidská práva, jak by se řeklo dnes...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

mám pocit, že tento detail je řešen způsobem pokládky na návětrnou stranu, tak aby déšť dopadal na přetaženou část šindelů. A jelikož se pokládá jednoduchým čí dvojitým krytím, tak je počítáno, že sem tam kapka proteče, než se šindel roztáhne do drážek, proto je vhodnější použití dvojitého krytí, které eliminuje protékání kapek. A pak samozřejmě použití fólie ;)

Jakub.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Díky Džekhube.
Zkusim to udělat na zkušebnim kousku a když to bude vypajdat dobře, loupnu to i na baráčky.
V "odkazu Oldy" jsem zjistil na stránkách výrobce střech, že v závětrný straně sou šindele o 10 cm kratší, tak to vysvětluje, proč se mi střechy z každé strany zdály jiné.
Hezký den.
RadekŠ
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 2.10.2014 19:44

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od RadekŠ »

Hmmm!! STS Chvojkovice-Brod? Asi dobrej oddíl! ;)
KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelLh »

Jsem nadšen z toho co tu vidím!
Modely stavěné jenom z papíru mají své limity dané strukturou povrchu, leskem/matem, barvami atd. Model postavený kombinovanými technikami a různými materiály posouvá estetický dojem na jinou - vyšší úroveň.
Tímto konstatováním nic neubírám na mém obdivu k šikovnosti čistě papírových modelářů!
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

RadekŠ píše:Hmmm!! STS Chvojkovice-Brod? Asi dobrej oddíl! ;)

No Radku, ani ne. Strašně se loudaj a ještě se přihlásili do školy, takže tim hůř s časem.
Koziček mam 30 kousků, ale musim je ještě poupravit. Nějak se mi nezdají a stále tápu se stavidly....
Martin
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

KarelLh píše:Jsem nadšen z toho co tu vidím!
Modely stavěné jenom z papíru mají své limity dané strukturou povrchu, leskem/matem, barvami atd. Model postavený kombinovanými technikami a různými materiály posouvá estetický dojem na jinou - vyšší úroveň.
Tímto konstatováním nic neubírám na mém obdivu k šikovnosti čistě papírových modelářů!

Karle, díky!
Ale tohle je můj teprve druhý model a jestli se kdy dostanu na úroveň Tvého modelu hradu, tak teprve potom budu mít pocit, že to dělám dobře.
Ještě jednou díky, od Mistra Tvého kalibru to těší dvojnásob !!!
Martin
KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelLh »

Pořád se těším na ty kozy (a nejsu sám!) - a ty na nás kašleš...
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“