Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od IceZero »

takže jsem v rámci úklidu vyhrabal další kousek z mých kostlivců a pokusil se ho dokončit. Tentokrát mi padla do spárů Tvrz z Jižních Čech, kterou kdysi pro ABC zpracoval pan architekt Vyškovský. Myslím, že prvně byla v ročníku 26 (čili někdy 1981) a pak v roce 1995. V krabici jsem našel sestavené tohle:

Obrázek Obrázek Obrázek
a pak došlo i na pokračování:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

napřed jsem si myslel, to je vlastně jen krabička se střechou, hned to budu mít hotový... ale krutý omyl. Střecha se zrovna moc nepovedla při prvním pokusu a celý mi to letělo to vrtule :? Tak jsem musel jednotlivý křídla od sebe rozříznout a zkusit to jinak. Napřed jsem slepil přes podchlopeň jen vnitřní stěny, vytvořil si z kartonu čtverec s přijatelným otvorem uprostřed. Na ten jsem nalepil vnitřní čtverec, pak postupně zalepil vnější obvod a ten dolepil zvenku na tu kartonovou podložku. To už vrtulku docela zrušilo a dá se říct že je střecha celkem rovná. Pak jsem teprve mohl přilepit střechu ke stěnám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

na posledních fotkách sem si trošku barvičkama zapatlal podklad , který sem pak oboustrnakou přilepil na podložku. Následoval pokus o travní posyp, který teda moc nevyšel (je to jeden z prvních pokusů o terén) a na poprvý se mi většina posypu po uschnutí odlepila - nejspíš sem herkula prostě moc naředil. Takže další pokus s neředěným dopadl takhle:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K tomu co prezentoval na starým fóru mistr Fajkus se přiblížit nemůžu, ale i tak jsem celkem spokojen. teď jen čekám až posyp zaschne a ještě bych chtěl zkusit do kouta k věži nějaký stromeček či keř
Uživatelský avatar
hovadak
Příspěvky: 64
Registrován: ned 22.1.2012 23:32
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od hovadak »

Zasloužilo by to inkoustovou tiskárnu a tenčí papír, když už sis dal tolik práce s výztuhama a podlepováním...
Jestli mohu trochu OT, než na to zapomenu: Nikdy mě to nenapadlo, ale to nádvoří je mi docela povědomé :-)
Obrázek
Nechceš taky vymyslet nějakou kašínku?
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od chuan »

Docela povedený stařeček, mě se to líbí, ještě nějak dokončit tu podložku, přijde mi to takové nedodělané a bude to moc pěkný archaický model. Když vidím tuto tvrz zmocní se mě vždy nostalgie, jak jsme jí lepili s bráchou potají, aby o tom něvěděl táta, protože by nám ji nedovolil lepit z důvodu, že by jsme jí zkazili. No nakonec jsme jí opravdu docela zkazili.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od bedatruhlar »

Honzo a co kurna ty vrata vrata dyt to vypadne na prvního návštěváka,sorry návštěvníka
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od IceZero »

s kašnou už nevím ale za pokus by to možná stálo
s podložkou plány jsou ještě trošku - chtěl bych ten zbytek vysypat tmavším posypem a vlepit nějakej stromeček jak sem psal vejš ale napřed musím posyp a stromeček sehnat....

A Bédo těch vrat sem si všiml při focení taky... už sou vypreparovaný. Ani ne tak kvůli tomu že byly trošku šejdrem ale při zkoumání fotek sem přišel na to že sem křídla nalepil naopak - levý křídlo do pravý půlky vrat :( s tím sem se radši nepochlubil
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od Pavel Pejša »

Mě to silně připomíná Žumberk. A to hodně silně :-)
Líbí se mi tahle stavbička pro její pohádkovost. A taky samozřejmě vzpomínám na tajné lepení s bráchou.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrz z Jižních Čech/ ABC-arch.Vyškovský/1:150

Příspěvek od Standa F. »

IceZero píše:...K tomu co prezentoval na starým fóru mistr F...
Nechej na hlavě, já jsem spíše mistr keců než patlu - ale díky 8-).
Ano, inspirací pro model byl Žumberk - pokec o tom zde na starém DF: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... .php?t=409" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“