Zámek Blatná / ABC-Století, R. Vyškovský / 1:210

Odpovědět
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Zámek Blatná / ABC-Století, R. Vyškovský / 1:210

Příspěvek od Melchior »

Výtah ze starého DF
Zdravim všechny papírové modeláře.
Jsem tu úplně nový tak prosím pokud by někdo našel na mém příspěvku chybu, napište a já to opravím.

S přítelkyní jsme se rozhodli že vklouzneme do modelařiny, té papírové. Jsme začátečníci takže veškeré rady, které nám dáte, tak mile rádi vyslechneme a budeme se snažit je plnit.

Vybrali jsme si vystřihovánku zámku Blatná od R. Vyškovského, s ABC - Století vystřiovánek 4, jeto už asi stará vystřihovánka ale přítelkyni se líbí.

Po shlednutí tohoto fora, jsme si připravily pomůcky, co jsme doma našli :D

Obrázek

Začali jsme podle návodu a už máme slepenou část věže

Obrázek

Obrázek

Zatím postupujeme pomalu :D Přítelkyně stříhá, ja lepím a patlám to dokupy :))

Obrázek


No abych řekl tak z výsledku jsem zatím vcelku spokojen, jen se to moc nepodobá ani neblíží tomu, co jsem zde viděl za úžasné počiny většiny zvás.


Obrázek

Tak jsme za výkend malinko pokročily se stavbou :) zatím nám to docela jde.

Přikládám pár fotek:

Zacal jsem to i podlepovat a vysledek je 100x lepsi

Obrázek

tady už jeden z paláců napojen na věž:

Obrázek

dalsi palác napojen na cely komplex:

Obrázek

tady se nekde vyskytla chybicka, nevim jakto ale nejak mi tam ta striska trosku leti, vyresim nejspise sesmiknutím do roviny, ale vážne netuším cím to, secko lepim jak má být.....

Obrázek

tak a tady zatím stav akce :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Prikladám další slepenou cast (dalsi palac nevim kterej toje :D:D)
Snad se s akim domluvim a sezenemy sloupky at je nemusim patlat z papiru :))


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jsme tu s dalsim postupem

Musim se veru pochvalit protoze ta strecha tohoto palace mi sedla tak presne ze to vypada vazne bombasticky, asi zacinam mit sikovný ručičky :lol:

a to se v navodu psalo ze jeto nejobtiznejsi cast :)) posudte sami

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak vesele pokracujeme :) vcera sem pripojil dalsi palac k celku, ale bylo to docela obtižné,jak jsou ty chlopničky udělány jedna na jednu stranu druha nadruhou,musi se pekne pomalu :) ale nakonec mi to pekne sedlo

Taky se mrkněte udělal sem svoji první retuš, zaretušoval jsem střechy a vypada to vazne lepe nez ty bile hrany.

Omlouvam se za foto ale delal sem to do 11 hodin a mame spatne osvetlení pokoje :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:!: jeste pridavam fotky drobotiny (teda jestli to rikam spravne :D )
zatim bez retuše.

Obrázek Obrázek

Tak tu máme pokračovaní:

Po týdnu mýchaní barev, jsem se snažil dostat hnědou :D
vycházel jsem z:
Obrázek

ale neslo mito tak jsem to vyresil nakupem tohoto:
Obrázek
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Zámek Blatná/ R. Vyškovský/ 1:210

Příspěvek od Melchior »

Tady pridávám par foteček, jeto skoro hotové po papírové stránce,

Ale nejdou mi moc delat fotecky, nekdy to je hrozne rozmazane, a ta retus z toho hrozne leze. pritom kdyz to drzim v ruce moooc se mito libi, musim asi projit navod na fotak nebo nvm....

Pripojeny všechny palace, zbyva dodelat most, nalepit vezičky, udelat kominy a mame pul hotovou, pak se vrhnu na teren a nejakou tu podložku, ale možna bude moudre jeste podlepit strechy, ty vetsi casti zda se mi ze se prohybají, možno asi pridam i vyztuže do jednotlivých paláců aby se mi to hezky srovnalo, přítelkyne mi dílky vystrihala a jeto parada stím lepením, hrozně mně to baví, a doufám že se budu zlepšovat.

Par fotecek:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Tak po tydnu dovolene (stehovani otce z Příbrami do Žebráku) jsme opět zde :)

nejdrive mi pritelkyne vystrihala vsechny komíny, vlajky a pote jsem si je pekne na ryhoval :)

Obrázek

a pak jsem to pekne jeden podruhem slepil a zaretusoval a vypada to bombasticky !

Obrázek

jeste pridám fotečku co slepila moje draha polovicka :) z dilku co jsem nahradil. jedna se sloupky na balkone, tak se mrknete jak se ji to zadarilo :D

Obrázek

Zdravím tak hlasím ze model je hotov :)

Osazeny všechny, komíny a věžičky.

Rozhodli jsme se udělat i náš první terén (když už první model tak i první terén ne ?) :D
Ale zase mám z toho obavy takže si založím vlakno nové s jednodušší stavbou kde ten terén nejdříve zkusím a pak se vrhneme na Blatnou !

Chtěl bych to nějak shrnout.

KLADY:
:arrow: Vcelku pohodové lepení, ikdyž jsem se stím dost napatlal (přeci jen poprvé je znát)
:arrow: Model je moc pěkně zpracován, pekný podrobný návod

ZÁPORY:
:arrow: V tisku jednotlivých dílů jsou rozdíly v barevnosti, jeto dost znát, na pár částech jsou fleky, nevím zda jeto stařím vystrihovánky, ale zdáse že je totam tak tištěné

Přikládám fotky hotového modelu, ale přijde mi že dost zkreslují, ve skutečnosti je to vážně hodně hezké, moc se mi ta stavba líbí, snad budu mít možnost ji někde ukázat abyste to viděly na živo !!

Zatím vše, a až natrénuju terén tak se k tomuto vrátíme a dokončíme.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zatím probíhají přípravné práce na terénu :) tak snad se dotoho pustim co nejdříve
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Zámek Blatná/ R. Vyškovský/ 1:210

Příspěvek od stop_r »

Melchior píše:Přikládám fotky hotového modelu, ale přijde mi že dost zkreslují, ve skutečnosti je to vážně hodně hezké, moc se mi ta stavba líbí, snad budu mít možnost ji někde ukázat abyste to viděly na živo !!
:D:D Dobre si ma pobavil... :) To hold, fotky bývajú nekompromisné :)

Avšak model nieje vôbec zlý, a ak je to teda naozaj prvý model, je to perfektné.. prečo si nezačal s niečim jednoduchším? Uvidíš že keď niečo polepíš, naberieš skúsenosti, bude ti ľúto tohoto modelu.. Nabudúce by som odporučil retušovať počas stavby, podliepať kartónom.. to sú tie najpodstatnejšie veci čo ti model omnoho vylepšia.. potom je samozrejme ešte kopec drobností, ale retuš a podlepovanie je to najdôležitejšie kde by som sa byť tebou zlepšoval..

Edit: Ešte ma napadlo, terén budeš tvoriť podla reálnej predlohy, alebo si vymyslíš vlastný ??
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Zámek Blatná/ R. Vyškovský/ 1:210

Příspěvek od Melchior »

v prubehu stavby semuzzacal retusovat:) a podlepovano jetake dosti :)zadne propadliny sem zatim nezaznamenal.

Ohledne terenu, jelikoz jekolem skoro jen voda, tak budu delat realnou :) par fotek jsem si uz na netu nasel tak uvidime :)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Blatná / ABC-Století, R. Vyškovský / 1:210

Příspěvek od velda »

Zdravím, souhlasím se “stop-r“ na první model to nevypadá vůbec špatně - znám lidi, kteří lepí několik let a podobný model, by takhle neslepili. Nic méně je potřeba dodržovat určité zásady při lepení a ty, si zafixuješ nejlépe lepením více jednodušších modelů - získáváním zkušeností - tím nechci snižovat, nebo mírnit Tvé správné modelářské nadšení. Možná je to někdy více ku prospěchu věci ;) .
Píšeš, že tam neregistruješ propadliny - nějaké jsou vidět a stejně tak vtaženiny tj. vtažené části dílů sesycháním lepidla a sem tam nějakou geometrickou “ujetinu“. Modelář by měl umět vidět své chyby a umět si říct: “Tak tohle jsem mohl udělat mnohem líp“ a i o tom to je, a i tím se dá hodně naučit a zdokonalovat se.
No pokud by ses chtěl nechat poučit kurzem pro začátečníky, mrkni na moje stránky sem http://www.papermania.wgz.cz/jak-na-modely" onclick="window.open(this.href);return false; , snad Ti(vám) to pomůže při dalších modelech. Přeji další hezké modely. Velda.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“